Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elidegenítik a gyereket az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elidegenítik a gyereket az apjától, köteles továbbra is fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy páromnak van egy 4 éves kislánya. Sajnos elég messze élnek egymástól, de eddig hetente többször is beszéltek egymással, 2-3 havonta találkoztak, kétszer is volt nálunk 1-1 hétre a kislány. Ezidáig nem is volt gond. Viszont most nem veszik fel a telefont, ha mégis, a kislány épp nincs az anyjával. Ez odáig fajult, h most már nem hajlandó a kislány beszélni az apjával. A távolság miatt sajnos nem tudjuk, mi lehet a háttérben pontosan (anyuka külföldre akar menni dolgozni, a kislányt pedig a nagymamára hagyni). Félünk a legrosszabtól, h elidegeníti a kislányt, hogy aztán külföldre vihesse. Mivel anyuka elég pénzéhes, arra gondoltam, hogy szembesítjük azzal, hogyha elidegeníti a kislányt, és ő nem akar az apjával találkozni, akkor nem köteles az apa fizetni a gyerektartást, hátha ettől észhez tér. Van valakinek tanácsa?

2012. szept. 2. 10:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Köszi ezt az utolsó tanácsot is. Én is inkább anyuka hozzáállásán aggódtam. Szeretném, ha a gyerekek tényleg úgy tekintenének egymásra, mint testvérekre, hiszen azok. Csak nem tudom, mivel teszünk jobbat, ha bevonjuk a dolgokba, és majd ő is várja a kis tesót, ill. segít a teendőkben, vagy ha inkább nem. Mert attól tartok, hogy majd anyukának ez is rosszul fog esni, hogy majd a kis tesóról beszél neki. Amikor a kislány az unokaöcsémről mesélt neki, azt is érdekesen reagálta le, mintha zavarná, hogy olyan dolgok is örömet okoznak a lányának, amiben ő nincs benne.
2012. szept. 5. 10:10
 22/29 anonim ***** válasza:
szerintem mindenképpen vonjátok bele, hisz ez csak erősíti apa lánya kapcsolatát!!! nem múlhat minden azon, hogy anyuka mit szól hozzá, ez a Ti életetek, és a kislánynak igenis helye van benne, ha viszont helye van, akkor tudnia kell és be kell vonni, különben kitaszítottnak fogja érezni magát és ha erre anyuci rápakol a kislánynak érzelmileg össze omlik az élete :(
2012. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Ismerőseim inkább arra buzdítanak, hogy hagyjam a fenébe az egészet, mert úgyis túl ritkán találkoznak egymással. De hát hogy lehet egy testvért nem figyelembe venni? Vagy én vagyok túl naiv? Azt éreztetik, hogy egyrészt magammal cseszek ki, ha pl. a pici mellé bevállalom azt, h akkor mostantól több időt tud velünk lenni a kislány, mert nem kell szabit kivenni. Meg mintha így anyának tennék keresztbe. Pedig nem áll ez szándékomban, azt szeretném, ha a testvérek ragaszkodnának egymáshoz, még ha ritkán is látják egymást.
2012. szept. 5. 15:30
 24/29 anonim ***** válasza:

Hát gratulálok a tanácsadóknak, gondolom egyik sincs még csak hasonló helyzetben sem....ha azt akarják, hogy a párodnak a kislányával megromoljon a kapcsolata, akkor jó ötlet! :(

Próbálj ne annyit foglalkozni azzal, hogy az anya mihez mit szól, mert ettől állandó görcs lesz az életed....szerintem nincs annál jobb, mint egy szerető testvér, aki végig kísér az életünkben, így sose leszünk magányosak....és nem elhanyagolható tényező, hogy a kislány nem fogja azt érezni, hogy az apja lecserélte az új gyerekre.....én úgy gondolom, hogy a Te gondolkodásmódod a helyes a Ti ügyetekben.....szerintem jól irányítod a dolgokat és ésszel, jól választott a párod, mikor Téged választott, más "új pár" fele ennyit sem foglalkozna a más gyerekével és azzal, hogy a párja életében milyen minőségben vegyen részt a régi kapcsolatból származó gyerek....menj tovább ezen az úton, annak a kislánynak nagyon nem mindegy, hogy alakul a sorsa! Ha szerető apukája van, akkor nem érdemli meg, hogy elveszítse, nem Ő tehet arról, hogy a szülei elváltak, de joga van mindkét szülő szeretetéhez és az életükben való aktív részvételhez.....

2012. szept. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Ismét csak köszönni tudom a biztató szavakat. Én mindent meg fogok tenni azért, hogy a párom kislánya élvezze a velünk töltött időt, hiszen én is akkor vagyok boldog, ha a párom is az. A kislánya nélkül meg tudom, hogy szenved. Nyilván ez a nehezebb út, "megküzdeni" az anya ármánykodásával, minden támadást türelmesen eltűrni. De azt meg még inkább nem bírnám, ha a párom nem lenne boldog.
2012. szept. 6. 12:06
 26/29 anonim ***** válasza:
agyámhivatal az arra jó, hogy a protekciósoknak legyen hol dolgozni. én is adtam be egy dolgot, az anya akadályoztatta a láthatást közös szülői felügyelet mellett, mellékeltem a bírói végzést és kaptam egy határozatot, hogy miszerint én fellebbezek a bírói döntés ellen. amikor megláttam meg kérdeztem, hogy acigi és kévé közben gépelték. szóval ott csak avnnak, az adófizetők pénzén a protkósok. a gyökér keresztgyerek elvégzett egy szociális munkás fősulit, de azt sem tudja mit kell tennie. erről ennyit
2012. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Nekem is vegyesek a tapasztalataim. Sztem gyámügyestől függ. Aki a környezettanulmányt csinálta nálunk, ő nagyon kedves volt, és biztatott minket. Az más kérdés, hogy aztán jól pofára estünk a bíróságon. Amikor ez a telefonos kapcsolattartás akadályozása volt, akkor az egyik gyámügyes átküldött egy sablon szöveget, aminek semmi értelme nem volt, látszott a betűtípusból, hogy valahonnan kimásolta. Aztán amikor tértivevényesen adtam fel levelet, arra végre kaptunk használható választ is.
2012. szept. 7. 09:25
 28/29 Nagy Krisztina 001 válasza:
Gyerektartást akkor is kell fizetni, ha nem látogatja soha. Viszont anyuka akkor sem tilthatja el a gyermeket. A magyar törvények szerint joga van a gyermeknek a vér szerinti apjához.
2012. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Az oké, csak mi van akkor, ha telebeszélik a kislány fejét, és ezért nem akar az apjával találkozni. Nyilván akkor majd az lesz, hogy ő nem akarja, nincs mit tenni, és hiába megy az apa a láthatásra. Mert most is pl. az van, hogy elhoztuk tavasszal egy hétre, nyáron egy hétre, és most az őszi láthatáson variál. Csak egyszerűen félek attól, hogy mivel nem tudjuk tartani a láthatást a távolság miatt, így anyuka bármit megtehet. Ha épp nincs kedve elengedni egy hétre, akkor nem engedi. Jó lett volna, ha van valami a kezünkben, amivel esetleg tudtunk volna rá "hatni", hogy kicsit együttműködőbb legyen.
2012. szept. 17. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!