Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után hogyan? Mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után hogyan? Mennyi időt van a gyerek az apjával és az apjával?

Figyelt kérdés

Most válunk, nem tudjuk, hogyan csináljuk jól. A gyerekek 8 és 10 évesek. A közös felügyeletben gondolkodtunk, de kicsit félünk attól, hogy milyen lenne ide-oda "rángatni" a gyereket, nem e kellene inkább nekik most valami biztos?

Amikor az anyánál marad a gyerek, az apa mennyit van velük másoknál, heti 2-3 délután, majd hazaviszi? A hétvégéket nem szeretném mindent "odaadni", hisz én is akkor tudok egész nap velük lenni, így a kéthetenkéntit gondoltuk jónak, de így meg ugye az apjuknak jutna kevés.

Mások hogy csinálják?????



2013. jan. 16. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb ha nincs úgymond kimondott szabály. Kéthetente hétvégente plusz ha apuka szeretné hétköznap is. Miért ne mehetne ő érte és vihetné őket másnap suliba.
2013. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy volt, hogy minden szerdán és pénteken apa vitt minket úszni, utána szerdán haza, pénteken pedig nála aludtunk, és szombaton vitt haza (nem emlékszem pontosan, valószínűleg este).


Szerintem ez így jó volt (főleg hogy utána a szüleink is kibékültek, és azóta boldogan élnek együtt).

2013. jan. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze nem kell erre szabály, csak érdekelne, mások hogyan oldják meg kb. mennyi időt van velük. Egy-egy este ott is maradhatnak, vagy hazahozhatja őket.


Jó lenne olyan tapasztalatokat is olvasni, ahogy hetente cserélik a gyerekeket. Mennyire jött be? A gyerek hogyan viselte?

2013. jan. 16. 10:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hét anya, 1 hét apa. Jól bevált már 10 éve. A nagylányom már külön él, de az ikrek (most 14 évesek) jól viselik, sőt változtatni nem is lennének hajlandóak.

Kérdezz, ha van kérdésed.

2013. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4

Köszi a lehetőséget :)


Rögtön átálltatok erre? Különköltöztetek és onnantól így ment? A gyerekek hamar megszokták? Ezalatt az idő alatt a másik fél találkozott a gyerekkel? Gondolok itt arra, hogy pl. szerdánként akár a másik megy a gyerekért a suliba, és velük van délután. Vagy így nem bonyolítottátok, a gyerek "kibírta" a szülő nélkül.

Én ezt látnám minden szempontból "tiszta" megoldásnak, nincs az, hogy kevesebb idő jut, nincs gyerektartás, csak nem tudom hogy milyen ebbe gyerekként beleszokni. Bár lehet túlreagálom, hisz már eleve a válást is fel kell dolgozniuk.


És egy önző kérdés a végére: Te hogyan szoktad meg, hogy egy hétig nincsenek veled? :)

2013. jan. 16. 10:20
 6/9 anonim ***** válasza:

A közös felügyelet nem egyenlő az oda-vissza rángatással, a két dolog teljesen mást jelent.

A közös felügyelet az alap!!!!


Általános megoldás: a különélő szülő kéthetente hétvégén viszi el a gyerekeket, váltottan: egyik alkalommal már péntek délután, máskor pedig szombaton.

A szünetek felét pedig a különélő szülővel töltik a gyerekek.

Van, ahol a telefonálás is szabályozott: ilyenkor általában heti 2-3 alkalmat határoznak meg, hogy pl. 6 után hívhatja, 8-ig, vagy ilyesmi.

Természetesen, egy normális viszonyban ennyire nem kell részletekbe bocsátkozni.


Emellett pedig ti természetesen úgy állapodtok meg, ahogy akartok.

2013. jan. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én páromnak van egy 14 éves fia, aki az anyjával él, hála az égnek csak pár utcányira, így nincs szabály,hogy mikor jöhet hozzánk, én imádom a srácot és szeretem, ha átjön néha, soha nem zavart.Én azt gondolom,hogy ha két felnőtt ember józanul leül ezt megbeszélni és később kialakult a dolog, rá fognak jönni,hogy ne,m lehet ezt konkrét időpontokhoz kötni, mert vagy közbejön a suliba valami, vagy otthoni program valakinél. A legjobb a laza időbeosztás a gyereknek is.
2013. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem úgy lenne a legegyszerűbb ha a gyerekek döntenék el?

Két hetente hétvége az apáé.

Ha más időpontba át akarnak menni apához akkor átmennek, ha nem akkor nem.

2013. jan. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nálunk úgy van h ír vagy hív mikor elvinné a gyerekeket


péntek estétől - hétfő reggelig vannak nála vagy ahogy szeretné - nem minden hétvégén csak ahogy jó neki

a szünetek fele kb

nyáron 2-3 hét egybe és hétvégék

de ha nekem van olyan, akkor elviszi őket akár 1 napra is vagy hamarabb hozz haza őket

2013. jan. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!