Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan kell helyesen értelmezni a végzés szövegét?
A kapcsolattartást szabályozó végzés így szól:
"Az elmaradt kapcsolattartást pótolni kell, ha :
a/ az a kötelezett miatt maradt el,
b/ az a kapcsolattartásra jogosultnak fel nem róható okból maradt el feltéve, hogy a kapcsolattartást szabályozó döntésben foglaltak szerint eleget tett előzetes értesítési kötelezettségének, vagy az előre nem látható akadály felmerülését utólag igazolja. "
Esetleg példákat tudna írni valaki, hogy bizonyos események hova sorolhatóak?
Köszönöm
a) ha például a volt férjednek van láthatási joga (ő a kötelezett ugye) és tegyük fel, megígéri, hogy jön a gyerekért, aztán mégsem jön, akkor kötelezhető arra, hogy az elmaradását pótolja, akár úgyis, hogy a következő alkalommal 1-2 napig tovább van nála a gyerek.
b) fel nem róható ok miatt nem megy a gyerekért: például kórházba kerül de értesít titeket, vagy épp balesetet szenved (előre nem látható akadály), vagy lerobban az autója stb. (ilyenkor értesítenie kell). Amint elhárul az akadály, vagyis kikerül a kórházból, vagy megcsináltatja a kocsiját, akár másnap vonatra ül, akkor pótolni kell az elmaradt találkozót.
a., ha beteg a gyerek v pl osztálykirándulás van azon a hétvégén,szülinapi zsúrra megy
b.,kötelező túlóra,pl egy barát temetése,időjárás miatt nem tud elmenni-mi t a 15.-ei nagy havazás
nálunk a kapcsolattartásra kötelezett az anya, a kapcsolattartásra jogosult pedig az apa.
tehát a végzés b, része az apára vonatkozik, hogy pl. apa lesz beteg, vagy apa túlórája, vagy apa lerobban, vagy apa kórházba kerül stb. Tehát ez esetben hiába az apa miatt nem jön létre a láthatás, ugyanúgy minden esetben kell pótolnia az anyának? nyilván csak akkor ha apa igazolja, és időben értesíti az anyát. (pl.munkahelyi igazolás, időjárás ami bizonyítható, orvosi igazolás stb) Tehát ez esetekben kell pótolni az elmaradt láthatást?
és az a, rész vonatkozik az anyára. mégis olyan példákat kaptam ami a gyerekkel kapcsolatos, pl.gyerek beteg, gyerek osztály kirándul,gyerek zsúrra megy stb.
És akkor ezek esetében is kell pótolni?
Akkor tulajdonképpen mikor van olyan, hogy nem köteleznek egy anyát pótlásra?
Az a/ rád vonatkozik, te vagy a kötelezett, az apuka a kapcsolattartásra jogosult. Tehát az a/ pont azt akarja jelenteni,hogy ha pl. nyaralni mentek azon a hétvégén, vagy akármi más okból nem megoldható a gyermek átadása,az alkalmat pótolni kell a következő adódó alkalommal. Tehát ha apuka elvinné a gyereket a hónap 2. és 4. hétvégéjén, de a 2. kimarad,akkor megegyezés alapján elviszi a 3. és 4. hétvégén.
A B/ pont az apukára vonatkozik, ezt jól írta az első. Betegség, vagy más halaszthatatlan okok sorolhatók ide, pl temetés, esküvő, utazások. Ez az utólagos igazolás szerintem kicsit túl van spirázva. Két felnőtt értelmes ember meg tudja ezeket a dolgokat beszélni és oldani. Teszem azt, orvosi igazolással bizonyítja,hogy valóban beteg volt? Na ne már! Remélem tudtam segíteni.
köszönöm szépen, én az apa vagyok. Én vagyok a különélő szülő. Azért tettem fel a kérdést,mert volt feleségem elég érdekesen próbálja értelmezni a fenti végzést. És bevallom őszintén már magam sem értem, hogyan kell értelmezni, hétköznapi példák esetében.
Rendben, akkor ha beteg a gyerek és emiatt nem jön létre a láthatás. Akkor azt hogyan kell értelmezni?
Közben próbáltam valami "kézzel foghatót" keresni a neten. Nos, elég össze-vissza van megfogalmazva mindenhol,sőt értelmezhetetlen. Azt vettem ki,hogy ha pl csak náthás, akkor mehet a láthatás, de ha lázas, kórházi kezelést igényel, komolyabb beteg, stb,akkor látogatható (!), vagyis nem tagadhatja meg,nem tilthatja meg anyuka a láthatást.
A gyámügyön ingyen és szívesen segítenek. Szerintem megér egy misét. Ha bizonyíthatóan akadályozva van a láthatás, akkor nagyon komolyan meg is büntetik és elég hozzá 3-4 alkalom. Ez szerintem pozitív. Sok anyuka folyamatosan ezzel szórakozik! Ha kéthetente beteg a gyerek,akkor vigye immunológiára, teljes kivizsgálásra. Ugyebár igazolnia kell,hogy valóban beteg volt a gyermek, orvosi igazolással. Ha képes eljátszani folyamatosan, én még az orvost is felkeresném. Nem hiszem,hogy továbbra is játszana az engedélyével egy ilyen marhaság miatt.
Nem fér a fejembe,hogy mi történik egyesekkel a válás során... Miért kell megbolondulni és szándékosan szívózni. Általában csak a gyerek issza meg a levét.
Üdv: Egy frissen vált Anyuka, 3 éves kislánnyal
Ha gyereknek hivatalos programja van, vagy beteg, akkor pótolni kell. Ha az apa nem megy érte, akkor nem kell pótolni.
a/ pl. az anya nem tudja oddadnia
b/ beteg lesz a gyerek, vagy iskolai programja van hivatalosan.
Bár szerintem nem a legszerencsésebb a megfogalmazás.
Viszont ha az anya nem akarja odaadni, vagy nem tájékoztat, akkor azonnal fel kell őt jelenteni a gyámhivatalban a kapcsolattartás meghiusításáért, de ettől függetlenül pótolni kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!