Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy felezzük az iskolai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy felezzük az iskolai szüneteket?

Figyelt kérdés
A bírói végzésben a "miniszteri rendeletben foglaltak alapján" kell az iskolai szünetet megfelezni. A miniszteri rendeletben pedig az áll, hogy az iskola eltérhet az időponttól. Az általánosan kitűzött szünet (őszi, téli stb.) idejét felezzük vagy, ahogyan az iskola kitűzi (a rendeletben foglaltak szerint)?
2012. nov. 13. 09:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Eszem megáll! Az egyik szülő a 14 napból 12-t együtt vagy a gyermekével! Miért kell annyira garasoskodni a másik szülővel szemben minden egyes napért??? Elvileg a láthatás nem a szülőkről, hanem a gyerekről szól! Akkor miért nem lehet megegyezni a szünetek kapcsán úgy, hogy a tartó szülő kicsit engedjen??? Ez, ha jól értem, a szünetekről és nem a hétvégekról szól!!! Tehát nem években, hanem pár napban mérhető!!! Elgondolkoztató, hogy melyik szülő mit akar a másikkal szemben elérni a gyerek érdekeit figyelembe (nem) véve!!!
2012. nov. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A szünet a gyermeket nevelőnek is szünet, a gyermeket nevelő is szeretne esetleg kegyeleti szempontból együtt a családdal tiszteletet tenni a köztünk már nem élőktől, a gyermeket nevelőnek is a karácsony karácsony, a nyári szünet is szabadság és a nyaralás ideje. Végülis minek a bíróság és a bírói ítélet. A nevelő szülő is dolgozik, orvoshoz visz, iskolába hord, mint ahogy mindennek megvan a maga ideje és rendje. Ha sajnálatos módon válik a két fél és sok esetben nem indokolatlanul, nem kellene a hanyagság, trehányság példaképe maradni, hanem arra törekedni az apukának, hogy minél jobban járjon tisztességes úton. Ekkor nyílnak ki a kapuk. Ellenkező esetben marad a jogszabály, törvény, jogi keretek. Nem véletlenül.
2012. nov. 14. 20:28
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha szigorúan vesszük akkor a szünet előtti utolsó és utáni első tanítási nap közti időszak feleződik. A gond általában akkor szokott lenni, ha ebbe beleesik a kéthetente járó kapcsolattartás is. Ez esetben az a szabály, hogy ilyenkor pótlás nem jár, de ha ettől több napja lesz a kapcsolattartásra jogosultnak, akkor a másik szülő köteles odaadni arra az időre is a gyerekeket.
2012. nov. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az iskolait kell figyelembe venni, mert ha például cserél az iskola és nem viszi vissza a szülő a gyereket akkor amikor iskolába kell mennie, akkor az igazolatlan hiányzás.
2012. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!