Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elváltam és külön élek, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elváltam és külön élek, de használati jogom van a házra. Az állandó lakcímem is a volt közös lakásunk. Megtudtam, hogy a hátam mögött ki akar jelenteni. Megteheti-e és ha igen, milyen lépéseket tehetek ennek megakadályozására?

Figyelt kérdés

2013. febr. 4. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használati jogot nem tud kijelenteni, az örök életre szól.
2013. febr. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Haszonélvezeti jogról van szó? Nem lehet kijelenteni!
2013. febr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Keverik a szezont a fazonnal. Az allando lakcim azt jelenti, hogy eletvitel szeruen ott elsz. Ha ez nem all fennt, akkor valoban kenyszerkijelenthet. Ettol a hasznalati jogod, vagy a haszonelvezeted nem szunik meg.
2013. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ptk szerint "használati jog":

"Használati jog alapítása


171. § (1) Ingatlanra közérdekből a külön jogszabályban feljogosított szervek javára - államigazgatási szerv határozatával - szolgalmat vagy más használati jogot lehet alapítani. A használati jog alapításáért kártalanítás jár.

(2) A használati jog alapításának eseteit, továbbá a kártalanítás szabályait külön jogszabály állapítja meg.

"

A használati joggal csak te élhetsz, azt másnak nem ruházhatod át (lakhatsz a tulajdonos házában), míg ha haszonélvező vagy akkor több jogod van mint a tulajdonosnak.

"

157. § (1) Haszonélvezeti jogánál fogva a jogosult a más személy tulajdonában álló dolgot birtokában tarthatja, használhatja és hasznait szedheti.

(2) A haszonélvezeti jog fennállása alatt a tulajdonos a birtoklás, a használat és a hasznok szedésének jogát csak annyiban gyakorolhatja, amennyiben a haszonélvező e jogokkal nem él.

(3) A haszonélvezeti jog a dolog tulajdonosának személyében beállott változásra tekintet nélkül fennmarad.

(4) A haszonélvezeti jog korlátozott időre és legfeljebb a jogosult élete végéig állhat fenn."

2013. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hülyeséget beszélsz utolsó, akkor sem lehet kijelenteni ha nem ott lakik, mert ha pl albérletbe van és a tulaj nem engedi bejelenteni akkor is kell az állandó, akkor mi lesz?

Anélkül nem lehet, így nem jelentheti ki, akárhogy is ármánykodik. Mi sem ott lakunk 8 év ahova be vagyunk jelentve....

2013. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
most már utolsó előtti
2013. febr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gondolom erről van szó:


Ha a közös lakás valamelyik házastárs különvagyona vagy önálló bérlete, a lakáshasználati jog ezt a házastársat illeti meg. A bíróság a másik házastársat kivételesen, és csak abban az esetben jogosíthatja fel a lakás megosztott vagy kizárólagos használatára, ha a lakáshasználatra jogosult gyermek nála van elhelyezve.

2013. febr. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem beszelek hulyeseget: Lakcímrendezés (kényszerkijelentés)


Általános információk: Annak a személynek a lakcímét kell érvénytelenné nyilvántartani, aki életvitelszerűen nem lakik ott, vagy végleges szándékkal elköltözött a lakásból. A lakcímrendezést kezdeményezheti az ingatlan tulajdonosa, haszonélvezője, önkormányzati bérlő, illetve az eljárás hivatalból is megindítható.

A polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló 1992. évi LXVI. törvény, és a végrehajtására kiadott 146/1993.(X. 26.) Korm. rendelet 34.§ (3), és a 35.§ (3) bekezdésében foglaltak szerint, ha a polgár igazolja, hogy a lakásába bejelentkezett személy nem lakik ott; illetve ha a jegyző a bejelentkezés elfogadása után állapítja meg, hogy a lakcím nem valós, a nyilvántartásban fiktív jelzéssel szerepelteti mindaddig, amíg a polgár a valós lakcímét be nem jelenti.


A lakcímrendezési ügyben hozott döntés a felek lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogát nem érinti, figyelemmel az 1992. évi LXVI. törvény 26.§. (4) bekezdésére, amely kimondja, hogy a lakcímbejelentés ténye önmagában a lakás használatához fűződő, valamint egyéb vagyoni jogot nem keletkeztet, és nem szüntet meg.

2013. febr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez ellen kiskapu az, hogy ha azt mondja, hogy nem végleges szándékkal költözött ki csak átmenteti.
2013. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.

Csak kiegészíteném, a ház a közös tulajdonunk, de én 7 éve elköltöztem. A bíróság 1 szobát és a közös helységeket jelölte ki nekem, szint úgy neki+a gyerekek szobái. A vagyon elosztást nem sürgettem a gyerekek miatt. Most már nagyok és idén kéne rendeznie a lakás feléért járó összeget.

Mivel a végzés szerint osztott a tulajdon, úgy hallottam nem számít mióta nem lakom ott, bármikor visszaköltözhetnék. (ügyvédhez ment és valami kényszerkijelentésről beszélt, a baj, hogy nem mondhatom neki, hogy tudom, mert a gyermekeim figyelmeztettek)

2013. febr. 4. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!