Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mit tanácsolnátok kívülálló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tanácsolnátok kívülállóként? Előre bocsájtom, NEM rólam szól a történet, tőlem csak segítséget, illetve tanácsot kért a sztori női szereplője.

Figyelt kérdés

4 hónappal ezelőtt megismerkedett egy 38 éves férfival. Egy közös ismerősük révén történt; kicsit levelezgettek, aztán személyes találkozó is lett belőle. Elsőre is ugyanolyan szimpatikusak voltak egymásnak, újabb, mindennapos találkák következtek; mozi, vacsora, kirándulás…

A pasi szépítés nélkül elmondta, hogy válófélben van, egy éve otthagyta őt a felesége. Már évekkel korábban kiderült, hogy megcsalta őt a nej, de akkor a gyerekek miatt megpróbálta rendbehozni az életüket. Nem sikerült, az asszony lelépett a szomszéddal. A 2 gyerek 1 hetet az anyjával, 1 hetet az apjával tölt. Ő tökéletesen ellátja mindkettőt, tehát nem pótmamát, vagy háztartási alkalmazottat keresett, hanem valóban egy igazi társat magának. A válóper a gyerekek elhelyezése, és vagyonjogi kérdések miatt nyúlik mint a rétestészta, mivel az asszony tudja, hogy a volt férje számára nagyon fontosak a gyerekek, és vissza is él azzal, hogy miattuk követelőzhet.

A férfinak sem korábban, sem azóta nem voltak nőügyei, de egy évvel a különköltözés után úgy érezte, hogy eljött az ideje új életet kezdeni. A történet úgy folytatódott, mint egy lányregény. Minden tökéletes volt minden szempontból, tényleg úgy tűnt, hogy ők ketten a másik felüket találták meg egymásban minden téren. A gyerekek bemutatását nem siette el az apjuk, épp azért, mert úgy gondolta, hogy nem akarja őket összezavarni, ráérnek akkor, ha mindketten biztosak a hosszútávú kapcsolatban. De szerencsére az iskolás kisfiúval, és az ovis kislánnyal is rendben ment minden, megszerették a barátnőt, és ők is örültek, ha közös programjaik voltak.

Az időközben megismert családtagok, rokonok, barátok is azon a véleményen voltak, hogy ritka szerencse, ha két ennyire összeillő ember találkozik, és messziről látszik rajtuk mennyire boldogok. Így is volt, egészen néhány nappal ezelőttig. A férfi, már egy pár napja feszült volt; mint mondta, a közelgő újabb tárgyalás aggasztja, mert úgy tűnik, megint nem sikerül majd megállapodni a vitás kérdésekben. Aztán azt kérte a barátnőjétől, hogy üljenek le beszélni, mert baj van. Zokogva elmondta, hogy szereti, nem akarja elveszíteni, rettenetesen szégyelli, és fáj neki, de úgy érzi, hogy most nem fog működni a kettőjük kapcsolata. Zaklatott és ideges a válás körüli hercehurca miatt, senki mást nem tud elviselni maga mellett a gyerekeken kívül. Ő sem érti, hogy mi történik vele, de egyszerűen nem tudja felszabadultan boldognak érezni magát, amíg ebben a helyzetben van, és azt sem tudja megmondani, hogy ez meddig tart. Nem mondja azt, hogy legyen végleg vége, de azt sem kérheti, hogy a lány várjon rá bizonytalan ideig. Szerintetek?


2013. márc. 27. 16:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Mi a kérdés? Hogy a barátnő mit csináljon?

Mennyi idős? Milyen tervei vannak a jövőre? Élvezi ezt a létet vagy már ketyeg a családalapítós órája?

Adjon a pasasnak időt (behatárolhatót, pl fél évet), beszéljenek, levelezzenek, de legyen "nyitott" a kapcsolat, és ha ez az ultimátum letelt, akkor még mindig újratárgyalhatják az ügyet.

2013. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Én is azt javaslom, fájó szívvel, de hagyja a pasit magára. Ha a férfinek hiányozni fog úgyis jelentkezik. A lány addig nyugodtan ha tud járjon nyitott szemmel, hátha belebotlik a nagy Ő be. Ha most erőszakoskodna a férfi mellett, csak elvadítaná magától. Akár igaz a férfi szövege, akár valami más áll a háttérben (esetleg egy másik nő, csak nem akarja megbántani a lányt), az egyetlen okos ötlet szépen elválni és meglátni mit hoz a jövő!
2013. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
61%

Azt gondolom,hogy a férfi hazudik valamiben.Vagy nem tudja elengedni a múltat vagy nem akar valami miatt a nővel lenni.

