Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A magyar törvény kötelezheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar törvény kötelezheti a házaspárokat közös megegyezés esetén másra, mint amit egybehangzóan kérnek? Ha közös felügyeleti jogot, egyenlően megosztott láthatást akarnak és ennek megfelelően nem kérnek egymástól gyermektartást?

Figyelt kérdés
Jelenleg különélő, válás előtt álló házaspár. A két gyermek kéthetente hol az apánál, hol az anyánál vannak. Jelenleg a két hét alatt mindkét fél viseli az ezzel járó anyagi "terheket". Az anya szerint a magyar jog ezt hivatalosan nem ismeri el, a törvény szerint a gyerekeket az anyánál helyezik el, az apa 40%-os gyermektartást kell, hogy fizessen. Kérdésem: tényleg ez a törvény? Ezt válsákor a szülőknek nincs lehetőségük papíron lefektetni? Azaz: a gyerekek váltásban, egyaránt mindkét szülőnél, gyermektartási igény nincs egymás felé, közös felügyeleti jog? Ha ezt ők így kérik. Mondhat mást a törvény?

2013. márc. 1. 08:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha az anya ezt nem akarja, márpedig úgy tűnik nem akarja, akkor ebből nem lesz közös megegyezés.
2013. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11, simán lehet, tudod, minden alku-folyamat úgy néz ki, hogy az elején a felek akarnak valamit, azután közelednek az álláspontok.

Itt a kérdést elnézve semmi másról nincs szó, mint hogy a nő egy hazugsággal próbálta a saját alku-pozicióját javítani a válásban, hátha a másik balek lesz, és bedől... majd szembesülni fog vele, hogy nem jött be, és próbálkozik mással, vagy lejjebb enged az elképzeléseiből.

Pl. simán elképzelhető egy olyan konstrukció is (és az is teljesen törvényes) hogy a felek a jövedelmek különbségeit is nézik, és a többet kereső a különbözetet mégis odaadja az arányos fél hónapra a kevesebbet keresőnek... vagy bizonyos dolgokat, mint a ruházat vagy az iskolakezdés teljesen magára vállal anyagilag. Szinte bármiben meg lehet egyezni...

2013. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ha nagyon nem akar megegyezni akkor mond neki h kérni fogod a felügyeleti jogot és azt h a gyerekek nálad lakjanak


ha rendezettek a körülményeid és a gyerekeknek nem kell sulit váltani pl tehát maradnak ugyan abba a közegben akkor megkaphatod

mivel már nagyok a gyerekek

2013. márc. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Persze, anyukán itt jelentős megegyezési kényszer van, a 15 éves gyerek saját szándékát már csak nagyon jelentős okkal másíthatja meg a bíróság, és a 12 évest is köteles meghallgatni, és a véleményét figyelembe venni. Úgyhogy, ha anyuka nem hajlandó megegyezni, nagyon könnyen járhat úgy, hogy ő lesz a vasárnapi anyuka és tartásdíj-fizetésre kötelezett fél. Vagy úgy, hogy a bíróság a nagyobbik gyereket az apjánál, a kisebbiket az anyjánál helyezi el, tartásdíj nincs, és anyuka soha nem mossa le magáról, hogy miatta lettek szétválasztva a testvérek, mert nem volt hajlandó megegyezni... és 2 év múlva a kisebbik megy a nagyobbik után, és goto 1.

Nem véletlen ám, hogy anyuka más megegyezésre akarja rábírni a férjét, ahogy láthatjuk, akár a dolgok elferdítésével is...

Nagyon jó esélyt látok rá, hogy meg fog születni a tisztességes megállapodás a témában, ami hasonlítani fog a Kérdező által felvetetthez - amint anyuka rájön, hogy apuka sem most jött le a falvédőről, tisztában van a jogaival és lehetőségeivel...

2013. márc. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Közös megegyezéssel ez teljesen rendben van!!! A bíróság a per során elsősorban a felek közös akaratát veszi figyelembe, másként csak akkor dönt, ha ez a megegyezés törvénysértő vagy a gyermek érdekeit veszélyezteti. Nyugaton a közös felügyelet teljesen megszokott, nálunk még gyerekcipőben jár. Sok szülő idegenkedik tőle, mert azt hiszi, nem jó a gyereket ide-oda rángatni, pedig külföldi példák azt mutatják, hogy normális szülők esetén, teljesen jól tud működni.
2013. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mi úgy mentünk a bíróhoz,hogy rugalmas láthatás legyen, mert az apa néha hétvégén is ügyeletes, eddig is megállapodtunk a láthatásban, nem szeretnénk rögzíteni hogy pl. kéthetente hétvégén. Ezzel kapcsolatosan azt mondta a bíró, hogy ez szép és jó, de a határozatba kell valamit írni, amihez HA VITA VAN vissza lehet nyúlni. Viszont mi abban állapodunk meg amiben akarunk, ebbe a bíróság nem szól bele. Beleveszi a határozatba hogy kéthetente hétvége, de ettől függetlenül csináljunk azt amit akarunk, ha az mind a kettőnknek megfelel.


A gyerektartással kapcsolatosan be kellett írni egy összeget, mivel mind a ketten elfogadtuk, így a bíró abba sem kötött bele.Sőt, mivel nem kértem letiltást, nem is vonják a férjemtől, mert volt, hogy nem kp. adott pénzt, hanem pl kajautalványt, BKV bérletet. Neki úgy volt jó mert a melóhelyen kapta és nem használta el, nekem meg tök mindegy volt.

2013. márc. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
A közös, szülői felügyeleti jog meg a stb, a bíróság csak akkor hagyja helyben ha, a 2 szülő egybehangzóan kéri. akkor igen..csak nem nagyon működik......amit leírtok, azt hagyják, jóvá......
2013. márc. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!