Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válnak, de miattunk nem teszik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válnak, de miattunk nem teszik?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok van egy bátyám. A szüleim pár éve nem alszanak együtt, mondván h apa hangosan horkol. Félek h már nem szeretik egymást, ugyanis amikor elkezdtek külön aludni, megkérdeztem anyut h mi van, és finoman sejtette, h miattunk nem válnak. Aztán javult a kapcsolatuk, megnyugodtam egy ideig. De azóta szoktam látni apukámat smsezni , mindezt úgy teszi h a térde mellett, h ha jön valaki csak letehesse feltűnés nélkül a kezét. Ma pedig amikor lementem a nappaliba apukám kint telefonált a teraszon olyan hangon ahogy haverokkal nem beszél, tehát halkan kedvesen... Kihallgattam, elég messze volt de ennyit elkaptam : "..ha bejövünk egymásnak akkor..." "vasárnap neked 10-kor megfelelne? Aztán még hallgatóztam de már nem halottam semmit ekkor úgy döntöttem h kimegyek és megkérdem hol van anyu mintha őt keresném, erre olyan hangon ahogy a haverjaival szokott beszélni gyorsan elköszönt a beszélgető társától...

Két olyan emberről van szó akit nagyon tisztelek, és ha valaki azt mondta h élet végéig tartó szerelem nem létezik, egyértelműen őket hoztam fel ellenpéldának. Egyszerűen ha rájuk gondolok egyikükről se tudnám feltételezni se, hogy van valakijük egymáson kívül. És ha csak miattunk nem vállnak, és ezt megtudom, akkor inkább éljenek külön...


Mi történt?

Mit tegyek?


2009. szept. 4. 19:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
jajj helyesbítek : Válnának, de miattunk nem teszik?
2009. szept. 4. 19:31
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Finoman rákérdezhetsz, de valószinűleg nem fognak mondani semmit, mert még ők sem tudják, hogy hogy legyen. Ha eldöntötték, majd tudatják veletek is. Tudom, hogy ez egy nagyon nehéz időszak neked, de hidd el, nekik is. Ez az ő életük, nekik kell végére járni a dolgoknak. Tudom miről beszélek, az én fiam is 17 éves volt, amikor váltunk. Nagyon megszenvedtük mindannyian. Figyelmes a részedről, hogy segiteni akarsz, de hidd el, nem tudsz. Nekik kell megvivni a háborút, és majd eldől, hogy hogy lesz a továbbiakban. Az is lehet, hogy valóban miattatok nem válnak, de neked ezt is tiszteletben kell tartanod, és nem mondhatod meg, hogy inkább.... Hallgatózni pedig nagyon csúnya dolog. A cél nem szentesiti az eszközt. Légy türelmes, ne őket elemezd, hanem próbáld meg élni az életedet. Mindenki életében vannak fájdalmas időszakok, ez most egy olyan, de még minden rendbe is jöhet. Bizz bennük, egyikük sem akarna neked, vagy a bátyádnak semmi rosszat!
2009. szept. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Voltam már depressziós egy éve a nagypapám halála után, most a nagymamám rákos. És most ez is...+ sulikezdés...kész vagyok...
2009. szept. 4. 19:47
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem akarnak rosszat nekünk mindenki szeret mindenkit nálunk, tökéletes pár...ezért akkora csalódás még a gyanú is..
2009. szept. 4. 19:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Újra én vagyok. Megértelek, hogy nagyon nehéz most neked, és főleg igy, hogy azt mondod minden tökéletesnek tűnt eddig. Vannak dolgok, amik nem a felszinen zajlanak, ez is biztosan igy történt. Lehet, hogy nincs is nagyobb baj, csak éppen egy hullámvölgybe került a házasságuk, újra csak azt tudom mondani, hogy legyen hited! Tudom, hogy nem lehet úgy élni egy házban, hogy ne vedd észre mi történik körülötted, de próbálj meg nem tudomást venni róla, foglald el magad a saját dolgaiddal, iskola, barátok, buli, fiatal vagy, ezt az időszakot, ezeket az éveket, ha végigstresszeled a szüleid miatt, azt az időt a magad fiatalságából lopod el. A magad életét megkeserited, az ő dolgukat megnehezited.
2009. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Te semmit nem tehetsz. Ezt NEKIK kell megoldani. Más kérdés, hogy a Te érdekeidet figyelenbe kell venniük, bárhogy is döntenek.
2009. szept. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Tudom, most újat mondok neked, de a szüleid is emberek, ezt tartsd szem előtt. Ha igy gondolod végig, egész más lesz az eredmény. Te is felnőtt leszel lassan, gondolkozz is úgy, mint velük egyenrangú fél, ne úgy mint a gyerekük. Nincs semmi rossz ebben, talán beszélgetnetek kellene erről velük.
2009. szept. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A helyetekben inkább megpróbálnám őket újra összehozni, hiszen - ahogy írod - szép éveket éltek egymás mellett. Lehet, hogy apukádnál kapuzárási pánik van, esetleg éppen anyukád talált valaki mást. Próbáljatok leülni ti és a szülők, és előhozni a témát nyíltan és őszintén, hiszen ti is a család tagjai vagytok. Beszéljetek arról, kinek, mennyire lenne jó az új helyzet és megéri-e egyáltalán az ő korukban újra kezdeni egy másik emberrel egy másik életet.
2009. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, bizonyara miattatok nem valnak el a szuleid. Nagyon szerencses lany vagy, hogy egy szereto, jo csaladba szulettel!

Lehet, hogy ahogy betoltod a 18. evedet, elvalnak az utjaik, de addig meg megvarjak, hogy felnojel, befejezd a sulidat. De az is lehet, hogy soha nem fognak elvalni egymastol, hiszen az eletuk soran sok mindent felepitettek mar, sok mindent elertek mar, miert kezdenek most ujra az eletuket kulon-kulon.

Szerintem orulj annak, hogy jol eltek a szuleid, es meg most is mindent megtesznek azert, hogy ti a testvereddel bekeben, szeretetben tudjatok elni.

Amugy pedig a szuleid dolga ez, nem fogjak az orrodra kotni, hogy mi van koztuk, mi van a szexualis eletukkel pl. Ha neked mindened meg van, nem szenvedsz hianyt semmiben se, akkor ne foglalkozz ezzel a temaval, ne gondolkozz sokat, majd alakulnak a dolgok!

2009. szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen próbálom hanyagolni a dolgot mert még mindig képtelen vagyok feltételezni apukámról h...Ugyanakkor tudom mit halottam. Úgyhogy egyenlőre hagyom, figyelek. És ennyi :S:(
2009. szept. 8. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!