Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha az anya nem adja oda a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az anya nem adja oda a gyerekemet, pedig van bírósági végzés a kapcsolattartásról, Ti fizetnétek tartásdíjat?

Figyelt kérdés
eddig fizettem de ez tarthatatlan.
2012. febr. 27. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
olyan nincs hogy nem adja oda ha van lathatasod es fizeted a tartasdijat rendesen. neked is vannak jogaid, birosaghoz kell fordulni.
2012. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
A kettőnek semmi köze egymáshoz. A tartásdíjat fizesd, de a láthatás megakadályozása miatt már régen fel kellett volna jelentened.
2012. febr. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Köteles vagy fizetni,de jelentsd be a gyámügyön,majd a bíróságon, hogy nem engedi látni a gyereket! Legyen tanúd, hogy te ott vagy minden alkalommal a gyerekért.

Ha nem fizeted,ő jelent fel nem fizetésért,és ugye igaz alesz,és neked kell elkezdeni magyarázkodni,hogy de azért nem fizetsz mert. Te jelentsd be,ha kell többször is!

2012. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A tartásdíj meg a láthatás kettő.Fizess mert még te húzod a rövidebbet.Viszont ne hagyd magad jogodvan a gyereked látni.Nem értem sok esetben minek ez a cirkusz,miért jó ez a bosszú hadjárat.Én a fél életem oda adtam volna nagyon sokszor amikor a gyerekem sírt az apjáért ,hogy jöjjön érte.Nem szabtam korlátokat,amikor nekik jó amikor szükségük van egymásra..soha nem jött:(És soha nem fogom megérteni sokan miért találnak ki mindent,hogy megkeserítsék egymás életét,főleg a gyerekét
2012. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Meg kérdezném tőle, hogy enyém - e a gyermek.Főleg ha zsarolni akar vele. Az azért van , mert nem tekint az apjának a gyermeknek, valószínű nem is tőled van.
2012. febr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Fizetned kell, mert két külön dolog. Holnapi nap kezd el a telefonálgatást, és jelentsd a dolgot. A területileg illetékes gyámügyest kell felhívnod, és elmondani, mi a helyzet. Azonnal lépni fognak. A felháborodásod teljesen jogos.
2012. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A tartásdíjat a gyereknek fizeted,ez egy külön történet,menj a gyámügyre.A gyerek szeretne hozzád menni?Hány éves?
2012. febr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legközelebb menj gyámügyessel a láthatási időben.


A gyerektartás viszont - ahogy előttem is leírták - nem függ össze a láthatással, ha nem fizeted, anyánál lesz az előny.


Mióta nem engedi? Milyen indokkal?

2012. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

így van. fizesd szépen tisztességesen, rád ne lehessen mondani semmi rosszat. Te pedig menj tanuval minden egyes alkalommal. akár ez egy szomszéd is lehet ott ahol anyuka lakik. bekopogsz egy szomszédhoz, először is udvariasan megklrdezed, hogy véletlenül nem tudja-e merre lehet volt feleséged a gyermekkel. nyilván nem fogja tudni, és akkor csak jelzésképpen elmondod neki, hogy itt van a végzés a kezemben, jöttem láthatásra, de senmi nincs itthon.


ez csakis arra lesz jó, hogy ha majd szükséges ő lesz a tanud. (hozzáteszem nem nagyon szokta a gyámügy behívni az ilyen tanukat, egyszerűen mert nincs rá kapacitásuk)


De arra jó lesz, hogy legalább kellemetlen helyzetbe kerül feleséged a szomszédok előtt..


De ami a legtisztább és hivatalos is, hogy kihívsz rendőrt. ők majd hivatalos úton jegyzőkönyvet készítenek arról, hogy az édesapuka szabályosan megjelent láthatásra, de senki nem volt otthon, senki nem nyitott ajtót, így a láthatás ezen a hétvégén meghiusult stb.


de valóban menj és jelentsd be minden egyes ilyen láthatást. gyámügy pár alkalommal még csak felszólítja az anyukát,aztán jönnek a pénzbírsághoz. Aztán majd meglátjuk, hogy anyukának mennyire fog jólesni a tartásdíjból fizetni a bírságokat.

2012. febr. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Gyámügyön már voltam, sajnos nagyon nyögvenyelősen mennek a dolgok. Szomszédoknál semmi esélyem, anyuka már mártírt csinált magából. Akkor újra megpróbálom a gyámot.
2012. febr. 28. 11:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!