Ha szeretné akkor válás körüli dolgokban a nő még jobban támaszt tudna neki nyújtani ha ezt ő engedné,de nem.....ezért én arra gondolok nem is tudja igazán ő se mit akar!

Nézze reálisan a nő a dolgokat,miért is zavarja el ha most lenne igazán szüksége rá?!?!

2013. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igen az a kérdés, hogy a barátnő mit csináljon. Amúgy 22 éves, ( nem túl fiatal, sokkal érettebb gondolkodású volt a koránál mindig is ) tehát nem ketyeg a biológiai órája. Ő az együttlétüket, és azt élvezte, ahogyan ez a kapcsolat eddig működött. Hajlandó várni is, hiszen nem vesztek össze, senki nem tett semmi rosszat a másik ellen. Sőt, reménykedik benne, hogy ha végre rendeződnek a férfi válás körüli gondjai, akkor újra olyan lesz, mint régen. Csak nem érti, hogy fordulhat a szerelem egyik napról a másikra ilyen elutasításba. Én amúgy azt tanácsoltam neki, hogy próbálja befejezettnek tekinteni ezt az ügyet, de persze nem ad igazat nekem.
2013. márc. 27. 16:49
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Ha igaz, amit a pasi mond, akkor a pasinak bűntudata van, vagy önértékelési problémája. Vagy fél, hogy ha tényleg elválik, itt ez az új kapcsolat, amit utána már tényleg komolyan kell venni. Tart az újtól, vagy attól, hogy ez a kapcsolat is tönkremegy, ha komolyabbra fordul, netán összeházasodnak, ez a nő is megcsalja.
2013. márc. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Ennek a pasinak vaj van a füle mögött. Zokog, sír, szereti, de még sem kell a nő. Mert hogy nem szereti. Ha valakit szeretsz, minden áron Vele akarsz lenni, a többi csak kifogás. Ebben az esetben lehet hogy a volt feleség iránt még mindig érez valamit. Ilyen nincs, hogy annyira szereti a barátnőt, hogy nem tudja elengedni, meg sírás-rívás, de még sem akar Vele lenni. Van valami még amit a férfi nem mond el!
2013. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Teljesítse a barátnő a srác kérését, egy szó nélkül. Aztán majd kiderül a jövőben, hogy mi volt az igazság a pasival kapcsolatban.
2013. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Azért úgy megkérdezném, hogy egy 38 éves érett férfi,2 gyerekkel mit is kezd egy 22 éves gyereklánnyal.
2013. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem is épp ez a furcsa az egészben. Amennyire én ismerem a történetet, az utolsó pillanati tényleg olyan volt, mint egy romantikus lányregény, minden kellékével együtt. Én is azt mondtam, hogy nem tudok olyan helyzetet elképzelni, amiben az ember épp a szerelmétől akarna szabadulni. Mondjuk egy pozitív HIV teszttől eltekintve... A feleség itt biztosan nem számít, mert együtt él az új pasijával egy éve, és eléggé megromlott a kapcsolatuk a válás miatt. Konkrétan az ügyvédek útján leveleznek. Más nő? Szinte minden percüket kettesben töltötték négy hónapon át, vagy négyesben a gyerekekkel. A barátnőjének kulcsa volt a lakáshoz, elmesélt magáról mindent, nem titkolózott semmiben. Gyakorlatilag ideje, alkalma sem lett volna rá. Tényleg olyan, mint ha bekattant volna.
2013. márc. 27. 17:13
 10/19 anonim ***** válasza:
Én biztos nem várnék rá. Nem tudom milyenek váláskor a férfiak, de ennek a pasinak a reakciója számomra nem normális. Miért bőg? Akkor már valami hatalmas gáz lehet, ha engem ki kell dobnia. 1 év után nem szabadna így kikészülnie, ha amúgy minden rendben van a gyerekek nevelésével. Mi oka van rá, hogy mégis szinte idegösszeroppanást kapjon és magába zárkózzon? Olyan, mintha még oda lenne a feleségéért és felkavarná a válás folyamata és az, hogy találkozni kell vele. Nekem ez túl fura, egy 40 éves férfitől nem ilyen reakciót várnék, úgyhogy inkább keresnék mást, akkor is, ha ezt fájó szívvel teszem. (meg amúgy is túl öreg a lányhoz)
2013. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!