Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy döntöttünk, hogy elválunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy döntöttünk, hogy elválunk, de a közös megegyezés nem fog menni, mert azon kívül, hogy a gyerekek hozzám kerüljenek, semmiben nem értünk egyet. Így milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Van egy közös családi házunk, én szerettem volna maradni a gyerekekkel, de az új asszonyka "beleszeretett", így a férjem ragaszkodik hozzá, hogy ők oda fognak költözni én pedig nem szeretném őket kerülgetni minden nap, de arra nincsen pénze, hogy a részemet kifizesse. Nekem van egy 1,5 szobás lakásom, de ez kicsi 4 embernek, szóval marad az albérlet. Az ingóságokon is megy a harc, mert a férjem szinte minden darabra igényt tart, pedig a berendezés egy részét a nagymamámtól kaptam még az esküvőnk előtt. Azt maximum fényképekkel tudom igazolni, hogy melyik volt az enyém. A gyerekek holmiját szerencsére tiszteletben tartja és abból nem kér semmit. A gyerektartással kapcsolatban sem jutottunk dűlőre, mert bár ő netto 180000 körül keres, azt mondta 30000Ft-nál többet nem akar a gyerekekre költeni havonta, ezt azzal indokolja, hogy a két nagyobb gyerek kap az anyjuk után árvaellátást is. Ez szerintem még így is nagyon kevés. Abban reménykedem, hogy talán megítélik a fejenkénti 25000Ft-ot, de szerintem ez csak álom marad.

Van esélyem, hogy legalább valamelyik "csatából" jól kerüljek ki?


2013. febr. 19. 07:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a felállást. Hány gyerek van? Milyen gyerekek kapnak, milyen anyjuk után árva ellátást? Van egy 1,5 szobás saját lakásod, te meg mennél inkább albérletbe?
2013. febr. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt közöld vele, ha nem lesz valamiben közös megegyezés akkor indul a per. Ez külön per lesz nem lesz köze a válási perhez. Ha a válásnál sikerül mindenben megegyezni akkor elválasztanak és minden úgy lesz ahogy megegyeztetek. ha marad valami amiben nem egyeztek meg, akkor is elválasztanak de egy újabb per keletkezik ami már nem kétfillér. minden peres tárgy többszázezer ft+ ehhez már kell ügyvéd is.


te fogod nevelni az ö gyerekeit is?

2013. febr. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A gyerekenként 25 000 Ft rengeteg, ennyit nem fognak megítélni. Ez neki havi 75 000 Ft lenne.


Az árvaellátás (gondolom nevelt gyerekeid), pedig minden tudomásom szerint szintén nem kevés.

Szóval ezzel a részével én nem tudok veled egyetérteni.


Azt sem tudom egyáltalán nálad maradhat-e a két gyerek, ha nem vagy a szülőjük. A sajátod nyilván igen, de a másik kettő, nem tudom.


A többiben pedig fele fele lesz a megoldás. Legalábbis a bíróság ezt fogja elrendelni. Mindkettőtöknek ügyvéd, aki majd elmondja, hogy ha nem tud téged kifizetni el kell adja a házat, stb. Utána próbáljatok egyezkedni, hogy ismeritek az ítéleteket.

2013. febr. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 QueenRavenna ***** válasza:
41%
Bőven el lehet férni négyen egy 1,5 szobásban, de mindegy. Egy kicsit lejjebb kell adni az igényekből.
2013. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

3 gyereknél max 50% a gyerektartás.

De nem hiszem, hogy nálad maradhat az ő 2 nagyobb gyereke gyámügyi hajcihő nélkül

2013. febr. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Arra a gyerekre, aki árva ellátást kap nem lehet megítélni gyerektartást. Az árva azt jelenti, hogy minimum az egyik szulo meghalt. Evidens, hogy a másik szulo gondozza akkor a gyereket. Ki fizetne a gyermektartast??
2013. febr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ha te csak nevelő anyja vagy a két nagyobbnak, akkor nem fogják neked ítélni őket! Jogilag nem tartoznak hozzád.

Egy felnőtt és 3 gyereknek elég a másfél szobás lakás is.

Egyikben a nők, másikban a fiú lakhat. Nem kell mindenkinek külön szoba.

2013. febr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azt még kitaláljuk, hogy a gyerekek hogyan kerülhetnének hozzám. Neki nem kellenek, mert az alig 20 éves barátnője nem szeretne velük vesződni. Felőle otthonba is mehetnének, de én ezt nem akarom hagyni, nem fogom őket most még én is magukra hagyni.

Igen az árvaellátás nem rossz, de el is viszi a gyerekek hitele, mert az apjuk nem mondott le az anyjuk örökségéről, ami hitellel volt terhelve. Ez egy családi ház, de az elhunyt asszony szülei laknak benne és haszonélvezetük van rajta, tehát ez most úgy néz ki, hogy fizetjük a havi 62000Ft hitelt még 4 évig és akkor lesz egy tehermentes házuk, amit csak akkor kapnak meg, ha a nagyszüleik meghalnak, mert jelenleg hallani sem akarnak az unokákról.

Azt előre megmondta, hogy a közös házat senki nem akarja majd megvenni, erről gondoskodik.

Mindhárom gyerek fiú. A legidősebb 13 a legkisebb 5 éves.

Sajnos a lakásom szerintem csak nevében 1,5 szobás, mert a 23nm-es területével nem egy palota és az elrendezése is pocsék (a nagyobb szobában van pl a konyha-sarok és a mosógép). Ez egyetemistaként nem izgatott, sőt vicces is volt, de most nem férnénk el benne.

2013. febr. 19. 09:24
 9/17 anonim ***** válasza:
4%
Egyetemistaként van két nem saját gyereked, meg egy sajátod. Szép! Avval ugye tisztában vagy, hogy mész a gyerkőcökkel a mélyszegénységbe?
2013. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nem mondta, hogy egyetemista csak az volt, szerintem a gyerekek hitelét neki kellene fizetni és a házat eladni, ha nem akarja eladni akkor vagyonmegosztást kell kérni és majd elárverezik a házat talán a férjed is jobb belátásra tér miellőtt ez megtörténik és ő is el akarja majd adni, ne hagyd magad, hogy az új nő "kapjon" mindent, házat , férjet, pénzt
2013. febr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!