Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha váláskor a gyerekkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha váláskor a gyerekkel elköltöző félnek ha nincs hova mennie, vajon átmenetileg segítséget jelentene neki ez?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy születése óta egyedül nevelem a lányom. Dolgozom, tanulok, hellyel-közzel megbirkózom a helyzettel, de azért nehéz. Állandóak az anyagi gondok és az időhiány. Viszont van egy 105 nm-es lakásom, aminek fenntartása biztosan nem jelentene sokaknak kihívást, de nekem igen. Sok a rezsi és utálom a házimunkát is. Sokszor olvasok a gyékán olyan válás előtt álló, nagyon pénztelen anyákról, vagy válsághelyzetben levő kidobott kismamákról, akik költözni kényszerülnek a gyerekkel, de hirtelen azt se tudják, hova mehetnének, össz. bevételük csak a gyes/kevés gyed+családi, apuka meg hol fizet hol nem. Az jutott eszembe, hogy átmenetileg segíthetnénk egymáson az ilyen helyzetbe került nőkkel: mondjuk házimunkákért cserébe kiadnám nekik pár hónapra az egyik nagy szobámat. Csak a rezsibe kellene valamelyest beszállnia, bérleti díjat egyáltalán nem kérnék, az a házimunka volna - persze azért nem gebeszteném meg, elsősorban a kölcsönös segítségnyújtás lenne a cél :). Vagyis mondjuk heti egyszer vasal és nagytakarít. És kölcsönösen vigyázhatnánk is egymás gyerekeire. Biztos neki is jól esne heti 1-2 óra, amíg kiszellőzteti a fejét, és én is szívesen eljárnék futni, jógázni, így pedig egyikünknek sem kerülne pénzbe a gyerekfelügyelet. Épp csak addig, amíg össze nem szedi magát, és nem talál egy végleges lakóhelyet. Akkor elbúcsúzunk egymástól. Mit gondoltok erről az ötletről?
2013. márc. 29. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem tök jó!
2013. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, bár reméltem, hogy többeknek is tetszeni fog, de biztos már alszanak az emberek... na de vajon hogy találhatnánk egymásra egy ilyen helyzetben levő anyukával?
2013. márc. 29. 22:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó ötlet, egy gubanc lehet, ha a gyerekeitek nem csípik egymást és állandóan szét kell választani őket, vagy a másik anyukának más a tisztaság iránti igénye, stb.. De ha találsz egy hozzád hasonló értékeket valló, az életvezetésben hasonló elveket valló anyukával, akkor ez jól működhet. Csak tényleg nehéz lehet egymásra találni. A védőnőnél ha jóban vagy vele, esetleg érdeklődhetsz.
2013. márc. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak olyan embert fogadnék be, akit jól ismerek vagy tudnék róla megfelelő garanciát kapni.

Aki a váláskor nem tud albérletet fizetni, az hónapokkal később sem tud. Ott maradhat nálad a gyerekével évekig is, és nem tudnád kirakni. Az sem biztos, hogy a gyerek mellett hajlandó lenne a vállalt munkát megcsinálni.

Vagy esetleg nem venne kaját, hanem a tiedet enné meg. A hűtődet aligha tudnád elzárni előle.

Ötletnek nem rossz, de nagyon rosszul is elsülhet.

2013. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
na igen... lehet, túl naiv és jóhiszemű vagyok...
2013. márc. 29. 23:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet, csak aki gyes+családiból tengődik gyerekkel, az a rezsibe se nagyon tud beszállni. Nem véletlen vannak nagyon rossz helyzetben, hiszen nem fizetőképesek.
2013. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én egyedül nevelem a gyerekem albérletben, tehát megértem azt aki kapna egy ilyen lehetőségen. De azért vigyázz, lehet jó ötletnek tűnik, és az is, csak nehogy olyan nőt fogj ki, aki most vált el balhék közepette, esetleg munkája sincs, semmibe nem tud beszállni, megeszik a kajádat, stb...esetleg még a volt férje is odamegy balhézni. Tehát óvatosan, sok sikert :)
2013. márc. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Isten aldja jo lelkedet latod az emberbe benne van a jora valo torekves.

