Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt feleségem beperelt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt feleségem beperelt, mert egy havi gyerektartással el voltam maradva, de később pótoltam. Ma kaptam egy végrehajtást 242525 ft. -ról. Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Tehát a végrehajtási pere teljesen jogtalan volt. Ki fizeti ilyenkor a perköltséget? És hogyan lehet az, hogy egy havi elmaradás után már végrehajtót lehet bárkire küldeni?

2013. okt. 4. 18:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Végrehajtó csak jogerős bírósági végzés alapján hajthat. Ezek szerint volt per, jogerős ítélet, amiről tudnod kellett. Ez nem egy hónap alatt zajlik le.

A végrehajtás ellen pedig nyújts be végrehajtási kifogást és kérd a végrehajtás felfüggesztését a kifogás elbírálásáig, mondván ha végrehajtják, akkor a következő gyerektartást sem tudod fizetni és ezzel egy ördögi körbe kerülsz.

2013. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

Hihetetlen, tényleg egyre több ilyen sztori van. Komolyan mondom lassan én kezdem szégyelni magam a nőtársaim helyett. Hogy képes valaki ilyesmire? Persze jár a gyereknek a gyerektartás, na de ha nincs miből fizetni egyszer akkor na bumm, mi történik, leszakad az ég?? Ráadásul úgy, hogy nem is akartad elsumákolni és jelezted, hogy utólag pótlod.

Egyszerűen elképzelhetetlennek tartom, hogy emiatt megy ki többszáz ezer forintos végrehajtás. Tényleg menj el ügyvédhez aki képvisel téged ez ügyben. Az is elvisz egy csomó lóvét, de legalább ha nyersz akkor a jövőben ha ilyen lesz az ex emberként viselkedik majd és nem agyhalott... ajj hagy ne írjam le miként :(

2013. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Hogy kell végrehajtási kifogást kezdeményezni?
2013. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%

"Sajnos sok nő lesz ilyen. Elvből pereskedik, minden hazugságot kitalál, csakhogy cseszegethesse a volt férjet. Nem tudom mi motiválja őket, de a gond az, hogy büntetlenül megtehetik, mert a bíróság még el sem marasztalja őket emiatt. Én is hasonló helyzetben vagyok, tapasztalatból tudom, hogy mire képes egy nő, ha nem kapja meg azt, amit kieszelt."



Most azért kicsit felhúztam a szemöldökömet... 2 éves a lányom, 1,5 évbe tartott elválni. Beadtam a válást, erre fel a bíróság elvből elindította a gyerekelhelyezést, és a gyerektartást is (ha ezért tartott eddig...), apuci direkt szívózott, nem jött el, nem vette át az értesítőt, halasztást kért, újratárgyalást, amit csak el lehet képzelni... Végre elváltunk, a bíróság megállapított 420 ezer forint gyerektartást visszamenőleg, meg 20 ezret havonta rendszeresen, közölte a bírónő, nem lehet róla lemondani, az a gyerek pénze. Én csak röhögtem...


Apuka azóta sem fizet, egyszer próbálkozott meg vele, 3 hét csúszással, 4 részletben sikerült kinyögnie a 20 ezret, de azért naponta posztolja, merre nyaral, mennyit keres, mit vett a nőjének. Ez semmi. Akkor vadultam be mocskosul, amikor eljött a gyerekért új kocsival, de gyerekülésre azt mondta, pénzkidobás, 2 éves gyereket csak úgy be hátra, zutty, és még én lettem lepirítva, miért nem adok a gyerek mellé pelenkát... Szóval nem elég, hogy lemondani nem tudok a gyerektartásról, apuka megtarthatja a pénzét, de egy rohadt gyerekülésre sajnálja a pénzt, és a láthatások alkalmával még én küldjek mindent a gyerek mellé...


Tisztelet a kivételnek, de az apukák is tudnak alkotni...

2013. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem volt per, csak jött a levél a végrehajtótól, hogy xy ennyit követel. Ráadásúl az édesanyám vette át, mert vidéken van azállandó lakcímem. Szegény nem lát az idegességtől, attól félek rá megy. Semmi előzmény nem volt. Az a gyanúm, hogy benne van a nővére keze aki bíró és a férjé is az meg rendőr. Ráadásúl a gyerekeimet se engedi látni 3 hónapja.
2013. okt. 4. 21:00
 16/28 A kérdező kommentje:
Én teljesen igazat adok annak, aki bepereli a volt férjét mert link és nem fizet, de könyörgöm, 1 havi elmaradás volt amit pótoltam. Miért kell egy rendesen fizető embert meghurcolni? Nincs elég bajom? Én mindent bizonyítottam folyószámla kivonatokkal, akkor miért az én nyakamba varrják a perköltséget????
2013. okt. 4. 21:05
 17/28 anonim ***** válasza:
20%
Nagyanyám mondja mindig, hogy vigyázz a nőkkel, mert átb*sz mind. Sajnos ez van,
2013. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

sanszosnak tartom, hogy fizetési meghagyást kezdeményezett, te meg nem vetted át a levelet és így most fennáll a kézbesítési vélelem ... 15 napod lett volna ellentmondani kézbesítéstől számítva, mivel ezt elmulasztottad a fizetési meghagyás jogerőre emelkedett, megspékelődött a kamattal meg a végrehajtó díjával meg a fizetési meghagyás díjával....és még valami, ha 40 ezer lett volna a tartozásod, akkor nem lenne ekkora az összeg, amit követelnek tőled...volt az 180-200 ezer körül


a lakásrezsi meg közös, mivel a házasságotok alatt keletkezett "közös vagyon"...aminek a feléért te vagy a felelős

2013. okt. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

"Ráadásúl a gyerekeimet se engedi látni 3 hónapja.

" ja és még annyi, hogy a láthatás akadályozása bűncselekmény

2013. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
66%
Akkor apámtól, aki nem fizetett 1db gyerektartást sem soha, viszamenőleg kérhetne tőle anyám pár milliót? Vagy hogy van ez? Apám alkoholista, én meg már felnőttem, csak úgy eszembe jutott, mint kérdés, ezek után. Szörnyű olvasni, hogy az emberek, hogy mit meg nem csinálnak egymással. Azok akik régen szerették egymást. Oké, hogy most már utálják, de akkoris.
2013. okt. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!