Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha közös megegyezéssel válunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha közös megegyezéssel válunk és azt szeretném hogy a gyerekeim (3,5 éves 10 hónapos) velem maradjanak de az apjuk akkor láthatja őket amikor szeretné előre megbeszélve persze, ez akkor lehetséges?

Figyelt kérdés

vagy a bíró ezt nem engedi?

a gyerek velem laknának,az apjuk ha előre megbeszéltük viheti el őket,jöhet látogatni amikor szeretné.


ezt lehet?

ez a közös felügyeleti jog?

vagy ha nem akkor mi az?



2013. szept. 16. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
7%
A közös felügyelet az, amikor apa el is viszi őket és ott is laknak. Pl 1 hét anya, 1 hét apa. Jó, talán anyánál többet, nyilván mert kicsik. Van a környezetünkben ilyen, illetve ismertem olyan apukát, akinek a már nagyobb fia volt 1-1 hétig hol itt hol ott. Senki nem örült neki. Elmegy a fél életük a pakolással, a mindkét helyen minden legyen. Apa megengedi, anya nem stb. Inkább apa menjen el meglátogatni bármikor, amikor megbeszélitek és legyen valamikor fix napja is, de a gyereknek fő a fix helyen élés.
2013. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne?

Közös megegyezésnél abban állapodtok meg, amiben akartok - mindaddig, amíg az a gyerekek érdekeit nem sérti persze, de hát itt erről szó sincs.

2013. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a közös felügyeleti jog az, amikor egy hétig az egyik szülőnél, egy hétig a másiknál élnek a gyerekek. Nekünk megengedte a bíró, hogy akkor jön az apjuk a gyerekeknek amikor akar, ez megbeszélés kérdése. Normális emberek meg tudják ezt beszélni, felesleges a két heti láthatás. De van akinek ez is elég, embere válogatja...
2013. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Az első butaságot mond, nem ez a közös felügyelet, hanem, amit ti akartok.


Amiről ő beszél, az az, amikor az elhelyezésük is megosztott, és akkor szó sincs olyasmiről, hogy "az anyánál többet, mert kicsik". Ez nagy butaság.

2013. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hármas: akkor te is rosszul tudod.
2013. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Lehet. Egyébként a helyetekben bírósági úton lefektetnék egy rendszeres láthatást. Pl. kéthetente egy hétvége, vagy hetente egy szombat, ....

Ez azért jó, mert ha bármelyik fél megh.lyül időközben, akkor le van rögzítve írásban a szabály.

És ettől függetlenül engedném, hogy bármikor láthassa a gyerekeit. :)

2013. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben ti döntitek el,ha nem megy,akkor a bíróság annak ítéli,akinél jobbak a feltételek a gyerek számára. Ez inkább az elhelyezés. A közös felügyeletben is nektek kell megegyezni,viszont erről a bíróságnak általában nincs jó véleménye (h szépen fogalmazzak). Ha jól kijöttök,nem okoz problémát.
2013. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

jajj nem nem..

én azt szeretném hogy velem maradjanak a gyerekek

meg a férjem is. de akkor jöhet látni őket amikor szeretné,és ha a gyerekek is akkor mehetnek ők is.

2013. szept. 16. 15:01
 9/15 A kérdező kommentje:

" akkor jön az apjuk a gyerekekhez amikor akar, ez megbeszélés kérdése. Normális emberek meg tudják ezt beszélni, felesleges a két heti láthatás."


na ezt szeretném !!

2013. szept. 16. 15:02
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Hivatalosan nem, pedig mi is ezt (rugalmas láthatás megbeszélés szerint) ezt akartunk. A bíró azt mondta, hogy mindenképp kell valami konkrét amihez (ha valamelyik fél nem tartaná be a megbeszélteket) vissza tudunk nyúlni, így a határozatban a szokásos, kéthetente hétvége (stb) került.

De a bíró azt mondta, hogy közös megegyezéssel azt csinálunk amit akarunk, ebbe nem szólnak bele. Tehát ha le van írva, hogy apuka kéthetente hétvégén viheti el, de ettől TI KETTEN KÖZÖS DÖNTÉSSEL el akartok térni, akkor azt csináltok amit akartok. Tehát akkor hozza-viszi a gyerekeket apuka, ahogy nektek megfelel.


De ha csak rugalmas-megbeszélés szerint szöveg kerülne bele, akkor könnyen dönthet úgy apuka, hogy minden hétvégén elviszi a gyerekeket, te meg nem tudsz programot se szervezni, vagy anyuka hetekig elkerüli a láthatást ilyen-olyan programokra hivatkozva. Ezért jobb ha le van írva valami, hogy ha valamelyik fél a későbbiekben kekeckedik a másikkal, akkor ahhoz vissza tud nyúlni, hogy az neki jár.

2013. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!