Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor lehet mondhat le egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehet mondhat le egy apa a gyerekéről? Megteheti? Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 19:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
Nem fogadhatja örökbe,hiszen van egy szülője,te.Örökbefogadni azt lehet,akiről mindkét szülő írásban lemondott.
2009. okt. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem lehet egy gyerekről így lemodnani!!!Ez nem járható út hiába tanácsolja ezt itt valaki.Én végig jártam ezt,nem lehetséges.Fordulj a bírósághoz,majd neked is elmondják ugyan ezt.A szülőség kötelezettség is egyben.
2009. okt. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Bakker,a gyámhivatalnál dolgozom.Nem ez az egyetlen eset.
2009. okt. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
94%
Szia, a gyamugyon pontosan megmondjak neked a valaszt.
2009. okt. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Mégegyszer írom,ez nem lehetséges így,nem mondhat le egy apa sem agyerekéről csak mert ő vagy az anya így akarja!!!!Ne írj már hülyeséget,ha a gyámügyön dolgoznál tudnád!!Még ha tagadja is valaki az apaságot,akkor is köteles alá vetni magát egy apasági vizsgálatnak ha a nő azt állítja ő az apa.És ha bebizonyosodik,akkor teljesítenie kell a kötelességét,gondoskodni a gyerekéről.Olyan nincs,hogy nem akar,max olyan van,hogy nem lehet behajtani,vagy anyuka nem perli amiért nem fizet.De ha én a törvény adta jogommal élek,akkor behajtatthatom,és apuka erről nem mondhat le önként.Még az anya beleegyezésével sem,ilyen nincs amagyar törvények szerint!!!
2009. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szerinted akinek pl. sérült gyereke született,és lemond róla,az nem lehetséges?Ugyan így lemondhat az egészségesről is.
2009. okt. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az úgy lehetséges,ha bentlakásos fogyatékos otthonba adja,és gyámság alá helyezik a sérült embert.Ez pl lehet a szülője,rokona,akinek nincs annak a hivatal rendel ki gondnokot.Onnan tudom csak,mert én meg fogyatékos intézetben dolgozok.
2009. okt. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a helyzetett de jó a gyereknek ha az apja kilép az életéből. Tudom az esetek többsége ilyen de talán anyagilag vállalhatná a felelőséget.
2009. okt. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Bármikor lemondhat a gyerekről. Viszont ha lemond, akkor asszem nem követelhető rajta gyerektartás sem. Bárki örökbe is fogadhatja. Ezek inkább csak hosszadalmas jogi procedúrák, de bármit el lehet intézni.
2009. nov. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%

NEM MONDHAT LE AZ APA A GYEREKÉRŐL,AZ APASÁG BÁRMIKOR BIZONYÍTHATÓ,EZÁLTAL AZ APA TARTÁSDÍJRA KÖTELEZHETŐ!!!!!

Utolsó te normális vagy?Miért írtok hülyeségeket?Neked van egy gyereked,de az apjának nem kell akkor az örökbe adható???Nem hiszem el,hogy ennyi buta primitív ember van!Szerintetek lenne ennyi gyerektartási per ha az apa lemondhatna csak úgy a kötelezettségeiről?Sok szemétládának könnyebb lenne ha nem kellene fizetnie.Egy gyerek akkor örökbe adható,ha mindkét szülő lemond a szülői jogainak gyakorlásáról.Ez esetben a gyerek állami gondozásba kerül,gyámság alá vonják.Ha letelik a bizonyos idő és a szülők nem érdeklődnek akkor a gyerek nevelő szülőkhöz adható.De ha az egyik szülőnek kell a gyereke,akkor mindez dugába dől,a másik szülő ezt önként nem teheti meg,kötelezhető a külön élő szülő a gyerek tartás megfizetésére!!!Sőt,még vérszerinti nagyszülő is harcolhat a gyerekért ha a szüleinek nem kell.Azért az nem csak úgy van szerencsére,hogy el lehet szórni a gyerekeket mert kényelmesebb az élet nélkülük.Mellesleg létezik ennél,ocsmányabb ember aki ilyenre képes?Ember???Az olyan barom nem ember!!!

Kedved kérdező ezt én is próbáltam amit Te akarsz amikor elváltam az első férjemtől,de nem lehetséges.Nem mondhat le az apa a gyerekről az esetben ha Te neveled.A járható út az,ha a férjed majd a nevére veszi.Ehhez kell mindhármótok beleegyezése,és ez esetben is a szülői jogok gyakorlásáról mond le az apa,de attól még az apja marad.De én rájöttem,hogy ez teljesen felesleges.Még valamikor 10 évvel ezelőtt a férjem nevére akartuk iratni a fiamat,de nem tettük pedig Ő is akarta.Szerintem ezt jól meg kell gondolni,nem beszélve arról,hogy abból a házasságból is lehet sajnos válás,és akkor mi van?Megint változtatunk?.Végül is minden úgy van ahogy én anno akartam,de nem hivatalos.Az apuka soha nem fizetett tartásdíjat,nem látogatta sosem a gyereket(utóbbit nem én akartam,nem kíváncsi a gyerekére,nem tiltottam el tőle.Persze egy szerető lelkiismeretes gondoskodó apát nem is lehet eltiltani a gyerekétől),a férjemmel neveltük fel.De ez nem hivatalos,bármikor perelhettem volna,hogy teljesítse a kötelességét.

2009. nov. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!