Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez családon belüli erőszak?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez családon belüli erőszak? (lent)

Figyelt kérdés
Az egész úgy kezdődött hogy tavaly karáncsonykor jött rá anyám hogy apám megcsalja... ráadásul évek óta. anya most 42 éves, teljesen összeomlott, bár mamám és a testvérei segítenek neki... azt látják hogy jobban van, mosolyog... de ők azt nemtudják mit csinál velem itthon. rajtam vezeti le a feszültségét és tegnap is összevert... tiszta lila folt vagyok. sőt még folytogatott is és véresre karmolt:S nagyon bánt ez az egész... lehet hogy az alkohol is közre játszik hogy így viselkedik mert rendszeresen szokott inni:S apának már meséltem erről de nemtud mit tenni vele, maximum ha elvisz tőle... de félek egyedül hagyni, mert akkor magában tenne kárt:S szerintetek mitcsináljak? 15/L
2009. szept. 9. 21:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szolj valamelyik rokonodnak hogy segitsenek.anyukadat el kene vinni pszichologushoz.es igen,ez csaladon beluli eroszak.
2009. szept. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

abszolút az! :/

költözz apukádhoz, szólj minden családtagnak a környezetedben, valaki majd megteszi a szükséges lépéseket. pl. elvonókúra, pszichiáter stb.

2009. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
az hogy teljesen osszeomlott,meg nem indok arra hogy agyonverjen meg fojtogasson.
2009. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez bizony az. Költözz apukádhoz, nem a te dolgod, hogy anyukádat kihozd ebből a gödörből, ehhez szakember kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

A szüleid azóta elváltak már? Mert ha nem, akkor muszáj lesz, hogy anyukád is tiszta lappal kezdhessen. Tény, hogy te nem tehetsz arról, ami történt, te azzal segíthetsz neki, ha a többi segíteni tudó rokonnak szólsz, hogy húzzák ki ebből a gödörből. Az idegi összeomlás kegyetlen dolgokat művelhet az ember természetével. Aki már oda jut, annak eszébe se jut, hogy amit tesz, az rossz, illetve tudja, de valami mégis gátolja abban, hogy visszafogja önmagát. Tudom, mert hasonlót én is átéltem anyukámmal, igaz, ő nem veréssel és ivással, hanem takarítási mániával és mértéktelen vegyi tisztítószer használatával vezette le. Igen, ilyen szélsőséges esetben sajnos már orvos is kellhet, csak ha tényleg bekerül, nagyon figyeljetek oda, hogy ne gyógyszerezzék be teljesen, mert azoknak is komoly mellékhatásai vannak.


Viszont mindezek mellett, gondolom, anyukád nem így viselkedne, ha apád nem lett volna hazug, képmutató vele, hanem vagy időben, az elején tisztázza, vagy meg se csalta volna, de ami elmúlt, azon már nincs mit szépíteni. Függetlenül attól, hogy pasi vagy nő követi el a megcsalást, a hosszan tartó hazudozás az, ami árt, és van, aki ezt nem várja ki, és gyorsan lép, az teszi jól, aki meg húzza, mint a rétest, annak ez a következménye, mint ami anyukáddal is történt, és ezzel mindenkinek számolnia kéne. Anyukádra ne úgy nézz, hogy egy bűnös ember, hanem mint egy megsebzett vadra, aki egyébként békésen élné az életét, és nem bántana senkit.


Ha anyukád túl lesz ezen a krízisen, hidd el, változni fog jó irányba, és akkor állj mellette. Szerintem neki se a megcsalás ténye fáj, hanem hogy évekig hazugságban tartotta az apád.

2009. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:(
2009. szept. 9. 22:23
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Oké, hogy megsebzett vad, de ő meg egy 15 éves lány, és fojtogatták. Tisztes távolból értse meg anyukáját, ne testközelből, ha lehet.
2009. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
22:32 - Én is ennyi idős voltam kb. mint most a kérdező, amikor anyu kórházba került. Oké, hogy nem tud ő segíteni neki, de a rokonok igen, a kérdező meg annyit megtehet, hogy kér segítséget, mert az anyukája most bajban van, és nem tud kihez fordulni, illetve tudna, csak most egyszerűen nem lát, nem jut eszébe. Amúgy meg nem írta a kérdező még mindig, elváltak-e a szülők, ha nem, akkor hadd ne legyen véleményem az apjáról, bár amúgy se kelljen, hogy véleményem legyen róla, az ilyen hazug, képmutató embereket nem értem, mit képzelnek... Ha már nem jó neki és muszáj félrekefélni, nem lehet időben tisztázni, hogy a kedves család a lehető legkevesebbet sérüljön? Valószínűleg anyuka se omlott volna így össze, ha még időben fény derül a dologra és nem évekig játszadozik a kedves férje. Az apa viszont önző volt, mert se a feleségére se a gyerekére nem gondolt, amikor évekig űzte az ipart a család mellett, hogy neki azért valakivel meglegyenek a kettyintések családon kívül.
2009. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sajnállak,de ennek véget kell vetni,különben még kárt tesz benned és magában is. Szólj a nagyinak és a testvéreinek,ha vannak nyomok rajtad,mutasd meg őket és azonnal költözz apukádhoz. Sajnos Te egyedül nem tudsz segíteni. Még ma lépj,tudom,hogy szörnyű ilyet mondani,de veszélyben vagy mellette.
2009. szept. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Félsz egyedül hagyni????????? Kit érdekel hogy ő mit csinál???

Megvert, fojtogatott... megvárod míg megkésel?? Milyen anya az ilyen?? Én tuti otthagynám, mennék baráthoz, rokonhoz, a híd alá... csak el innen!!

2009. szept. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!