Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Segítséget kérnék gyerekelhely...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vicuskacicuska kérdése:

Segítséget kérnék gyerekelhelyezés ügyében, lehetséges hogy elköltözzek a gyerekekkel ezzel a papírral a kezemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

10 éve élek együtt párommal, az első 6 év nem is volt rossz hanem utána kezdőttek a gondok :(

Terhes lettem kisfiammal, és ez után minden megváltozott. Már nem úgy tekintett rám ahogy előtte, mint a szerelmére, hanem mint a gyereke anyjára (ha értitek miről beszélek).Eltelt a 9 hónap és megszületett Ádámunk. Szép volt minden, nagyon szerette,szereti csak engem hanyagolt! Nemsokra rá terhes lettem a kislányunkal, hozzá kell tennem hogy az Ádi születése óta 5 hónap után akkor voltunk először együtt, és mindjárt teherbe is estem.Abban bízva hogy hátha kislány lesz megtartottuk. A terhesség alatt sem változott semmi, és Noémi megszületése után sem, ugyanolyan rideg és tartozkodó volt velem. Az évek teltek multak és kapcsolatunk azóta csak rosszabb lett, sokkal rosszabb.Úgy döntöttem elhagyom, és ezt közöltem is vele. Erre neki az volt a válasza hogy én mehetek de a gyerekeket nem vihetem sehová!!! Annak idelyén egy NAV-os ügye miatt csináltattunk egy gyerektartásról szóló papírt, ami szerint havi 15.000ft gyerektartást kell fizetnie. Nem is ez a lényeg, hanem hogy engem ez a papír mire jogosít fel??Benne van az is hogy én nevelem a gyerekeket, de ha el akarom hagyni akkor ezzel a papírral a kezemben elvihetem-e gyerekeket magammal???Vagy be kell mennem a gyámhatóságra és kérelmeznem kell a gyerekelhelyezést?? Ahoz viszont az ő beleegyezése is kell, és tuti hogy nem eggyezik bele!!Elég agresszív ha a gyerekekről van szó, ami valamilyen szinten érthető is: Sajnálom, mert tudom hogy a gyerekeknek ugyan úgy szükségük van az apjukra is mint az anyjukra, és higgyétek el nagyon sokszor megpróbáltam ujra és ujra, de nem megy már! Belefáradtam az örökös veszekedésbe, és az idegrendszerem is tönkre ment ez miatt. Nem akarom hogy egy idegroncsot lássanak a gyerekeim:(.

Nagyon kérek mindenkit hogy segítsetek tanácsot adni, hogyan tudom ezt megoldani!!!

Köszönöm.


2013. szept. 19. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Biztosan nem leszel előrébb a válaszommal, mert nem értek ehhez.


De szerintem nem szakíthatod el a gyerekeket az apjuktól, tehát ha te fogod magad és elmész otthonról, azt ő megtámadhatja jogilag. Szóval szerintem mindenképp kell kérvényezni a gyermekelhelyezési vizsgálatot. Ott pedig nyilván annak ítélik, aki kedvezőbb feltételeket tud teremteni a gyerekeknek (persze úgy tudom hogy az anyákat részesítik alapból előnyben).

2013. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekelhelyezés kell, állandó lakcímük nem változtathat addig meg.
2013. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyerekek helye elsősorban az anyánál van. Ha nem iszol, nem drogozol, nem csavarogsz, becsülettel gondozod a gyermekeidet, dolgozol, el tudod őket tartani, akkor nem fogják neki ítélni.


Válás és gyermekelhelyezési per.

2013. szept. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha rendes hivatalos, közjegyző által hitelesített megállapodásod van a gyerektartásról és a gyerekelhelyezésről, akkor simán nevelheted a gyerekedet nélküle, az ő beleegyezése nélkül. De ebben az iratban benne kell lenni a lakcímnek, ahol a gyermeket neveled, az meg gondolom a jelenlegi címetek. Onnan az apa engedélye nélkül nem költözhetnek el a gyerekek. Szóval marad az, hogy add be a válópert. A legolcsóbban, a leggyorsabban és a gyerekek szempontjából a legemberibben úgy tudtok elválni, ha pereskedés nélkül a válókeresetben meghatározzátok a gyerekelhelyezést, a gyerektartást és a láthatást, na meg nyilván a vagyonmegosztást. Legjobb lenne erre rávenned. Egyezzetek meg, hogy bár nálad élnek, ő is akkor viheti el őket amikor akarja, meg amikor a gyerekek akarják. Ez lenne a legjobb mindenkinek.

Amúgy ha egyáltalán nem működik nála a szép szó, akkor sincs semmi okod a félelemre. Az anyától nagyon indokolt esetben veszik el a gyerekeit (nincs lakás, nincs munka, az életvitel nem összeegyeztethető a gyerekneveléssel, ön és közveszélyes stb.).

2013. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Adj be keresetet, hogy a bíróság helyezze el nálad a gyerekeket. Ha megvan az elhelyezés, akkor oda költözöl, ahová akarsz. Gyerekestől. A láthatást biztosítanod kell.
2013. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!