Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az alábbi esetben a férjem el tudja adni a családi
házunkat?
Ha a fiad még kiskorú és úgy íratod rá a házat, akkor nem fogja tudni eladni. Viszont! De vigyázz! Gyereket nem igazán jó örökössé tenni amíg élsz, mert könnyen lehet hogy később ő lesz az aki utcára rak. Nekem van ilyen sztorim az ismerősi kőrből.
2013. febr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
Nélküled akkor sem tudná eladni, ha a Te neveden maradna...Mindenképpen konzultálj az ügyvédeddel, mert nem biztos, hogy azzal jól jársz, ha a fiadra iratod a részed!
2013. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
Nem jó ötlet a kiskorú fiadra íratni a részedet. Abban az esetben ha ezt megteszed a vagyonáróla gyámügy rendelkezik,és ők figyelik is hogy a fiad vagyona mindig a fiad vagyona maradjon. Ha a férjed el akarja adni a házat akkor csak meg kell beszélnie a gyámügyesekkel és csak annyit kell tennie, hogy a fiad vagyonát újra bebiztosítja egy ingatlanba.
Egyébként nem értem miért nem akarod eladni a házat ha váltok. Végül is nemet mondhatsz, de a férjed mehet a bíróságra hogy nem jut hozzá a jogos vagyonához. Ha nem egyeztek meg, vagyis ha nem adjátok el vagy nem fizeted ki a férjedet belőle akkor a bíróság fogja eladni. Akkor rosszul jártok mert az értékének a töredékét kapjátok meg, mert a bíróságnak nem az lesz a célja hogy minél jobb áron, hanem hogy minél előbb eladhassa.
2013. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
Az összes tulajdonos beleegyezése kell az eladáshoz. Vagy eladhatja az ő részét. Kétlem, hogy ezt meg tudná oldani.
2013. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
A harmadik válaszolónak igaza van.
2013. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Nézd Kérdező, a bíróság mindeképpen elrendelheti a közös tulajdon értékesítését, ha nem tudtok megegyezni róla, ezzel szemben semmiféle trükközés nem segít. De ha te nem akarod eladni a házat, ha jól veszem ki, a férjed részét sem tudod kifizetni, akkor voltaképp mit szeretnél, hogy legyen megosztva ez a tulajdon - ami nyilván valamiért közös a leírt 11/7 arányban.
2013. febr. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
A saját tulajdoni részét értékesítheti, neked azonban elővásárlási jogod van. Más kérdés, hogy van-e rá kereslet.
2013. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
#7 - kérdés, hogy alkalmas-e az ingatlan a természetben megosztásra, ha igen, akkor úgy is dönthet a bíróság.... csak éppen ez tág teret enged egymás szívatásának, azért nem jó megoldás... adott esetben a férfi pillanatszerűen oda tud venni a saját ingatlan-részébe olyan bérlőket, hogy a feleség fog napokon belül az ingatlan-ügynökhöz rohanni...
Szóval a természetben megosztás szerintem csak akkor működőképes, ha egymást tisztelő és egymás érdekeit maximálisan tiszteletben tartó felek vannak.
2013. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
9/21 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam,hogy ha a fiamra íratom akkor ö lenne a tulajdonos,én meg a haszon élvező,a férjem nem tud engem ki fizetni.Eladni én nem szeretném mert azt akarom,hogy a fiamé legyen.Nekem van ezen kívül két házam ezek nincsenek a nevemen,hanem még a szüleim nevén van.Én nem akarok pénzt csak annyit szeretnék,hogy ne tudja el adni...
Kérdező (#9), és a férjed hogyan jutna a koncepciódban a saját tulajdonához, az ingatlan 18/7 részéhez vagy annak értékéhez? Mert ugye ahhoz, hogy a koncepciód működőképes legyen, erre még ki kellene találnod a választ, ahhoz ugye nyilván egyetlen hatóság és egyetlen bíróság nem asszisztálhat (pl. mert durván alkotmány-ellenes, meg ilyesmi...) hogy valakit megfosszanak a tulajdonától...
2013. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: