Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor legtöbbszőr miért az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor legtöbbszőr miért az anya kapja a gyereket?

Figyelt kérdés
Sok esetben az apánál jobb helye lenne a gyereknek, de akkor is az anyja kapja, mert hát ő az anya... És akkor meg mi van? Ugyanannyira az apáé is az a gyerek, mint az anyáé. Miért nem az kapja, aki jobban megérdemelné, akit a gyerek jobban szeret, akinél jobb helye lenne?
2009. szept. 14. 15:16
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
kedves 17:01-es, még annyit, hogy ha az ősi ösztönökről beszélünk, van egy olyan mondás, hogy a férfiaknak meg az az "ősi ösztönük", hogy mindig újabb nőt szerezzenek maguknak. namármost ha te ilyen elképzeléseket helyénvalónak tartasz, az életben nem lesz normális párkapcsolatod, sem pedig boldog családod anyával, apával, gyerekekkel. (igen az apát se fleejtsük ki, mert a gyerekeknek rájuk is ugyanolyan szükségük van, mint az anyára)
2009. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

OFF: 17:23-ös, ne felejtsd el, hogy egy nö tud szülni gyereket mesterséges megtermékenyitéssel is, de egy férfi nem tud semmiképpen szülni.

A kérdéshez: szerintem a gyereknek jobb, ha egyik szülönél lakik - az ide-oda hurcolkodást nem könnyü megszokni, de a két szülönek együtt kell a gyereket ellátni és nevelni. Ha a legtöbb szülö elég értelmes lenne, akkor nem kellene a láthatást szabályozni, a gyerek azzal a szülevel lehetne, akivel éppen akar és aki ráér - mind ahogy együttélö szülöknél is van. Sajnálatos módon sok szülö a gyereket ki akarja sajátitani, mert vagy a másikat akarja ezzel bántani vagy anyagi elönyt akar belöle.

Az tény, hogy a kisgyerekkel az anya foglalkozik többet, és ezért öhozzá kötödik jobban a gyerek. Ez nem azt jelenti, hogy az apa nem tudná ugyanugy ellátni, de mivel egy családban munkamegosztás van, ezért nem ö csinálja. Természetes, hogy az anya kel fel éjjel a gyerekhez, mert az apának másnap a munkahelyén kipihentnek kell lennie hogy rendes munkát tudjon végezni.

A válás után ugy is minden megváltozik, mert az anyának is le kell járnia dolgozni, és az apa se tudna otthon maradni a gyerekkel.

Azért az se fenékig tejföl, hogy egyedül nevelj egy (vagy több) gyereket, amit egy családban ketten végeznek, az az egyedül nevelö szülöre marad. Nem tud elöre tervezni, mert ha beteg a gyerek, akkor ápolni kell, nem mehet el pl. szórakozni (most mozira vagy hasonlóra gondolok, nem eesz éjjeles kimaradásra), nehezebben talál újabb partnert, mert nem sokan akarnak idegen gyereket (esetleg többet is) a nyakukba venni. Akinél a gyerek van, az sokkal több szabadidöt áldoz rá, mind aki "csak" fizet.

Szóval nem egyszerü a helyzet, mégha sokan csak egy oldalt látnak is.

2009. szept. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

a mesterséges megtermékenítéshez is sperma kell, ami a férfiból jön, de hagyjuk. az ilyen nőket elítélem. hogy miért? lehet hogy fel tudják nevelni, egy egy gyereknek apára és anyára is szükség van, én tudom, mert apa nélkül nőttem fel. egy anya nem elég, és kész. ahogy egy apa sem, ezért lenne jó, ha a hülye bírók közös felügyeletet adnának a legtöbb esetben, ahol apa nem akadályozza a gyerek fejlődését (alkoholista, drogos, verekedős, stb.)

az utolsó bekezdéseddel nem értek egyet. szerintem ezt azok az apák is tudják, akik szeretnék nevelni a gyereküket, hiszen jól mondtad, az neveli akinél lakik, és ez teljességel elfogadhatatlan, hogy amíg az egyik (anya) nevelheti a gyerekét, a másik "csak" pénzt ad, + korlátozottan láthatja a saját gyerekét. itt megint csak az apák vannak rosszabb helyzetben.

"sokkal több szabadidöt áldoz rá, mind aki" gondolom szeretne rá szabadidőt áldozni, ha egyszer azt akarja hogy ő nevelhesse.

