Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A magyar törvény kötelezheti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A magyar törvény kötelezheti a házaspárokat közös megegyezés esetén másra, mint amit egybehangzóan kérnek? Ha közös felügyeleti jogot, egyenlően megosztott láthatást akarnak és ennek megfelelően nem kérnek egymástól gyermektartást?

Figyelt kérdés
Jelenleg különélő, válás előtt álló házaspár. A két gyermek kéthetente hol az apánál, hol az anyánál vannak. Jelenleg a két hét alatt mindkét fél viseli az ezzel járó anyagi "terheket". Az anya szerint a magyar jog ezt hivatalosan nem ismeri el, a törvény szerint a gyerekeket az anyánál helyezik el, az apa 40%-os gyermektartást kell, hogy fizessen. Kérdésem: tényleg ez a törvény? Ezt válsákor a szülőknek nincs lehetőségük papíron lefektetni? Azaz: a gyerekek váltásban, egyaránt mindkét szülőnél, gyermektartási igény nincs egymás felé, közös felügyeleti jog? Ha ezt ők így kérik. Mondhat mást a törvény?

2013. márc. 1. 08:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben, haa szülők meg tudnak egyezni, és nem sért törvényt, akkor az van. Mint pl jelen esetben.


Ha nem tudnak megegyezésre jutni, akkor dönt a bíró.

2013. márc. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem. Igazából azt nem tudom, hogy ez a fajta megegyezés: közös felügyelet, megosztott láthatás és nincs gyermektartás törvénysértőnek minősül-e? Mert az anya szerint igen.
2013. márc. 1. 08:46
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy törvénysértő. Az egyetlen probléma vele -ami valójában nagyon jó dolog- hogy egymás nelkul semmit nem intézhetnek, nincs a gyereknek hivatalosan olyan gondviseloje, aki eljárhat helyette, kell mindkét szulo.
2013. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen hogy "közös szülői felügyelet", de megítélése Mo. még ritka. A bíróság a gyermekelhelyezésnél a gyermek érdekeit nézi (3 év alatt kizárólag anyánál történik az elhelyezés). Feltétele hogy a szülők közt a fennállása alatt is együttműködés legyen, gyermek érdekei szempontjából lényeges tényező hogy mindkét szülőtől tudjon ugyanabba az iskolába járni.
2013. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
12-15 évesek a gyerekek. ha ők ezt így kérik, akkor dönthet másképp a bíróság?
2013. márc. 1. 08:51
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha az anya nem akar közös szülői felügyeletet, akkor nem lesz, mert ehhez kellene az együttműködése.


Gyakorlatban működhet úgy, hogy az anya igényt tart a gyermektartási díjra, de utána hozzájárul ahhoz hogy pl. minden második hetet az apánál töltsék a gyerekek.

2013. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a magyar jog szerint abszolút rendben van a közös felügyeleti jog, és a megosztott elhelyezés, és az is, hogy ilyenkor egyik fél sem fizet tartásdíjat a másiknak, hanem természetben tesznek eleget mindketten a tartási kötelezettségüknek.

Gyermekelhelyezésben, tartásban (és minden polgári jogi ügyben!) az alapértelmezett a felek közös megegyezése - ami közjegyző előtt írásba foglalva a bírósági ítélettel azonos erővel bír egyébként - a bíróság csak akkor dönt, ha a felek nem tudnak megegyezni, vagy törvénysértő a megegyezésük. Törvénysértő lehet pl. ha valamelyik szülő teljesen kibűjik a tartási kötelezettség minden formája alól (sem természetben, sem pénzben), törvénysértő lehet az olyan szülőnél elhelyezés, aki a gyerek ellen súlyosabb bűncselekményt követett el, törvénysértő lehet a kapcsolattartás aránytalan korlátozása, ilyesmi... szóval olyan dolgok, amik a gyerek vagy valamelyik szülő alapvető jogait sértenék. Ezen túlmenően bármi ésszerű konstrukcióban meg lehet egyezni.

2013. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Férjem is így egyezett meg válásnál a volt feleségével. Ennek már 10 éve, gondolom azóta még több az ilyen eset. Szerintem is ez a tiszta dolog, egy dolog kell hozzá: kompromisszum készség mindkét félben.
2013. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kérdező (#5), csak alapos okkal dönthet másként, pl. ha valamelyik szülőt - bármelyiket - vagy az aktuális körülményeit alkalmatlannak találják a gyermeknevelésre. Mit tudom én, hajléktalan szülőnél nyilván nem helyeznek el gyereket... hogy szélső példát mondjak. Vagy olyannál se, aki előtte ült egy évet gyermek-bántalmazásért...
2013. márc. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

igen van ilyen és nem törvénysértő a dolog


a gyerekek már elég nagyok h a bíróság figyelembe vagy a kérésüket sőt ha jól tudom a nagyobbik már dönthet is h ő mit akar

ha eddig 2-2 hetente volt váltás és eddig működött akkor simán mehet ez a rendszer tovább

2013. márc. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!