Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor legtöbbszőr miért az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor legtöbbszőr miért az anya kapja a gyereket?

Figyelt kérdés
Sok esetben az apánál jobb helye lenne a gyereknek, de akkor is az anyja kapja, mert hát ő az anya... És akkor meg mi van? Ugyanannyira az apáé is az a gyerek, mint az anyáé. Miért nem az kapja, aki jobban megérdemelné, akit a gyerek jobban szeret, akinél jobb helye lenne?
2009. szept. 14. 15:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
85%
és a közös gyerekfelügyelet? az anyák gondolom ennek is ellene vannak. az apa is ki tudhat alakítani egy legalább olyan szoros kapcsolatot a gyerekkel, mint az anyja, ha foglalkozik vele (és ha foglalkozik vele, akkor miért ne kerülhetne hozzá? vagy közös gyerekfelügyelet?) neked fiad van? akkor nyilván arra neveled, hogy jó apja legyen a gyerekének, (ha majd egyszer lesz) és hogy esne neked ha elválna a menyed a fiadtól (aki amugy jó apa) és (két) hétvégenti apuka lenne? ha a fiad feleségverő és alkoholista, akkor megértem a menyedet, de ha jó apa, és netán anyuci, vagy apuci talál magának valaki mást akár egy óra erejéig is, nem lenne szabad emiatt elszakítani a gyereket tőle, mert ezzel a gyereknek is árt, és semmi köze a félredugásának ahhoz, hogy milyen apa, hogyan viselkdik a gyerekével.
2009. szept. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Nekem nincs gyerekem, de majd ha lesz és ha a férjemmel esetleg elválunk, akkor a gyerekre bízom a döntést, hogy kivel szeretne élni. Szerintem az a legjobb, amikor a gyerek akkor van a másik szülővel, amikor csak akar.
2009. szept. 14. 16:28
 13/33 anonim ***** válasza:
85%

16.01 vagyok.Nem nézem én le az apukák sorát, akik addig még anyuka otthon van a picivel és elvégzi a házimunkát, dolgoznak. Engem az zavar, hogy az apukák egy része nem ismeri el, hogy amit az anyuka otthon csinál az is egyfajta munka és még el is lehet fáradni benne. Itt az volt a kérdés, hogy miért az anyukák kapják a gyereket a bíróságon. Talán, mert ha az apukában éppen annyi empátia sincs, hogy elismerje a házimunka és a gyermek ellátása is munka és lenézi ezt a női szerepet akkor nem biztos, hogy jó helye lenne a gyereknek mellette.

A láthatás kicsikarásáról meg annyit, hogy szomorú, ha a szülők kapcsolata (akik valaha szerették egymást) odáig fajul, hogy ezen menjen a huzavona. Én személy szerint a közös nevelés híve vagyok, két hét itt, két hét ott. Így a gyermek mindkét szülővel lehet és egyikre sem hárul több vagy kevesebb felelősség. Persze ez nagyon ritka.

2009. szept. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
79%
Mégvalami. Az anyuka nem a mosásért és a vasalásért kapja a gyest, hanem, hogy a gyerekkel legyen. Hülyeség, hogy ez a dolga. A gyereket kötelessége ellátni, nem a férjét. Csak a nők természetesen elvégeznek minden házimunkát, ha már úgyis otthon vannak. Ez a pici mellett nagyon fárasztó tud lenni.
2009. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kérdező,

Nekem ugyanolyan nagyon jó fizetésem és beosztásom volt, mint a férjemnek, mikor született az első gyerek. Azóta x éve itthon vagyok, mire visszajutok, a fizetésem, beosztásom lemarad, de nem az én hibámból ugyebár. Én hordtam ki a gyerekeket, szültem, szoptattam, ápolom, ha beteg, kelek éjjel, ha kell.

Mivel apa majd többet keres, váláskor ő kapja a gyerekeket??? Jól vagy???

Természetesen nálunk apa mindenből kiveszi a részét, de hajnalban kel, ezért én kelek éjjel a gyerekekhez, én vagyok velük 24 órában, én ismerem őket igazán. Ha apa tudna szoptatni, akár itthon is maradt volna velük szerintem... De én maradtam itthon. És én szerencsés vagyok, mert apa sokat vállal a gyerekek körül (kell is, hiszen 3 gyerek, nulla segítség).

Meséld el, miért kellene apának kapni a gyerekeket, mert jobban keres??? Persze, én is jobban keresnék nála, ha ő lenne itthon x éve! Mindketten nagyon jó beosztásban vagyunk, többdiplomásak.

2009. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Én hol írtam, hogy a jobb körülmény egyenlő a jobb anyagi helyzettel? Egy apa is fel tud kelni a gyerekhez éjszaka, ő is tudja etetni, pelenkázni. Nem az oylan apára gondoltam, aki nem törődik a gyerekével.

Éa ha egyenlők a körülmények, akkor miért az anya kapja a gyereket?

2009. szept. 14. 16:48
 17/33 anonim ***** válasza:
66%
16:43-as: Ha ilyen szerencsés helyzetben vagy és apa sokat foglalkozik a gyerekekkel, akkor miért ne kaphatná meg ő is őket? szerintem nem attól függ, hogy a gyerek kit szeret jobban, hogy ki van vele többet. az apák is ki tudnak alakítani egy ugyan olyan kapcsolatot mint az anyák a gyerekkel (persze nem ugyanolyat, hiszen egy anya más, mint egy apa, de egy olyat, hogy a gyerek őt is legalább annyira szeresse) a közös gyerekfelügyeletről mi a véleményed? csak mert nagyon ellene vagy annak ,hogy az apa kapja a gyereket
2009. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
85%
Ha egyenlők a körülmények akkor ezért az anya kapja, mert ő hordta a szíve alatt vele volt összekötve 9 hónapig, ő szenvedett szülésnél, ő szoptatta és mert az anyai ösztön (egy rendes anyánál) hidd el mindennél erősebb. Ezt nehéz megérteni annak, aki nem élte, éli át. Így nem is beszélhetünk egyenlő körülményekről. Hiszen olyan nincs, hogy apai ösztön. Én nem mondom, hogy az apa adott esetben nem nevelné jól a gyereket,de nem hunyhatunk szemet az anyák ősi ösztöne felett .
2009. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Utolsó:

ezt utálom qurvára!!!!

Ő hordta a szíve alatt? na és? Egy férfi nem képes szüli, nem azért nem szüle meg mert nem akarta. Akkor most azért legyen az anyjával,mert ő szüle meg? Annyira utálom az ilyen feminista qurvákat! Egy apa is képes ugyanannyira szereni a gyerekekét, gondoskodni róla, mint egy anya, ha nem jobban!!!!

2009. szept. 14. 17:11
 20/33 anonim ***** válasza:
74%
nos, ha a férfi nem termékenyítette volna meg a nőt, akkor nem lehhet semmilyen ösztön sem. vagy akiről lehetne gondoskodni. ez ugyan az, amit te írtál.
2009. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!