2009. szept. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
85%

Tyűha! Alaposan leqrváztatok. Ez nagyon szép. Muszáj volt? Csak azért mert olyat írtam ami szerinted nem léteziik? Ha nem tetszik a válasz, akkor miért kérdezel? "Éa ha egyenlők a körülmények, akkor miért az anya kapja a gyereket?" Én csupán a kérdésedre válaszoltam. Aszerint, hogy szerintem miért nem az apának ítélik ilyenkor a gyermeket. Tényeket írtam és nem azt, hogy akkor az apa nélkülözhető. Mindkét szülőre szükség van, normális esetben egy gyerek két szülőt (apát és anyát) is elvisel maga körül. Hidd el, tudom. Három gyermeket nevelünk a férjemmel. Azt írtad: "Nekem nincs gyerekem, de majd ha lesz és ha a férjemmel esetleg elválunk,"

Még férjed sincs, de már válni akarsz? Azt írtad, hogy férjed lesz, tehát nő vagy. Egyszer majd a te szíved alatt is lesz majd egy kis élet és rájössz, hogy miről írtam. Bár nőkre nem igazán jellemző, hogy le feminista Qrvázzák a másikat. Mégegyszer: Sehol nem írtam, hogy nincs a gyereknek szüksége apára!! Nézz utánna kedves mielőtt ítélkezel és gorombáskodsz.

18:36; 17:01; 16:01; 15:31 voltam

2009. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy hány éves vagy kérdező, de mivel még nincs gyereked, ezért nem érted, hogy bizony egy jó anya általában jobban el tudja látni a gyereket, mint egy jó apa, amikor kicsi a gyerek. Amikor a gyerek 3 éves, szerinted hogy tudná megítélni objektíven, hogy kinél jobb? Nem ő döntése. Ezért kerül az anyához. Más kérdés, amikor 14 éves és fel tudja mérni a helyzetet...szerintem meg ne azon gondolkozz, hogy mi lesz ha majd elválsz egyszer a férjedtől, aki még nincs is, ha jól értem. Az ilyen előrevetített rossz gondolatok ált. beigazolódnak, ha sokat gondolsz rájuk.
2009. szept. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
71%
Basszus, ha a férfiak is szülni tudnának, akkor meg nekik ítélnék a gyereket, mert bennük fejlődik a baba és ők szoptatnak. Azért kerülnek ők hátrányba a vér szerinti gyerekükkel szemben, mert a természet úgy alakította, hogy csak a nők tudjanak szülni? Nem hiszem, hogy egy apa nem kötődne annyira a gyerekéhez, mint anyuci. Nézzétek már meg, hány elkeseredett lány ír ide, hogy az anyja egy paraszt vele, és úgy érzi a gyerek, hogy anyuci utálja őt?! Akkor miről beszélünk? Hülyeség, hogy az anya az etalon, meg ő az atyaúristen, meg minden és a férfinak szinte kuss, mert a gyereket nem ő szülte. Sztem ez nem az ő választásuk volt, amiért egy intelligens ember nem is "bünteti" őket. Amúgy meg mivel ő is ad valamit azét, hogy legyen baba, ezért ugyanakkora joga van a gyerekhez, mint az anyának. Utálom az ilyen hozzáállást. Ja és nő vagyok! lehet lepontozni.
2009. szept. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
77%
és még valami. Miért hiszi mki azt, hogy anyánál jobb helye van a gyereknek? hogy anya meg tud adni neki mindent? az apát akkor sem tudja pótolni. Utálom az olyan nőket, akik kisajátítják a gyereket, akik minden áron meg akarják akadályozni a kapcsolattartást. Akik a bíróságon hazudoznak, és apának még két órára sem adják oda a gyereket. Az ilyen anyák a felelősek? Akik nem törődnek a gyerekük lelki világával? (és itt most nem arról a helyzetről beszélek, amikor apa alkesz és üti a családot, mert akkor persze, ne adja oda). Az én ismerőseim között is van ilyen anya. A gyerek ordítva akart elmenni apával csak le a játszótérre vagy csak egy napra el apával valahova, de a nő a zokogó gyerek előtt csukta be a lakás ajtót, hogy nem. Ő mit törődik a gyerekkel? Amikor náluk a láthatás az, hogy apa elmeg a családhoz és anya minden lépését figyeli. Nem viheti le a gyereket egyedül fagyizni sem... tiszta szánalom. Na, ne mondja nekem senki, hogy ez az ember jó anya, és hogy ő a legmegfelelőbb személy, hogy a gyereket ellása. Mert lehet, hogy ruháztatja, eteti, de a lelkével mit sem törődik. Ő is az ilyen barmok közé tartozik, aki azt hiszi, azért mert ő szülte a gyereket, azért ő az atyaúristen. De persze az új pasi ott lehet a gyerekkel, ő elviheti bárhova, de az igazi apa az nem. Hányok az ilyen perszónáktól, akik a gyereket használják fel a sérelmeik miatt, hogy bosszút álljanak. A gyerek meg nem tárgy, hogy felhasználjuk, hanem egy érző lény...
2009. szept. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

10:25! Nekem kicsit azaz érzésem, hogy rengeteg düh van benned. Én egy hozzászólásnál sem olvastam arról, hogy a gyereknek csak és kizárólag az anyánál lehet jó helye. Írtál is konkrét esetet, ami téged nagyon közelről érinthet, ha ennyire feldúl. A láthatást törvény írja elő s amennyiben a felek nem tudnak megegyezni akkor a bíró dönt. Szerinted a gyermek válás után, csak az apánál lehet jó helyen?

