Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire befolyásolja a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire befolyásolja a tartásdíjat?

Figyelt kérdés

A gyerektartás kiszámításához általában a keresetlevél beadását megelőző egy éves időszakot vizsgálja a bíróság.



Ezt a mondatot találtam egy oldalon,a párom munkaidejét lecsökkentették a téli időszak miatt,ilyenkor nincs annyi munkájuk. Jelenleg 4 órába dologzik,de eddig 8 órában volt. A tartásdíj megállapításába a 8 órás bére is belekerül? Vagy hogy működik ez ?


2013. jan. 31. 10:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem, nem vagyok ex, csak jogász. Nem kell hőbörögni, csak elfogadni a tényt: van egy gyereke mástól, akiről köteles gondoskodni. Ha ideiglenes állapot, akkor informálisan meg kell beszélni anyukával, hogy miként oldható meg, hátha belemegy, hogy kevesebbet fizessen a férjed egy ideig, és utána pótolja. Ha meg nem, akkor a jog szerint köteles azt fizetni, amit a bíróság az adott időszak figyelembevételével megállapított. A bíróságot nem érdekli, hogy ti milyen egyéb terheket vettetek a nyakatokba (hitel, autó), a gyerekről a szülőnek a saját tartása kárára is kötelessége gondoskodni, mert a gyerek érdekei az elsődlegesek a jog szerint (élhet apuka száraz kenyéren is, de a tartásdíjat fizetni kell, ellenkező esetben tartás elmulasztásának vétségét valósítja meg, és kapaszkodj: le is ültetik, ha fizetni nem tud, illetve végrehajtás alá vonják a tartozást, ha van min). Ezen nem habzó szájjal kell hőbörögni, hanem elfogadni, és megoldást keresni. Te kérdeztél, válaszoltam. Objektíven, jogi szemszögből. Igen, időszakot vesz figyelembe bíróság, és ennek megfelelően határozza meg a tartásdíj mértékét. Azért van két számítási mód: %-os és fix összegű, hogy az ilyen helyzetekre is reagálni tudjanak. Nyilván az exnek a fix összegű lenne ideális, mert azzal tud folyamatosan kalkulálni, nektek meg a %-os. Érveljetek, aztán majd a bíróság dönt.

Nem rosszindulatból írtam, hogy tudtad azt előre, hogy gyereke van, hanem azért, mert tudhattad azt is, hogy ez bizony minimum a gyerek 18 éves koráig a párodnak jelentős anyagi kiadással jár majd, amennyivel nyilván kevesebbet tud majd a ti családotok kiadásaira áldozni. Ennek bekalkulálásával kellene a kiadásotokat alakítani, mert a gyerektartástól nem szabadul akkor sem, ha munkanélküli (ha eddig nem tudtátok volna). Ha mód van rá, érdemes az exfeleséggel normális kapcsolatra törekedni, hogy ilyen esetekben ne rohanjon rögtön a hatóságokhoz, hanem ha tud, akkor alkalmazkodjon. De ez csak egy tanács.

2013. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tényleg felháborodtam,elnézést! Az ex barátnővel próbálnánk egy hullámhosszon lenni,de még csak meg sem hallgat minket! Nem tudja hogy a párom 4 órában dolgozik. De azért az felháborító,hogy ő szüli sorban a gyerekeket az új párjának akinek esze ágában sincs dolgozni így gondolom ebből akarja a családot fenntartani!
2013. jan. 31. 12:12
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A jogász vagyok. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek, hidd el, látok hasonlót eleget, és őszintén szólva, ilyenkor elmegy az élettől is a kedvem, nemhogy a családalapítástól, mert bárki járhat hasonlóan...Ha anyukával nem tudtok zöld ágra vergődni, az baj, mert sajnos joga van verni a tamtamot, ha nem adtok annyi pénzt, amennyi meg lett állapítva, és nem is köteles "hitelezni"(mondjuk az olyan szülőt is megértem, akinek ki van centizve, és tényleg a gyerekre kell, de ez nem ide tartozik.) Annyit tudnék tanácsolni, hogy ha bármit vesztek a gyereknek, vagy adtok a tartásdíjon felül: számla, mindent papírozni! Undorító dolog, ha az embernek idáig le kell aljasulnia, de ha nincs más választás, éljetek ti is a jog által adott lehetőségekkel. Így ha a bíróság elé mentek bármikor (emelés, csökkentés..), akkor legalább tudjátok igazolni, hogy a körülményekhez képest mindig támogattátok, és nem kibújni akar a párod. Tudod, a bírót se lehet mindig hibáztatni, mert papírokból dolgozik, nem az a dolga, hogy megismerje a feleket, hogy ki milyen príma ember, és nincs is rá lehetősége. Ő csak azt látja, ami elé van rakva, vagy tanúval bizonyítva van, és abból kell objektíven döntenie, a jogszabályok szerint, és ez sajnos nem mindig sikerül igazságosan, legfeljebb "jogosan".
2013. jan. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!