Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha már van bírói végzés a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha már van bírói végzés a gyermek elhelyezéséről, azt mikor lehet megváltoztatni, és milyen okoknak kell lennie ahhoz hogy ezt megváltoztassák?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
2 év után akkor, ha a gyermekek körülményeiben a bírósági döntés óta olyan lényeges változás történt, ami miatt már nem biztosított a gyermekek megfelelő testi, lelki, szellemi fejlődése a gondviselő szülőnél. Ha valami komoly problémáról van szó, akkor feltételezem nem kell megvárni a két évet.
2012. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
apánál van elhelyezve, közös szülői felügyelet mellett. Tehát ugyanannyit van velem , mint az apjával. csakhogy az apa most kitalálta hogy megszeretné változtatni ezt az egyességet, és teljesen magának akarja a gyereket. Egy a bibi, a gyerek állandóan velem van ( aminek nagyon örülök, mert imádom), mindent én fizetek neki, stb. Apa tud valamit tenni, hogy elperelje vagy megváltoztassa a döntést. Jelzem januárban váltunk!
2012. máj. 29. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam én is és a tapasztalatom, hogy hiába van közös szülői felügyelet, amellett is vissza lehet tartani a gyereket és el lehet idegeníteni. Nem akarlak untatni, de a tanácsom, hogy előzd meg és te kérd ideiglenes intézkedés formájában a szülői felügyeletet, ajánld fel a korrekt kapcsolattartás feltételeit, mert a bírósági gyakorlatban, aki beadta az indítványt, döntéshozatalig annál helyezik el a gyereket. Ha te költöztél el a gyerekkel az apukától, vagy azóta egy másik helyre, az is szívás az állandó környezet biztosítása szempontjából. Rengeteg dolgon el lehet csúszni még akkor is, ha nálad többet van a gyerek, sajnos.
2012. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Régóta vártam már, hogy írj, emlékszem még a tárgyalás előtt is sok kérdést kiírtál.

Ezek szerint közös szülői felügyeletet ítéltek meg jogerősen?

Ez azért nem rossz, mert ha jól emlékszem nagyon féltél, hogy elveszik tőled a kisgyereked.

2012. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szia.

Igen, közös szülői felügyelet, de az apánál van elhelyezve. Mert ugye valakinél el kell helyezni a gyereket, mondhatjuk egyességnek is. De itt jön az amit én probáltam ecsetelni, hogy minden nap velünk van a kisfiam, ami nekem csak jó, de apuka nem együttmőködő. Nem veszi ki részét semmiből, nem fizeti az ebédet, nem fizeti az ovit, a szakköröket, nem vesz semmit a gyereknek, és még nincs is vele. Leráz, azzal hogy dolgozik most nem tudja elvinni meg ilyenek. Én mindent rendezek nélküle is, imádom a fiam, de most az exnek gellert kapott az agya és ugy gondolja hogy én nem vagyok együttműködő és kéri azonnal azt hogy teljesen nála legyen a gyerek. mit tegyek, rámnyomja a telefont, nem kíváncsi semmire, de perel, és kész vagyok. Megint itt a félelem hogy elveheti tőlem?????? Kivagyok ismét és ez nem jó

2012. máj. 30. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
2 év után lehet kérni, illetve előtte akkor, ha valamilyen jelentős körülmény megváltozik.
2012. máj. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"közös szülői felügyelet, de az apánál van elhelyezve"

megkérdezhetem hogy ez miért alakult így? Ebbe te miért mentél bele anno? lehetett volna úgyis, hogy közös szülői felügyelet, de anyánál elhelyezve a gyerek.

2012. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hát ez nagyon bonyolult dolog és ügy volt. a volt férj állandóan vitázott csicskának tartott, vert , és letojt!! félreléptem ( amit nem bántam meg). A csládom ellenem fordult, ellenem tanuskodtak a bíróságon, és segítséget csakis a volt férjemnek ajánlottak fel. A pszihológushoz is mindenki be volt idézve, a szakvéleményen mindenki átesett, ott is mindenki engem szart, így született egy olyan szakvélemény ami nekem nem volt jó, mivel az ügyvédem is egy szar volt ( így utólag rájöttem) , így én magam jobb láttam ha belemegyek ebbe az egyességbe. Mostanra változott a helyzet, a család megenyhült és most mindenki nagyon okos akar lenni, de sajnos a volt férjnek adták az ászt a kezébe amit kivenni nehéz lesz!
2012. máj. 31. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!