Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 3 éve elváltam a férjemtől...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 éve elváltam a férjemtől van egy közös kislányunk aki most 4 és fél éves . Mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Volt férjem azóta Angliába dolgozik /házasság alatt nem dolgozott!/Van egy közös számlánk én vagyok a társtulajdonos amire utalja a gyermektartás összegét,ezen a számlán közösen felvett A hitelünk van ,na most azt történt hogy mivel nem volt olyan magas a múlt hónapban és ebben a hónapban a pénzforgalom a számlán így lecsökkentették az A hitel összegét ebből kifolyólag nem tudtam felvenni a számlára érkező pénz összegeket.Természetesen azonnal szóltam neki hogy fizesse ki a fele összeget mivel közösen vettük fel a hitelt és nem csak engem terhel erre jött egy válasz levele hogy a váláskor a határozatban benne volt h megszűnt a házassági vagyonközösség!Természetesen nem is értem milyen vagyon közösségről beszél hiszen Ő soha nem dolgozott házasságunk alatt tanult édesanyámék és én tartottam el Őt!A másik a számla közös néven van én nem vállaltam át semmit sem most akkor hogy van ez?Mit tudok tenni?
2013. jún. 30. 09:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Semmit nem tudsz tenni, csak fizetni. Ha a számla közös,akkor mindketten adósok vagytok. A hitelt is közösen vettétek fel.
2013. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy most mit tudsz tenni, de váláskor én azonnal megszüntettem volna a közös számlát. Most is ezt tenném gondolkodás nélkül és akkor a továbbiakban nem lesz gond, hogy mikor és mennyit utal, egyértelműen látszik.
2013. jún. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha ő ugyanannyit utalt a számlára, mint eddig, akkor nyilván a Te bevételed csökkent, ezért csökkentették az A hitelkeretet. Rosszul gondolom ?
2013. jún. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen pontosan így van!Megszüntetni sem tudnám és nem is lenne fair a bankkal szemben mert ugye engem a szüleim becsületre neveltek ,és ha valamit egyszer felvettünk azt ki kell fizetni ,viszont nem csak nekem hanem neki is ami alól Ő ki akar bújni!Az fáj leginkább hogy anno a szüleim iskoláztatták ki ,nem dolgozott ,tényleg csak az én pénzemből és a szüleim segítségéből éltünk és most amikor megtehetné hogy ezt a keveset legalább kiegyenlítse ami az Ő tartozása is még ez alól is menekül....
2013. jún. 30. 10:29
 5/19 anonim ***** válasza:
A armadiknak igaza van.
2013. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a 3-nak igaza van mert két hónapig nem kaptam fizut erre a számlára ezért csökkentették de itt most nem is ez a kérdés hanem az h hogyan tudnám elintézni hogy Ő is fizesse ki a közösen felvett A hitel összegének a felét.
2013. jún. 30. 10:44
 7/19 anonim ***** válasza:
Ja hogy ő nem fizetett a hitelbe, hanem átutalta a gyerektartást, és abból vonták a hitelt?
2013. jún. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
igen igy van!Ezért szeretnék kérni valami tanácsot hogy most mit tudnék tenni.
2013. jún. 30. 10:54
 9/19 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy nem vagytok tisztában sem te, sem az exférjed a családjoggal, de pénzügyi ismeretekkel sem rendelkeztek.

Amíg házasok voltatok, közös vagyon és közös teherviselést ír elő a törvény, tehát teljesen felesleges utólag felemlegetned, hogy a házasság alatt kinek a bevételéből éltetek, ki tett le többet az asztalra, stb, mert ez jogi szempontból nem lényeges.


A közösen felvett hitel - az "A" hitel is - függetlenül attól, hogy házasság alatt vettétek fel, vagy anélkül, függetlenül attól, hogy már elváltatok - banki szempontból közös egészen addig, amíg a hitel nincs visszafizetve és az A hitelkeret nincs megszüntetve, így nincs joga az exednek arra hivatkozni, hogy a válással együtt megszűnt a vagyonközösség, így megszűnt a közös hitel is, mert ez nem igaz. Ha a nevén van a folyószámla, akkor ez az ő hitele (is). Az már más kérdés, hogy ez a hitelkeret mikor lett kimerítve? Házasság alatt, vagy utána?

Olyat viszont egyikőtök sem tud tenni - és nem azért, mert fair, vagy nem fair egy bankkal szemben - hogy megszüntettek egy számlát, ha ki van merítve a hitelkeret. Számlát akkor lehet megszüntetni, ha nincs rajta tartozás, tehát ha visszatöltitek a teljes keretet.


Nem értem, váláskor ezt miért nem rendeztétek, miért nem lett megszüntetve a hitelkeret és miért nem szüntettétek meg azonnal a közös folyószámlát?

2013. jún. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
utolsó válaszolónak!Nem akarok semmiben sem vádaskodni és az sem érdekel hogy kinek a pénzéből éltünk én szerettem őt és nagyon fontos volt számomra hogy tanuljon hogy egyszer sokkal jobb legyen az életünk .Teljesen igazad van és hogy miért nem tértünk ki?Sajnos az első tárgyalás el lett napolva mert a volt férjem nem jelent meg a második tárgyaláson pedig én nem tudtam jelen lenni mivel a kislányom beteg volt igy az ügyvédem képviselt!Valószínüleg hibáztunk mert elsiklottunk a közös számla felett .De ez nem mentesíti az alól hogy a részét kifizesse.Nyilván nem csak engem terhel ez a dolog!
2013. jún. 30. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!