Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szerintetek mennyire befolyáso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mennyire befolyásolja a válásokat a rendszeres facebook használat?

Figyelt kérdés

Elég sokat nézelődök a közösségi oldalon mikor unatkozom. Sok ismerősöm mondta, hogy figyeljek oda, mielőtt a kapcsolatom rovására megy.

Mert a facebook lehetőséget ad a flörtölésre és ezt sokan kihasználják.

Mert ha megböksz valakit, máris azt hiheti hogy ki akarsz vele kezdeni, vagy ha hozzászólsz a képéhez vagy lájkolod stb.


Nekem több ismerősöm azért vált el, mert az egyik megismerkedett valakivel fb-on, és miatta hagyta el a családját.


Én mégsem hiszek ebben, illetve a magam részéről nem félek, hogy esetleg beleszeretek valakibe pár levélváltás után.

(igaz, anno a párommal is úgy kezdődött az egész, hogy fb-on leveleztünk)


2013. okt. 20. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mivel ismerős kereső weboldal, így sokan mint társkeresőt használják. És annyival rosszabbít a fb a helyzeten, hogy gyorsabb. Az utcán, ha sétálsz, vagy discoba, vagy bárhol jársz, egyrészt kevésbé tudod jól megnézni a kiszemeltet, mert nincs rá lehetőséged, vagy szégyenlős vagy, másrészt csak 1-2-re tudsz rákoncentrálni egyszerre, míg fb-on pillanatok alatt körülnézhetsz, nem kell szégyenlősködnöd, s írásban az ember merészebb is mint szemtől szembe. Szóval azt hiszem több lehetőséget ad a fb, és meggyorsítja a folyamatot.
2013. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy ha két ember nem illik egymáshoz, előbb utóbb talál indokot, hogy szakítsanak, elváljanak. Ha nem lenne FB, találnának mást. Ha ismerkedni akarnának, ismerkednének akárhol. Akár társkereső oldalakon, akár élőben. Ha valaki azzal magyarázza azt, hogy tönkrement a házassága, hogy létezik a Facebook, az csak ezzel nyugtatja magát, hogy nem ő tehet róla, hanem ez a közösségi oldal. Márpedig egy kapcsolat tönkretételéről csak az emberek tehetnek, akár a Facebookot hívják segítségül, akár mást. Egyébként én is a FB-n ismerkedtem meg a barátommal, akivel már 3 éve együtt vagyunk. Azóta is használjuk az oldalt, de soha egyszer nem volt belőle vitánk. Nem féltékenykedünk, ha a másiknak lesz egy ellentétes nemű ismerőse, nem tudjuk egymás jelszavát, és nem is érdekel, mert bízunk annyira egymásban, hogy tudjuk, senki nem levelezik olyannal, akivel nem kéne. Szeretjük, mert tudjuk tartani a kapcsolatot olyan ismerősökkel, akikkel találkozni csak ritkán tudunk. Illetve sok olyan blog, személy, márka, stb. van, aminek a FB oldalát követjük, sokmindenről értesülünk, amiről máshonnan nem tudnánk. Sok funkcióját használjuk. De emellett használjuk a Twittert, az Instagramot, meg még sok mást is. Egyikről sem érzem úgy, hogy veszélyeztetné a kapcsolatomat.
2013. okt. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A FB úgy oka a válásnak, mint az evőeszközök az elhízásnak.
2013. okt. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A facebook csak egy eszköz, de tény, hogy tudni kell használni. Például bárki előtt gond nélkül vállalható mennyiségű és minőségű kommentet írni, értelmes kereteken belül lájkolni. És mondjuk senkit nem megbökni, tekintve hogy elvileg az kimondottan szexuális felkérésnek minősül.

Ugyanúgy ahogy az offline világban is lehetnek az embernek másnemű barátai, de a párja joggal akad ki, ha flörtöl velük, online ugyanez a helyzet.

2013. okt. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én középkorú vagyok,45 éves nő.Bizonyára van,aki ismerkedésre is használja a facet.Én speciel kapcsolattartásra,régi ismerősök,osztálytársak megtalálására.na meg szeretek jól értesült lenni,napi szinten.Az idézeteket, recepteket,stb is szeretem.


Úgy van a profilom beállítva,hogy az idegen ne sokat lásson, csak ami fontos,hogy felismerjen, ha bejelölöm.


Csak egyszer fordult elő,hogy egy fiatalabb férfi üzenetet küldött,hogy tetszem neki.Nem reagáltam rá.Ennyi.

Sok beállítási, tiltási mód létezik,amit igénybe lehet venni.

Ha valaki NEM akar ismerkedni idegenekkel,nem ismerkedik.


De ha nyitott rá,bizonyára előfordul,hogy itt jön össze azzal,aki miatt elválik később.

2013. okt. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A fb csak egy plusz kommunikációs csatorna, ami egy plusz lehetőség az ismerkedésre, a kapcsolatok kialakulására, de önmagában nem jelenthet veszélyt egy jól működő házasságra. Ha a házasság nem működik jól, akkor kudarcba fulladhat ha van fb, ha nincs.
2013. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
@13: EZ telitalálat volt :D
2013. okt. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Volt barátom a buszon is képes volt bárkit fűzni, nem kellett neki fb ehhez (pedig, komolyan függő). Szóval...
2013. okt. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!