Mielott osszekoltozol valakivel egy par dolog.

Csak ideiglenesre jelensd be mert kulonben soha nem tudod kirakni gond eseten.

Csak olyan not engedj oda akinek valasa lezajlott hiszen hobolgo ex aki ott ejszakzik neha ugye nem jo kep.

Elore le kell minden fixalni rezsi takaritas stb.

Ragaszkodj hozza a holgynek legyen szakmaja mert nelkule munkat talalni remenytelen es nyakadon marad munkanelkul gyerekkel.

En regebben jartam egy magan anyaotthonban ami igy mukodott egy hivo hazaspar tartotta fenn es max 5 terhes ill kisgyerekes lakott ott max 2evre szigoru szabalyok kozott.

Mielott belekezdesz egy jogi szakertovel beszelj.

2013. márc. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jó ötletnek, de én elvetném...Gondolj bele, aki gyes+gyp-n tengődik, mit fog neked beleadni a rezsibe? Annyit biztos nem, hogy fedezze a saját és a gyereke fogyasztását. Ha van anyaotthon a közeledben, inkább ott érdeklődj, hogy milyen lehetőség van, hogy ők álljanak jogviszonyban az anyákkal, te meg velük, így ők adnák a pénzt, te meg befogadod a rászoruló anyákat. Nem tudom, van-e erre gyakorlat, de még mindig jobb, mint saját szakálladra. Ha már befogadnál valakit, akkor inkább olyat, aki már visszament dolgozni, csak keveset keres, és úgy akarja összeszedni magát.
2013. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azért az egyedülálló anyukával vigyáznék. Elhiszem hogy segíteni akarsz, de képzeld el azt a helyzetet, hogy beköltözik, se pénze se másik helye, aztán kiderül hogy a gyereke egy hisztis majom, te még rá se szólhatsz mert még ő van megsértődve stb... Ahogy látom te nem vagy egy karakán határozott valaki, úgyhogy nem fogod tudni kitenni, és annál bosszantóbb nincs mikor az ember fejére nőtt valaki.


Az ötlet egyébként nem rossz, de én első körben egy fiatal egyetemista lánnyal próbálkoznék, aki ide jön vidékről tanulni. 1. támogatják a szülei, tehát nem nekem kell eltartanom mert nem kap munkát a gyereke miatt.

2. ha nem jövünk ki, simán el tudod küldeni.

3. mivel nem kérsz lakbért, csak a rezsibe szálljon be, és az elején feltételként szabod, hogy heti 3 órát, vagy akármennyit mondjuk vigyázzon a gyerekre, akkor tiszta sor. Simán lehet bébiszitter lakhatásrét, ebben semmi nincs.


Szirintem vannak nagyon rendes lányok, akik örülnek egy külön szobának, ahol egyébként nyugiban vannak, tudnak tanulni, aztán ha bulizni akar, eljár. De sok van aki nem bulizós, úgyhogy ettől se kell tartani.


Ha mégis anyukán akarsz segíteni, akkor szerintem mindenképpen többel beszélj, és ne adj azonnal választ. gondold át, több közül válaszd ki a legszimpatikusabbat, lehetőleg akinél van valami háttér. És ne feledd, ha befogadtad, nincs visszaút. A gyereket is eléggé meg kellene ismerni mielőtt beengeded. Más ugye egy játszótéren beszélgetni alkalmanként valakivel, mint napi 20 órát kerülgetni egymást. És ne engedd belemászatni magad valami kakiba!!!!! én is olyan voltam régen, hogy a jóindulat miatt belemásztam olyan dolgokba, amiket később megbántam és alig tudtam kijönni belőle. Szóval csak nagyon átgondoltan, és TUDJ NEMET MONDANI. Ha tudsz nemet mondani, akkor nem lesz gond.


34/N

2013. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!