Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire befolyásolja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásolja a tartásdíjat?

Figyelt kérdés

A gyerektartás kiszámításához általában a keresetlevél beadását megelőző egy éves időszakot vizsgálja a bíróság.



Ezt a mondatot találtam egy oldalon,a párom munkaidejét lecsökkentették a téli időszak miatt,ilyenkor nincs annyi munkájuk. Jelenleg 4 órába dologzik,de eddig 8 órában volt. A tartásdíj megállapításába a 8 órás bére is belekerül? Vagy hogy működik ez ?


2013. jan. 31. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

éves átlagot néznek

legalábbis nekünk így volt mert összevissza kapott pénzt az exem

2013. jan. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én értem de most fele annyi pénzből kell megélnünk és ha éves átlagot néz hogy fizetjük a tartásdíjat,hogy megéljünk és úgy hogy még nekünk is van közös gyermek?
2013. jan. 31. 10:09
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekünk meg semmit nem néztek. Se a bérét, se egy évet, semmit. Beírtam a papírra hogy minimum 20.000ft ot kérek, és pontosan annyit is küldenek. se többet se kevesebbet. már bánom hogy nem írtam többet. Hülyék ezek.....
2013. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor igaz, ha fix összeget állapít meg a Bíróság. Általában a mindenkori netto kereset %-ában szokták a tartásdíjat megállapítani. Gyerekenként 15-20 %-ot.
2013. jan. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Még annyit: ha eddig fix összeget fizetett a párod, akkor kérd a Bíróságtól a %-os megállapítást. Akkor nem kerültök olyan rossz helyzetbe. Ebben az esetben figyelembe veszik a közös gyereketeket is.
2013. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ma 10:10-es. Nálunk párom exe 30-at kért fixen, azt nem adták meg neki, úh azért nem úgy van, hogy amennyit kérsz, annyit kapsz, megnézik a másik fizetését is. Párom egy havi fizetési papírját vitte be, és ennyi. Sokat olvasom a hasonló kérdésekben-válaszokban, hogy az elmúlt egy év átlagát nézik, meg fixet csak magas összegnél ítélnek meg, nálunk nem így volt, úh a gyakorlat teljesen más is lehet. Talán ha valamelyik fél akadékoskodott volna, akkor jobban utána néznek. A mi esetünkben a bírónő azt mondta, hogy 20e és kész.
2013. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Pont azért vesznek figyelembe egy viszonylag hosszabb időszakot, hogy egy átlagos értéket tudjanak megállapítani. Figyelembe veszik azt is, hogy hány saját gyereke van az adott férfinak, de azt nem, hogy a gyerektartás kifizetése után milyen színvonalon tud élni. Tegyetek félre akkro, amikor magasabb óraszámban dolgozik, és több a pénz, ennyi a megoldás. Annak a másik gyerekének is ugyanúgy jár a pénz, főleg, hogy az apjából meg fizikailag jóval kevesebb jut neki. Amikor gyereket tervezetetek, tudtátok, hogy van már egy gyereke, akiről gondoskodni kell, ha tetszik, ha nem.
2013. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
úgy bírom az ilyen okos válaszokat! Tegyél félre ... Kösz,Nekünk s van autónk és hitelünk és élni is jó lenne ... Azért az meg van durva lenne ha az apa földön futó maradna a gyerektartás miatt
2013. jan. 31. 11:30
 9/13 A kérdező kommentje:
-van
2013. jan. 31. 11:31
 10/13 A kérdező kommentje:
Végül is akkor majdnem hogy azt akarod kihozni belőle,miért szültem neki,hisz már van egy gyereke akiről gondoskodni kell,vagy épp miért vettem autót,hisz már van egy gyereke akiről gondoskodni kell,vagy miért fitek rezsit ,hisz már van egy gyereke akiről gondoskodni kell vagy példálózzak még??? Gondolom te is egy ex vagy,és azt gondoljátok,hogy a volt férj titeket is el kell hogy tartson nem csak a gyereket! Ez egy ideiglenes állapot,nem kibújni akarunk előle !!!
2013. jan. 31. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!