Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor lehet mondhat le egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor lehet mondhat le egy apa a gyerekéről? Megteheti? Ez hogy működik?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 19:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elnézést, "lehet" nélkül akartam.
2009. okt. 31. 19:28
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen érthető a kérdés.

Ha kiskorú a gyerek,és tartási kötelezettsége van,akkor nem mondhat le.

Ha az anya újra férjhez megy,és a mostoha apa örökbe akarja fogadni a gyereket,akkor az édesapának is hozzá kell járulnia ehhez.Ez egyúttal azt is jelenti,hogy lemond a gyerekéről,és nem is kell tartásdíjat fizetnie,mert az örökbefogadó apának kell a továbbiakban eltartani a gyereket.

2009. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Lemondhat,de akkor minden joga megszűnik,mintha nem is lenne jogilag gyermeke.A helyi gyámhivatal intézi.
2009. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én vagyok az anya. És pontosabban az lenne a kérdésem, hogy én lemondhatok-e a gyerektartásról cserébe azért, hogy ne legyen láthatása?
2009. okt. 31. 19:50
 5/20 anonim ***** válasza:
69%
A gyerektartásról lemondhatsz, de a láthatás nem ettöl függ. Ha a láthatást le akarod tiltatni, ahhoz nagyon komoly okokat kell felhoznod és a biróságon egy pert inditani.
2009. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Normál válásra gondolsz?Mert akkor olyan nincs,hogy lemondhat egy apa a gyerekéről.Én amikor elváltam ezt akartam,de felvilágosított a bíróság,hogy még agyerek tartás díjról sem mondhatok le,nemhogy az apa a gyerekéről.Az csak egy dolog,hogy úgy nőtt fel a gyerekem 2 évs kora óta,hogy egy fillért se költött rá sosem,de nem mondhattam le róla.Perelhettem volna amiért nem fizet,de hivatalposan olyan nincs,hogy egy gyereknek nincsen apja.Olyan lehetséges,hogy ha van egy férjed(élettárs ezt nem tudom)és Ő a nevére veszi a gyerekedet akkor hivatalosan bementek a gyámügyre,és apuka lemond a szülői jogai gyakorlásáról,a másik vállalja,így el lehet rendezni.De,akkor ha amásikkal külön válnak útjaitok évek múlva,akkor ugyan olyan tartási kötelezettsége lesz mint ha az apja lenne.Nem lehet egy gyereket csak úgy eldobni mert megunta aszülője!!Azért kötelesség is van vagy lenne a világon.Milyen undorító ember képes egyébként erre???
2009. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%
Ez hülyeség! Sajnos lemondhat róla önszántából,a,gyámhivatalnál.De jogilag megszűnik a kötelezettség és a jog is.
2009. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ő mondana le a láthatásról hivatalosan, én meg a gyerektartásról. Ilyet lehet? Hivatalosan meg lehet ezt tenni?

Mivel férjhez nem akarok 1 jó ideig menni, édesapám nem vállalhatja el?

2009. okt. 31. 19:59
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha lemond a láthatásról,akkor azzal vége.Nincs gyerek,nincs kötelezettség.Nincs szükség másra,hiszen ott vagy te.De le kell mondania róla,és olyan lesz neki jogilag,mintha nem lenne gyereke.Visszacsinálni SOHA nem lehet.
2009. okt. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És édesapám örökbefogadhatja aztán? Vagy hogy működik ez?

2009. okt. 31. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!