Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 8,3milliós lakást a lentiekben...

8,3milliós lakást a lentiekben elmondott esetben, hogyan tudnánk megvásárolni?

Figyelt kérdés
Segítségeteket kérem laikus vaok ebben a témakörben.Megtaláltuk a tökéletesnek tűnő lakást Vácon.irányára 8,3millió.Eddigi megtakaritásunk 600ezer forint.Én közalkalmazotti min bérrel vaok bejelentve a párom 130ezerrel.Mik az esélyeink(ha vannak egyáltalán.)
2009. okt. 18. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A lakás árához képest sajnos kevés az önerőtök, a kettőtök összjövedelme pedig alacsony, így csak plusz fedezettel oldható meg a vásárlás.

Számoljatok az illetékkel, egyéb egyszeri költségekkel is, meg az adásvételinél az ügyvédi költséggel.

Kb 8 millió Ft hitel nagyon nagy teher a jövedelmetekhez képest. 25-30 éves futamidővel számolva is 50e Ft körül van. Bírnátok törleszteni?

2009. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
60ezer ftot fizetünk aébéeletért plusz a rezsi már 3.éve eddig jól kijóttünk.
2009. okt. 19. 17:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Ok, akkor a törlesztő részlet ezek szerint hosszú távon is vállalható, ez megnyugtató.

Akkor már csak a plusz fedezet kérdését kellene tisztázni, vagy az önerőt kellene növelni. Önerőt lehet emelni személyi kölcsönnel, de ezt nem igazán szeretem ajánlani, mert túl magas a kamata és feleslegesen sok terhet ró rátok. Inkább próbáljátok meggyőzni valamelyikőtök szüleit, hogy segítsen plusz fedezetet adni.

2009. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos e téren nem tudunk a szüleinktől segítséget kérni.Önerönket tudjuk még növelni,de ahoz hónapok kellenek..De félő h. addig elkell.Kb mennyi pénzzel érdemes belevágni?
2009. okt. 20. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Szívesen segítek, de ahhoz, hogy érdemben tudjak tanácsot adni, konkrét információkra lenne szükségem, mert ma már annyiféle variációban lehet hitelhez jutni, hogy pár sorban ezt nem tudom neked leírni.

Ami általánosságban igaz:

Van 2-3 bank, akik úgynevezett magas finanszírozással is foglalkoznak. Ez azt jelenti, hogy bizonyos feltételek teljesülése mellett az ingatlan hitelbiztosítéki értékének (HB) 90-100%-áig is hiteleznek. Ez az érték általában a bank által becsült forgalmi érték 85%-a, de sok mindentől függ. Pl számít, milyen a lakás állapota, hol van, hány éves, miből épült, stb, stb.

Ebből az következik, hogy kb 1,5-2 mill Ft önerő kellene a magas finanszírozáshoz, ami részben megoldható személyi kölcsönből is, de az nagyon megterhelő, ezért én ezt nem szívesen ajánlanám.

Ha további segítséget is szeretnél, írj privátban. Váctól 10 km-re lakom:)

2009. okt. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!