Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Úgy döntöttünk, hogy elválunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Úgy döntöttünk, hogy elválunk, de a közös megegyezés nem fog menni, mert azon kívül, hogy a gyerekek hozzám kerüljenek, semmiben nem értünk egyet. Így milyen esélyeim vannak?

Figyelt kérdés

Van egy közös családi házunk, én szerettem volna maradni a gyerekekkel, de az új asszonyka "beleszeretett", így a férjem ragaszkodik hozzá, hogy ők oda fognak költözni én pedig nem szeretném őket kerülgetni minden nap, de arra nincsen pénze, hogy a részemet kifizesse. Nekem van egy 1,5 szobás lakásom, de ez kicsi 4 embernek, szóval marad az albérlet. Az ingóságokon is megy a harc, mert a férjem szinte minden darabra igényt tart, pedig a berendezés egy részét a nagymamámtól kaptam még az esküvőnk előtt. Azt maximum fényképekkel tudom igazolni, hogy melyik volt az enyém. A gyerekek holmiját szerencsére tiszteletben tartja és abból nem kér semmit. A gyerektartással kapcsolatban sem jutottunk dűlőre, mert bár ő netto 180000 körül keres, azt mondta 30000Ft-nál többet nem akar a gyerekekre költeni havonta, ezt azzal indokolja, hogy a két nagyobb gyerek kap az anyjuk után árvaellátást is. Ez szerintem még így is nagyon kevés. Abban reménykedem, hogy talán megítélik a fejenkénti 25000Ft-ot, de szerintem ez csak álom marad.

Van esélyem, hogy legalább valamelyik "csatából" jól kerüljek ki?


2013. febr. 19. 07:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Egyetemista csak voltam 15 évvel ezelőtt.


A 25000Ft/fő gyerektartásra csak azért gondoltam, mert a 2 gyerek után, amikor még élt a volt párja, 2*30000Ft gyerektartást ítéltek meg és ezt gond nélkül fizette, fizettük, pedig akkor kevesebb volt a fizetése. Most viszont összesen akar 30000Ft-ot adni.

2013. febr. 19. 10:27
 12/17 anonim ***** válasza:
A házban maradj te a gyerekekkel, add el a lakást és fizesd ki a férjed. Lehet kellemetlen lenne őket kerülgetni, de szerintem az új nőnek még kellemetlenebb lenne titeket kerülgetni.Megnézném mennyire lenne kiakadva, ha együtt élne veled és a 3 gyerekkel. Szeressen bele a saját pénzéből vett házba. Ne hagyd magad.
2013. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
70%

Ritka szemét férjed van :S Nem az anyagiak miatt, hanem hogy mehetnek otthonba.

Meg a nagyszülők is, milyen emberek??? A gyerekeké lesz a ház, de nem lakhatnak ott?


Ha ilyen nagyszüleim lennének leköpném őket.

Én 24 vagyok, de bármikor mehetek bármelyik mamámékhoz lakni, amikor csak kedvem tartja, ahol tudnak ott segítenek és sosem vennének el semmit! Süljön le a bőr a képükről, meg a volt férjedéről is, amiért otthonba küldené a két gyermekét.


Úgy tudjátok ezt szerintem megoldani, hogy papíron nála helyezik el a két gyereket, de közben nálad vannak. Vagy egyébként örökbe fogadtad őket, amikor a volt felesége elhunyt? Mert akkor nem téma, simán maradhat veled mind a három.


Az össz 30 000 pedig kevés, a 75 viszont sok.

Vagy akkor fizessen úgy 30-at, hogy fizeti a hitelt, amibe ő keverte a gyerekeit.

2013. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
Kié a haszonélvezeti jog? Ha a tied, akkor intézd el, hogy az új nőcske elemneküljön. (Éjjelre felhúzod a gyerekeket, mint az órát, és akkor sírnak, bömbönek stb.)
2013. febr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha a ház közös, nincs az a bíróság aki engedné hogy a férjed benne éljen a nőjével úgy h a felét nem fizeti ki neked. Vagy eladja, vagy a bíróság elárverezteti, kifizeti a rajta lévő terheket és fele-fele arányban osztja el a maradék pénzt. Ezt említsd meg a férjednek. A kényszerárverésen jóval kevesebbért fogják eladni, jobban jár anyagilag ha nem gáncsoskodik. A ház feléből mehettek albérletbe (nagyobba mint a 23nm-es) és a te lakásodat meg kiadhatnád albérlőknek.

A haszonélvező nagyszülőkön is elgondolkodnék hogy hogyan lehetne megszabadulni tőlük, ha jól értelmeztem még 4évig havi 62.000et fizettek utánuk és aztán még míg meghalnak, nem látnak belőle a gyerekek semmit, lehet h jobb helye lenne annak a majdnem 3 millió forintnak nálatok és bukják a házat a gyerekek, bár gondolom ez nem ilyen egyszerű h mától nem fizettek és nincs következménye.

A gyerektartást sem a férjed dönti el, hanem a bíróság.

Sajnálom h ilyen hülye helyzetbe kerültél, úgy h az ő gyerekeit is te neveled, ritka erős nő vagy, le a kalappal! Keress egy jó ügyvédet (ez lenne a legfontosabb), nem olyan reménytelen ez, mint most gondolod!!!!!

2013. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy a haszonelvezet abban az esetben felülbírálta to, ha az egy kiskoru gyermek kárára van. Márpedig itt ez a helyzet. Beszélj egy ügyvéddel.
2013. febr. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
93%
Ti ezt értitek? Ki halt meg, ki él, ki válik, ki miatt? Mi van??? Neked kik azok a gyerekek?
2013. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!