Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kizárólagos lakáshasználat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kizárólagos lakáshasználat?

Figyelt kérdés

Bíróság a gyermekeinket nálam helyezte el. Van egy közös tulajdonú lakásunk a volt feleségemmel.

A bíróság engem jogosított fel a kizárólagos lakáshasználatra, elsődlegesen gyermekeim érdeke miatt. Így volt feleségem elhagyta a lakást. Lakáshasználati jog ellenértékét viszont fizetnem kell volt feleségemnek. Ez 1,5 millió ft. A kérdésem, hogy ez az összeg (1,5 millió ft) egy esetleges lakásértékesítés után volt feleségem részét ennyivel csökkenti majd?


Tehát eladjuk a lakást 10 millió ft-ért, akkor az ő része nem 5 millió ft hanem csak 3,5 millió?


2013. szept. 27. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordítva, te kapsz 1.5-el kevesebbet.
2013. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem most 2013-ban kell kifizetnem egyösszegben volt feleségemnek a 1,5 millió ft-ot mint lakáshasználati jog ellenértékét. Hisz én maradhatok a közös tulajdonú lakásban!


A kérdésem arra irányulna, ha pl. 5 év múlva úgy döntünk, hogy értékesíteni szeretnénk majd a közös lakást. Akkor ugye alaphelyzetben fele fele jár mindnenkinek. Ezért kérdeztem, hogy mi lesz azzal a 1,5 millió ft-tal amit odaadok volt feleségemnek idén?

2013. szept. 27. 10:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Első ezek szerint akkor pl. van egy 10 millió ft-ért eladott közös ingatlan, volt feleségem ebből nem 5 milliót kap hanem 6,5 milliót, plusz idén még kap tőlem még 1,5 milliót? Így akkor neki a közös ingatlanból 8 millió jár nekem meg 2?
2013. szept. 27. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. A 1,5M ft-ot azért kapja, mert albérletet kell fizetnie (egyszerűsítve).

Ha eladjátok, akkor azért jár neki az 50%, mert tulajdonos.

2013. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha elsőnek kifizeted a 1.5 milliót, akkor természetesen csak a tulajdonjog arányában kap pénzt, 10 milliós eladási árnál 5-5 milliót kaptok, az illetéket közösen fizetitek.
2013. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A lakáshasználati jog ellenértéke a feleségednek jár, ennek semmi köze nincs a ház eladási árához, ezt azért fizeted, mert te/ti laktok az ő részében is.

Ha 5 év múlva eladjátok a házat 10 millióért, akkor te is és a feleséged is 5 milliót (50-50%-ot) kaptok.

2013. szept. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ez így azért már másként hangzik! Az 50-50 %-kal semmi bajom sincs, hisz igen az ő tulajdona is a lakás. Egy pillanatra meglepődtem, hogy 2-szer kell fizetnem neki 1,5 millió ft-ot!
2013. szept. 27. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!