Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha váláskor a gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha váláskor a gyerekkel elköltöző félnek ha nincs hova mennie, vajon átmenetileg segítséget jelentene neki ez?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy születése óta egyedül nevelem a lányom. Dolgozom, tanulok, hellyel-közzel megbirkózom a helyzettel, de azért nehéz. Állandóak az anyagi gondok és az időhiány. Viszont van egy 105 nm-es lakásom, aminek fenntartása biztosan nem jelentene sokaknak kihívást, de nekem igen. Sok a rezsi és utálom a házimunkát is. Sokszor olvasok a gyékán olyan válás előtt álló, nagyon pénztelen anyákról, vagy válsághelyzetben levő kidobott kismamákról, akik költözni kényszerülnek a gyerekkel, de hirtelen azt se tudják, hova mehetnének, össz. bevételük csak a gyes/kevés gyed+családi, apuka meg hol fizet hol nem. Az jutott eszembe, hogy átmenetileg segíthetnénk egymáson az ilyen helyzetbe került nőkkel: mondjuk házimunkákért cserébe kiadnám nekik pár hónapra az egyik nagy szobámat. Csak a rezsibe kellene valamelyest beszállnia, bérleti díjat egyáltalán nem kérnék, az a házimunka volna - persze azért nem gebeszteném meg, elsősorban a kölcsönös segítségnyújtás lenne a cél :). Vagyis mondjuk heti egyszer vasal és nagytakarít. És kölcsönösen vigyázhatnánk is egymás gyerekeire. Biztos neki is jól esne heti 1-2 óra, amíg kiszellőzteti a fejét, és én is szívesen eljárnék futni, jógázni, így pedig egyikünknek sem kerülne pénzbe a gyerekfelügyelet. Épp csak addig, amíg össze nem szedi magát, és nem talál egy végleges lakóhelyet. Akkor elbúcsúzunk egymástól. Mit gondoltok erről az ötletről?
2013. márc. 29. 22:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat.

Egy egyetemista barátnőm már lakott itt egy évig. Tőle is csak rezsit kértem, hisz barátok vagyunk, és tudtam, milyen szar anyagi helyzetben van. Tőle nem vártam el házimunkát és gyerekfelügyeletet se, egy év alatt talán kétszer vigyázott a lányomra, de azért jó volt, hogy itt volt. Mondjuk ő barátnőm, úgyhogy más tészta... De elvált anyukát is csak kölcsönös szimpátia esetén fogadnék be. Egyetemistát nem szívesen. Bár nekem nem okozott problémát, hogy a régi lakótársam eljárt bulizni, vagy ilyesmi, de a barátnőm szerintem csak a barátságunk miatt tudta elviselni a gyerekkel járó kellemetlenségeket: hisztik, nyafogások, sírások. Nem hiszem hogy egy egyetemista jól érezné magát egy kisgyerekes családnál. Egy elvált anyukával jobban megértenénk egymást. De persze én is egy kulturált anyukát engednék be az otthonomba. Ha csak gyes+családija van, segíthetek neki bölcsit/ovit és munkát találni is, és ez a gond is meg lenne oldva. A kerületben mindig vannak férőhelyek a gyerekeknek, nem kellene kényszerből itthon maradnia. Eleinte lehet hogy csak valami szar melót találna, de legalább lenne valami. Nem olyan nehéz helyrerázódni, ha az ember akar tenni érte, és támogatást is kap hozzá.

2013. márc. 30. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!