Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan osztottátok fel a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan osztottátok fel a lakást, ha együtt éltek válás alatt/után?

Figyelt kérdés

#válás #lakás megosztása #közös lakáshasználat
2013. aug. 13. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerek vagyok, de elmondom nálunk hogy volt. Miután anyáék már nem voltak olyan jóba, kiköltözött a nappaliba, egy darabig ott volt, aztán felköltözött a húgom szobájába, akkor együtt laktak húgom és apa, de húgomat leköltöztette anya maga mellé. Tehát anya és húgom egy szobába, apának, nekem és nővéremnek van saját szobája az emeleten. Apa csak a fenti mosdót és fürdőt használja és kb ennyi.
2013. aug. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Én nem tudtam megoldani hogy válás után továbbra is egy fedél alatt éljünk. Azért nem mert 2 szobás lakásunk volt és a szobák egymásba nyílóak voltak,így csakis egymáson kellett volna mindig keresztül menni ha konyhába vagy a fürdőszobába akartunk volna menni. Arról nem is beszélve hogy a volt férjem eléggé sértve érezte magát, és a könyörgő korszak, majd a "minden megváltozik" korszak után, jött a "bunkó" korszaka.. Jobbnak láttam elköltözni egy albérletbe a fiammal. Így mire a válóper lezajlott a lakást is eltudtuk adni, és felesbe kifizettük egymást.
2013. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi is amikor elváltunk akkor nekünk nagy házunk volt amit örököltünk. Először csak a tetőtérben laktunk de amikor nagyapám meghalt akkor az egészet felújítottuk és lett két szinten családi ház belőle, alsó szinten is lett egy szoba a vendégeknek ha a szüleink jönnének vagy a testvéreink plusz az emeleten is 3 szoba, plusz lent a konyha mellett még a nappalink is.

Mi a válást úgy oldottuk meg hogy maradtunk itt mindketten, én felköltöztem az emeletre, mert egy kis konyhát kitudtam ott alakítani magamnak, fürdőszoba lent is volt, amit megcsináltam így jó volt minden. Egyedül a fűtésünk volt közös mivel fa központi fűtésünk van, azt nagyrészt én felügyeltem a volt páromtól annyit kértem hogy a fa árába szálljon be meg a rezsit fizessük felesbe és ennyi. nem volt ezzel gond, szinten nem is találkoztunk. Amikor már papíron is el lett intézve a válás és minden közöst megfeleztünk akkor abban egyeztünk meg hogy egyenlőre maradjunk mert nem zavarjuk egymást, az én új barátnőm is akkor már ott lakott exem nem zavarta ő is vitte haza a pasikat, engem sem érdekelt. A belső feljáró részt megszüntettük teljesen. Gyerekünk nem volt még mert csak tervbe volt de nem jött össze, részben ettől is borult ki a bili, de ez most hosszú. Közben az exem elköltözött otthonról, mondta hogy ha eltudom adni akkor adjam el és megfelezzük az árát, vagy ha úgy van fizessem ki neki a ház másik felét. Mivel apám lakását is megörököltem időközben és annak értéke megegyezett a mi házunk egyik felével. Így a lakást megkapta az exem, behívtam, nevére írattam, és onnantól kezdve rábíztam hogy mit csinál vele. Annyi hogy apám cuccait kipakoltam és ennyi.

2013. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! ès vajon a rezsit hogyan lehet felesben fizetni ? Nem olyan jó a viszony köztünk, nem szívesen adom a kezébe a pénzt, és szerintem ö is így van velem.Nyissunk erre egy számlát ? Ès mi van, ha én rendesen fizetem Ö pedig nem ? Kikapcsolhatják miatta a közmüszolgáltatást...
2013. aug. 14. 01:01
 5/7 Valletta válasza:
Egyikőtök befizeti a csekkeket, a másik meg a feladóvevény alapján fizeti az összeg felét.
2013. aug. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Valetta ! Bár még mindig azon aggódom, hogy mi van akkor, ha az egyik fél nem fizet rendesen...
2013. aug. 18. 00:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszéljétek meg a számlázást. Megmondod, hogy mindkettőtöknek kára származik abból, ha a számlák nincsenek határidőre fizetve, és a haragtartással, kicseszéssel csak egymás életét nehezítitek meg kölcsönösen. Egyezzetek meg, hogy ki fizeti a számlát, határidőre bemutatja a másiknak, felezés, és kész. Esetleg ha olyan a viszony, hogy attól tart az egyik fél, hogy a másik később letagadja azt, hogy ő is beszállt, akkor lehet átvételi elismervényt kiállítani: "elismerem, hogy ekkor és ekkor itt és itt erre a célra x összeget xy-tól átvettem, dátum, aláírás. Mindezt kézzel írva, így bíróságra sem lehet szaladgálni, hogy a másik nem fizetett be semmit, mert ott a bizonyíték. (ha más nem, írásszakértő bizonyítja)
2013. aug. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!