Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit jelent szamotokra az hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent szamotokra az hogy joban rosszban egészségben betegségben szegénységben el nem hagyom?

Figyelt kérdés
Sok kérdést olvasok itt mikor a társ megváltozik és ezért a másik válni akar vagy elhagyja.Egyik ismerösöm párja egy sikres ujraélesztés után teljessen megváltozott és nem előnyére agressziv és bolond lett feleségét nem ismerte meg az ismerős szenvedett de nem vált el gondozta a férjét.Másik munkatársamnak nem lehet gyereke a férje belenyugodott és bánatossan de boldogok.Viszont másik munkatársnőm férje megváltozott erért ő elhagyta őt. Nem értem néhány ember semmiért elhagyja párját a más meg marad a végsőkig.

2012. szept. 17. 12:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én hiszek ebben!

Akkor is ki kell tartani a társunk mellett, ha sz.arban van, ha beteg, ha depressziós, ha nincs munkája, ha összeomlott körülötte a világ.

Ez a szeretet, és ez a kitartás.

Az más kérdés, hogy nem mindenkinek ígérném ezt meg, de akit szeretek, az mellett a végsőkig kitartanék, és ki is tartok.

Sok mindenen mentünk át együtt a párommal, jón is rosszon is, kiálltunk egymás mellett és ez így van rendjén!

2012. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

12. vagyok.


"A 7-es válaszadóval teljesen egyetértek. Jóban - rosszban: amíg van szeretet és tisztelet. Nem számítanak az anyagi vagy egészségi problémák, ettől még együtt végig csináljuk, amit a sors nekünk adott.

DE ha lelkileg vagy testileg bántalmazás a jussom a kitartásért, elgondolkodnék rajta, hogy együtt vagy külön."


Így gondoltam én is IGEN!

A problémákat meg kell oldani EGYÜTT, de a bántalmazás nem ez a kategória.

2012. szept. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A #7 válaszoló, és aki azt írta, hogy azért vált el, mert a férje nem akar változni, hogy két emberen múlik; egyet értek velük. A lényeget leírták.


Még annyit hozzátennék;

Nehezen változunk, rugalmatlanabbak vagyunk a legkisebb helyzetekben is, kicsit önfejűbbek is, köszönhetően "Egy életed van, most vagy soha! Nem megy? Hagyd ott minél előbb!" Erre épül a Nyugati társadalom. De ezt szerintem mindenhol lehet tapasztalni.

Nincs igazán már érzékünk arra, mikor tarthatatlan a helyzet és valóban válni kell, hanem van aki reflexből menekül, mert az könnyebb.


Egy házasság úgy köttetik - hányszor hangsúlyozzák -, közös értékrendszer, világnézet, közös vágyak, célok szeretik egymást. Fontos, mert így működik. De igazából épp olyan lutri, mintha talán ismeretlenül egymáshoz mentek volna. Miért?


De egy-egy tragédia, betegség után néha elkerülhetetlen a személyiség változás, ezáltal pont a felettébb felsorolt dolgok is változásra kerülhetnek...És akkor már ott tartunk, hogy a másik megkérdezheti: de hát én nem ezt az embert vettem el?! Ki ez?!

Ilyenkor sok mindent újra kell kezdeni egy házasságban. Az elfogadást is, és talán újra meg kell ismerni a másikat. Ez nem mindenkinek megy, hogy ezen a szakaszon túllendüljenek.

Persze van olyan házasság, ami megússza a nagy hullámokat.

2012. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Yukióóóó válasza:
a mai fiataloknak csak röhögnek ezen , de mi ez a korosztály /41 éves vagyok / otthon ezt láttuk ez bele ivódott a bőrünkbe , hogy nem csak akkor szeretünk amikor van lovéd meg ház meg szép autó , hanem akkor is amikor számolgatni kell , hogy mennyiért mehetsz vásárolni a közértbe v amikor a férjed úgy le betegszik azt hiszed talán bele is hal ! mi többet éltünk már együtt mint külön azaz 23 év , néha mondom is még gombócból is sok , a hullámvölgyet át kell lépni és ezt a kitartással megbocsátással , őszinteséggel lehet elérni ,ja és ki hagytam a kompromisszumot ez is egy nagyon fontos dolog !!!
2012. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!