Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nem kértem eddig tartásdíjat, de a megélhetésünk nagyon nehézkes, férjem közölte, h, fizetni nem fog "nekem", ha pert indítok, akkor ő a gyerekekért és tartásdíjért megy majd, megkeresve a legjobb ügyvédet. Lehet esélye, h. elveheti a gyermekeim?
Férjemtől lassan másfél éve külön élünk,2. házasságom,2 közös gyermekünk van, és nekem van még 2, az 1. házasságomból.
számláink halmozódnak, bár itthon igyekszem pénzt keresni, sajnos nem elég,
A picit kb 2 hetente látja 1-2 órára, a nagyobbat ekkor viszi,A legkisebb gyermekem 16 hónapos, születése előtt 2 héttel költöztünk el a közösen hitelből vásárolt házból, erről lemondtam egy megállapodásban, és a hitel fizetéséért cserébe a tartásdíjról is, mondván majd a fiainké lesz a ház 17 év múlva, ha kifizetésre kerül, de
" erről lemondtam egy megállapodásban, és a hitel fizetéséért cserébe a tartásdíjról is, mondván majd a fiainké lesz a ház 17 év múlva, ha kifizetésre kerül, de"
Ilyet te nem tehetsz. A tartásdíj ugyanis NEM a tied, hanem a gyerekeké.
Azzal, hogy te így tettél hátrányos helyzetbe hozod a másik két gyermeked, hiszen így ők szenvednek hiányt AZÉRT, hogy a két közös gyereknek majd lesz egy háza 17 év múlva - ami aggályos jogilag.
További bonyodalomra adna okot, hogyha az ex férjednek lenne a jövőben még gyermeke ők ugyan úgy örökölnének, ergo nem is kivitelezhető amit akartok.
Kérdező, te követelheted a férjeden a tartásdíjat, ő meg követelheti rajtad a közösen felvett hitel törlesztésének felét... ez a dolog anyagi része.
Gyermekelhelyezésben meg első fokon valszeg neked fognak igazat adni, ha viszont a férjed elmegy másodfokra, akkor már erősen kétesélyes a dolog, ott 70%-ban a nőnek, 30%-ban a férfinak kedvező ítéletek szoktak születni manapság gyermekelhelyezési perekben.
Emellett halkan megjegyzem, hogy ha már a második házasságoddal jársz úgy, hogy a 2. gyerek születésekor vagy után tönkremegy, akkor talán érdemes lenne elgondolkodnod eze is... ami annál inkább is időszerű, mert a férjed is ezzel fog érvelni a bíróságon, figyeld meg.
A gyerektartás jár!
"ő meg követelheti rajtad a közösen felvett hitel törlesztésének felét... "
Ez pedig NEM így van.
Ha jól értem: több, mint 16 hónapja csak a férj lakik a házban, csak ő élvezi azt, úgy hogy ki sem fizette az elköltöző felet. Ez így nem járja.
El kell adni, ha az egyik nem tudja kifizetni a másikat
illetve
ha a másik pedig nem tudja/ vagy nem áll érdekében (hisz nem ott lakik) a hitel fizetése.
Az pedig végképp nem járja, hogy a hitel fejében a tartásdíjról mondasz le.
És mi a helyzet a "bérleti díjjal"? A férj a közös lakásban él, mint "Marci Hevesen", miközben neked máshol kell megélned.
Ilyen esetben, ha nem tudjátok/akarjátok eladni, akkor meg kell becsülni, hogy mennyiért lehetne kiadni az ingatlant és a "bentélő" félnek annyival többet kell fizetnie a hitelből. Lehet, hogy így pont 0-ra jönne ki, nem "kell" (s egyébként se szabad) lemondani érte a tartásdíjról.
Tudtommal létezik ilyen megállapodás, amit a bíróság el is fogad.
Ismerősömék ugyanígy jártak és ugyanígy állapodtak meg, a bíróság el is fogadta.
Ha ez hivatalosan lett rögzítve, akkor nem hinném, hogy ezen módosíthatsz, de igen, lehet esélye a gyerekre, csak kevesebb, mint neked, mivel egyszer már nálad helyezték el őket.
A hiteltörlesztés kontra tartásdíj ügylet teljesen rendben levő lehet, MERT nem lemondásról van ilyenkor szó voltaképp, hanem beszámításról, a felek nem azt deklarálják valójában, hogy lemondanak a tartásdíjról és átvállalják a másik hitelét, hanem azt, hogy nem küldözgetnek potyára oda-vissza pénzeket egymásnak. Pont ugyanaz az eset, mint amikor a testvérek más-más szülőhöz kerülnek, és egyik se kér pénzt a másiktól a nála elhelyezett gyerek után, és nem küld pénzt a másiknál elhelyezett után...
Mert egyébként lássuk be, a bank hízlalásán kívül semmi értelme nem lenne, ha a felek keresztbe utalgatnának egymásnak.
Ebből persze következik az is, hogy akkor van értelme így megállapodni, ha hasonló összegekről van szó, akkor célszerű nem a bankot hízlalni fölös utalgatással...
Ja, és azért még valamit megemlítenék, bár ez a válasz hasznosságát a lájkolással keverőknek nem fog tetszeni... a magyar jog szerint a tartásdíj ugye max 6 hónapra követelhető visszamenőleg, ezzel szemben a hiteltörlesztés elmaradására nincs külön szabály, arra tehát az általános polgári jog áll. Magyarán az 5 évre viszamenőleg kérhető.
Kérdező számára ez is szempont lehet, mert nem biztos, hogy jól jár, ha megítélnek neki visszamenőleg fél évnyi tartásdíjat, kontra a férjének meg megitélik a hiteltörlesztés felét a külön élés másfél évére visszamenőleg... ugye Kérdező nem írta le a számokat, de gyanús, hogy a végére az jöhet ki, hogy még ő fizethet párszázezer forintot a férjének...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!