Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A munkanélküli segélyemből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A munkanélküli segélyemből levont gyermektartást ki kell egészítenem a végzés szerinti min. összegre?

Figyelt kérdés

A bírósági végzésünk szerint a mindenkori jövedelmem 18%-át, de minimum 30.000 Ft gyermektartást kell fizetnem havonta,munkáltatói letiltással. (egy gyermekünk van) Most munkanélküli lettem, és az álláskeresési járulékom 33%-át (22.000 Ft-ot) vontak, mert hogy csak ennyi vonható le belőle. Így ez az összeg nem éri el a minimum összeget, azaz a 30.000 -ot. Az exnejem felszólított, hogy a gyermektartást azonnal egészítsem ki 30.000 Ft-ra.

Ilyenkor mit tehetek? Milyen jogaim vannak?

Hogyan tudja ezt a különbözetet behajtani rajtam?

Nem tudok most fizetni semmit. Jelenleg Anyám tart el a nyugdíjából.

Mit tegyek?


2013. jan. 20. 13:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel kiegesziteni nem tudod, a tartozas halmozodik, kamatot kerhet ra az exed. Behejtani amig nincs jovedelmed nem tudjak, hiszen a torveny szerint nem vonhato toled tobb, mint 33%. Jogod van beadni egy tartasdij csokkentese iranti kerelmet - egy gyerekre amugy is kicsit sok a 30
2013. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
Az elôttem szòlònak valszeg nincs gyereke, h sokallja a harmincezret.....a mai vilàgban.....
2013. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Ha jól emlékszem van olyan lehetőség is, hogy az állam megelőlegezi és utána hajtják be az apán de nem tudom ez, hogy működik.
2013. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Van gyerekem. A tartasdij, amit kapok 10800.- Ha en is hozzateszek ennyit, plusz ott a csaladipotlek, eleg. Nehogy azt mondd nekeem, hogy egy gyerek havi 73700.- forint kiadast jelent, elos. 30 tartasdij, 30 a masik szulotol +13.700 csaladi egyedulallokent.

Alalmi megelolegezes ilyenkor nincs, hiszen a kotelezett tejesit, tobb, mint 50%ot

2013. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az én barátnőm két gyerekre kap 20 ezret és még ezt is csökkenteni akarta az exének az új neje.

30 ezer 1 gyerekre nem kevés, gondolom a kérdező jól keresett, mielőtt munkanélküli lett.

Kedves Kérdező, az exnejed egy pénzéhes nő. Mindenképp adj be a bíróságon csökkentési kérelmet, mert ha lesz munkád, fél évre visszamenőleg kérheti az elmaradt különbözetet a volt párod.

2013. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Állam csak akkor előlegez meg ha fél évig nem fizet az Apa itt pedig erről szó sincs.

Kérj gyerektartás csökkentést a munkanélküliségedre hivatkozva.

2013. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

# 2/6


Miért szerinted mennyit kellene fizetnie?


22000Ft gyerektartás+1000Ft adókedvezmény az Anya fizetéséből+13700 családi pótlék =ez 45700Ft ebből egy gyerek kiadása bőven megvan és az Anya még egy fillért nem költött rá.

2013. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérd a csökkentést a munkanélküliségedre hivatkozva!!
2013. jan. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, h jó ötlet-e kérni a gyerektartás csökkentését munkanélküliségre hivatkozva. Mi van, ha csak 1-2 hónapig munkanélküli? Én úgy hallottam, hogy csak akkor lehet csökkentést kérni, ha tartós változás következik be a jövedelmi viszonyokban. Nekem a párom 20e gyerektartást fizet, és amikor munkanélküli volt, akkor is kifizettük. Két hónap után meg lett új munkája, úh nem hiszem, h lett volna értelme egy pernek, ennyi idő alatt be sem fejeződött volna. Amúgy arra én is kíváncsi lennék, hogy a munkanélküli járadékból csak 33%-ot kell-e fizetni, és h azt utána ki kell-e pótolni, vagy sem? Mert mi ilyenről nem hallottunk, és jó lenne tudni a jövőre nézve.
2013. jan. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolso! Ki kell, ha az ítéletben minimum összeg van meghatározva. A különbözetet követelheti a gondozó szulo. Ez esetben ugye 8 e marad fent. Tehát a kérdező, ha munkához jut, a 30 ezren kívül ezt a felhalmozódott X havi 8 ezret is ki kell hogy fizesse. Amíg azonban nincs munkája, nem vonhatnak le tőle többet, mint 33%. Ha a végzésében csak százalékos összeg szerepel, akkor ilyen tartozás nem keletkezik.
2013. jan. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!