Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben el lehet adni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben el lehet adni a lakást?

Figyelt kérdés

Ha váláskor a férjemmel úgy egyezünk meg, hogy ő költözik el, a lakás fele az enyém, másik felét a gyerekekre iratja, akkor ha pár év múlva költözni szeretnénk vagy egyszerűen csak muszáj, mert nem tudom fenntartani a lakást egyedül, akkor hogyan tudom, tudjuk a lakást értékesíteni?


A lakáson van hitel is, amit egyedül fizetnék így tovább gondolom, viszont a fizetésem alapján ezt a bank nem fogja engedni szerintem. Ilyenkor kell mellém egy másik adóstárs?


2013. jún. 3. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Függ attól, mennyi idősek a gyerekek. Ha kiskorúak, akkor kell a gyámhivatal engedélye. Ők viszont csak akkor adják meg, ha a lakás eladása után a mostaninál jobb körülményeket biztosítasz. Tehát azt nem fogják engedni, hogy eladd és az árából kisebbet, olcsóbbat vegyél, mert az szerintük nem a gyerek érdeke.


Ha nem elég a fizetésed, akkor igen, szükség lesz adóstársra.

2013. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kiskorúk a gyerekek akkor gyámhatósági engedéllyel tudsz bármit is csinálni a lakással.

Adjátok el a lakást közös megegyezéssel, ha már most tudod, hogy nem tudod majd fizetni.

Kisebb lakásra nem fogja engedni a gyámügy az eladást, mert a gyerek érdeke sérülne. Erre nagyon rá lehet fizetni, ne bonyolítsátok túl.

2013. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ezek szerint ez egy nagyon rossz megoldás :(
2013. jún. 3. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!