Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 éve elváltam a férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve elváltam a férjemtől van egy közös kislányunk aki most 4 és fél éves . Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Volt férjem azóta Angliába dolgozik /házasság alatt nem dolgozott!/Van egy közös számlánk én vagyok a társtulajdonos amire utalja a gyermektartás összegét,ezen a számlán közösen felvett A hitelünk van ,na most azt történt hogy mivel nem volt olyan magas a múlt hónapban és ebben a hónapban a pénzforgalom a számlán így lecsökkentették az A hitel összegét ebből kifolyólag nem tudtam felvenni a számlára érkező pénz összegeket.Természetesen azonnal szóltam neki hogy fizesse ki a fele összeget mivel közösen vettük fel a hitelt és nem csak engem terhel erre jött egy válasz levele hogy a váláskor a határozatban benne volt h megszűnt a házassági vagyonközösség!Természetesen nem is értem milyen vagyon közösségről beszél hiszen Ő soha nem dolgozott házasságunk alatt tanult édesanyámék és én tartottam el Őt!A másik a számla közös néven van én nem vállaltam át semmit sem most akkor hogy van ez?Mit tudok tenni?
2013. jún. 30. 09:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ok, viszont a válás óta eltelt 3 év... Azóta bőven lett volna alkalom rendezni az időzített bombaként ketyegő közös számlát a kimerített hitelkerettel együtt. Valamiért ez egyikőtöknek sem volt fontos, az okát csak Ti tudhatjátok...


Jogi úton elméletileg követelheted a pénzt az exedtől, de sajnos az már más kérdés, hogy milyen eredménnyel:(

2013. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Azért történt az egész mert ő más számlára nem volt hajlandó elküldeni a gyermektartást ,én meg időközben elvesztettem a munkámat de hál Istennek újból találtam csak hát a két hónap kiesett igy történt a hitelkeret csökkentése.
2013. jún. 30. 11:54
 13/19 anonim ***** válasza:

??? Olyan nincs jogilag, hogy "nem hajlandó más számlára elküldeni a gyerektartást", viszont annak sincs sok köze egy hitelkeret visszatöltésének, hogy Te elvesztetted a munkahelyedet. Ok, persze, hogy csökkentette a bank a hitelkeretet, ha nem érkezett oda elég pénz, viszont ez azon a tényen nem változtat, hogy valamikor közösen kimerítettétek a keretet és az igazából sose lett visszatöltve, csak mindig az odaérkező fizetéssel szinten tudod tartani az állandó tartozást. A kamatait folyamatosan fizeted most is.



Tény, hogy a váláskor a hitelkeret ezek szerint ki volt merítve, tehát azt a hitelt mindig görgetni fogod magad előtt a kamataival együtt, amíg egyszer vissza nem fizeted úgy, hogy a fizetésed már pluszban érkezzen oda.

2013. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
igen ez igy van csak azt tartom jogtalannak hogy miért csak én fizessem vissza mikor ez egy közös számla aminek én a társtulajdonosa vagyok !Sajnos Ő elzárkózik tőle hogy bármiben is segitsen .Viszont én papirokkal tudom bizonyítani hogy mindent tőlem vontak vissza.
2013. jún. 30. 12:06
 15/19 anonim ***** válasza:
Mint már írtam előbb, jogosan követeled tőle a pénzt, hiszen a hitel közös attól függetlenül, hogy elváltatok. Nem csak neked kellene visszafizetni ezt a pénzt, akár bírósági úton is követelheted tőle, de ettől még hogy jogos, a behajtás nem lesz egyszerű.
2013. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mekkora összegről van szó. Elvileg a hitelkeret fele a férjed tartozása, de a vagyonmegosztás óta rengeteg idő eltelt, azt lezártnak tekintettétek, éltétek tovább az életeteket. Elsiklottál az egész fölött, most vagy lenyeled, hogy ez történt, vagy jogi úton követeled tőle. Megéri ? Van bejelentett munkája ? Neked kell eldönteni, mert hogy magától nem fizet, az látszik.


Az biztos, hogy én másik számlára kérném a továbbiakban a pénzt, az pedig nem kívánságműsor a részéről, hogy az általad megadott új számlaszámra utalja-e, vagy sem.

2013. jún. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én úgy értem ezt amit leírtál, hogy a volt férjed rendszeresen küldte, és a mai napig küldi is a pénzt a közös számlára. Te meg közben elveszítetted a munkádat, és 2 hónapig nem fizetted a te részedet. Ez miatt valamilyen hátrány ért, amit most a férjeden akarsz behajtani. Csak azt nem értem, mit jelent az, hogy a a bank csökkentette az A-hitel összegét? Tkp mekkora összegről van szó, és ez mennyire befolyásol benneteket?
2013. jún. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
igen van bejelentett munkája Angliába él havi 600e keres!
2013. jún. 30. 13:17
 19/19 A kérdező kommentje:
nem ,a férjem nem küldött semmi mást csak a megállapított gyerektartást annak semmi köze a hitelhez...am nem nagy összeg de nekem gyerekkel elég jelentős 75 e
2013. jún. 30. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!