Egy válásnál nagyon elmérgesedhet a szülők kapcsolata.

Tudod az én környezetemben meg olyan történt, hogy az apuka két gyermekét (a kissebb 1/2 éves volt ) se szó se beszéd anyánál hagyta és összeköltözött az új barátnőjével. Jött a válás, ott volt a láthatás, mégsem látogatta őket. A kisebb gyerkőc 2 és 1/2 éves lehetett amikor beperelte az anyukát, hogy szerinte nincs nála jó helyen a kicsi gyerek, hát adják inkább neki. Ezt azzal indokolta, hogy ő többet keres, párkapcsolatban él, anyuci meg bölcsibe járatta a kicsit ahelyett, hogy otthon lett volna vele. Ez éppen egy gyerektartási végrehajtás előtt volt, nem akart fizetni a gyerek után. A bíró persze nem ítélte neki a gyereket, hiszen a gyerek az apját nem is ismerte igazán. Az egész család járt pszichiáternél, hogy megnézzék, jó helyen van-e a gyerek nálunk (nénikéje vagyok a gyerkőcnek), ha éppen mi vigyázunk rá. Ott megállapították, hogy a gyerkőc az anyához és hozzánk kötődik. Ha történeteket írogatunk, ám legyen. Ilyen is van. Az anyának sokkal könnyebb lett volna, ha az apuka kiveszi a részét a gyermeknevelésből és nem csak akkor jelent volna meg amikor fizetni kellett volna.

Ám ez is egy szélsőséges eset. Intelligens embereknél, nem szabadna, hogy kapcsolatuk tönkrementével a gyereken álljanak bosszút. Akárkinél is marad, a gyerek mindenképpen vesztes a felnőttek háborújában.

2009. szept. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Pff ,de undorító dolog már ilyeneken veszekedni:D

ahány ember annyiféle variáció,nem vagyunk egyformák a gondolkodásunk se egyforma hála Istennek...

Engem apukám nevelt fel 2tesommal együtt,mert az én anyukám korán meghalt,,milyen érdekes,hogy minda 3unkból lett valaki,megvolt mindenünk mindent megadott nekünk,pedig voltak idöszakok,hogy nagyon nehezen jöttünk ki,de ő mégis mindent megtett értünk!!!!És nem Ő hordozott a szíve alatt ahogy Ti mondanátok!

Nekem van egy 10hós kislányom az apukája lelépett mielött megszületett volna,,,most 1hónapja elökerült,hogy kéne neki a gyerek...na ő neki már 1percre se adnám oda...ember és ember közt hatalmas különbségek vannak ha a lányom apja olyan lenne mint az én apukám gondolkodás nélkül oda adnám neki hétvégente vagy ahogy megegyeznénk,de mivel ö ekkora p.araszt egy percre se láthatja és ennyi

Ilyenek vagyunk mi magyarok:D

Mindent tudományosan akartok megközelíteni ahogy a nagy könyvbe megvan írva,de sokan nem tudjátok milyen az élet igazán,azért irogattok ilyen lazán minden hülyeséget

Ebbe az országba több apának ítélném oda a gyereket mint anyának...tisztelet a kivételnek


R.ohadt magyar törvények!!!!

2009. szept. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: egy percre sem? ugye ezt nem gondoltad komolyan? különbség van aközt, hogy el akarja e perelni a gyereket, vagy nagyon sokat szeretne vele lenni. van gyerektartás + láthatás? akkor add oda neki minél többször, (mert így már nem tudja elvinni csak úgy, hogy nem hozza vissza) ha tud vigyázni rá, mert azzal a gyereknek teszel rosszat. vagy legyetek hármasban együtt, esetleg egy olyannal engedd el akiben megbízol, ha te nem akarod hogy sokat legyenek együtt (anyós, ex-sógornő, stb.) vannak benne apai érzések, és ez jó, ne foszd meg tőlük a babádat. nem tudom megérteni hogy gondolkodhatsz így, mikor téged is apád nevelt fel:( elhiszem, hogy szemét, sőt undorító dolog volt amit tett (egyet is értek, nagyon is) de ha visszajött akkor próbálj meg túllépni a dolgon, hiszen ez azt jelenti, hogy fontos neki a gyereke és megbánta, amit tett. a gyereked miatt. ne őérte, ne is magadért. ez csak róla szól.
2009. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!