Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elidegenítik a gyereket az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elidegenítik a gyereket az apjától, köteles továbbra is fizetni a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy páromnak van egy 4 éves kislánya. Sajnos elég messze élnek egymástól, de eddig hetente többször is beszéltek egymással, 2-3 havonta találkoztak, kétszer is volt nálunk 1-1 hétre a kislány. Ezidáig nem is volt gond. Viszont most nem veszik fel a telefont, ha mégis, a kislány épp nincs az anyjával. Ez odáig fajult, h most már nem hajlandó a kislány beszélni az apjával. A távolság miatt sajnos nem tudjuk, mi lehet a háttérben pontosan (anyuka külföldre akar menni dolgozni, a kislányt pedig a nagymamára hagyni). Félünk a legrosszabtól, h elidegeníti a kislányt, hogy aztán külföldre vihesse. Mivel anyuka elég pénzéhes, arra gondoltam, hogy szembesítjük azzal, hogyha elidegeníti a kislányt, és ő nem akar az apjával találkozni, akkor nem köteles az apa fizetni a gyerektartást, hátha ettől észhez tér. Van valakinek tanácsa?

2012. szept. 2. 10:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%
Szia, ne keseredj el az ilyen kioktató választól, a gyereket az anyuci az apa hozzájárulása nélkül nem viheti ki az országból, még ideiglenesen sem, a nagymamával szemben pedig elsőbbséget élvez a vérkötelék, tehát kérheti a gyerek felügyeleti jogát!az apuka.....ez sose könnyű, ha egy szülő ellen neveli a gyereket, de kiküszöbölhető azzal, hogy a láthatások alkalmával a gyerekkel leültök beszélni, nem anyát "savazva :D" és elmagyarázzátok neki, hogy nem azért nem megy apuka annyiszor hozzá, mert nem akar, hanem mert nem kivitelezhető, mindezt persze gyereknyelven tegyétek, ha pedig e mellé ilyenkor a teljes szeretet övezi az apa részéről a gyereket és az a nap csak róla (a gyerekről) szól, akkor anyuci moshatja az agyát, de célt nem ér vele, mert a gyerekben a szeretet elég erős nyomokat hagy, még ha "ritkán " jut is hozzá. Ne csüggedjetek, ez sok időt vesz igénybe és még több türelmet!Na adjátok fel, bár szerintem nem is vagytok olyanok :) .....a kitartás meghozza a gyümölcsét!Sok szerencsét Nektek :)
2012. szept. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást! Én is remélem, hogy sikerül megoldani a dolgot. Már szervezzük az utat apának, hogy be tudja pótolni a két-három hét telefonmentes időszakot.

Amúgy az is érdekelne, hogyha anyuka tényleg kimegy külföldre, és apuka megnyeri a pert, mi történik, ha anyuka mondjuk fél-1-2 év után bebukja a külföldi melót, és haza jön. Akkor ő megint indíthat pert a gyermekért? Nektek mi a véleményetek?

2012. szept. 4. 10:38
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Indíthat, de ebben az esetben nagyon átvizsgálják mindkét életkörülményt , hogy hol célszerűbb a gyermek szempontjából az elhelyezés, ha megszokja az új környezetet és beilleszkedik, akkor a bíróság kétszer is átgondolja, hogy kirángatja e onnan újból, főleg ha szeret az apukájával élni.Mennyi idős a gyermek? Remélem semmi komoly bajt nem okozott anyuci a távol tartás alatt....
2012. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
jut eszembe, ha anyuci gátolja a gyerekkel a kapcsolattartást, akkor azzal még maga alatt is vágja a fát, mert gyerekelhelyezésnél a hozzá állást is vizsgálják a szülők részéről.....ezt az előbb elfelejtettem...
2012. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

4 éves még csak a kislány, ezért olyan necces a helyzet, mert az ő esetében még nem lehet úgy elmagyarázni a dolgokat. Vannak érdekes dolgok (pl. nem puszizkodhatunk előtte, mert anya azt mondta, de a Való Világot meg nézhette...), de egyelőre szerencsére nem éreztem azt, hogy nagyon az apja ellen beszélnének, bár azt sem, hogy mellette. De van egy olyan érzésem, bármikor megtennék, ha a helyzetük úgy kívánná, hiszen az eddigi telefonálós rendszert (két-három naponta beszéltek)is egyik pillanatról a másikra rúgta fel az édesanya. Bár remélem, hogy csak átmeneti ez a dolog, és minden helyre áll.

Azt hogy lehet bizonyítani, hogy az anya akadályozza a kapcsolattartást? Nekünk a bírósággal kapcsolatban nagyon rosszak az előítéleteink, mert amit anyuka mondott, azt bizonyítás nélkül készpénznek vették, de amit apuka mondott, az benne se volt a végzésben.

2012. szept. 4. 12:03
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
bizonyítani olyan apróságokkal, hogy amikor felhívjátok és "letagadja" a kislányt, azt vegyétek fel hangrögzítővel, továbbá egyeztessetek új időpontot, amikor a kislány elérhető lesz, ha akkor sem, az már direkt szerintem, illetve a reakcióból is levehető, ha nem akar új időpontot megbeszélni (ez akár párórán belüli is lehet ám!)vagy 1-2 nap, de oldja meg anyuci, hogy a gyerek elérhető legyen...egy kisgyerekkel a legegyszerűbb gyereknyelven beszélni :) .......puszilkodni nyugodtan lehet előtte, el kell Neki magyarázni, hogy Ti így mutatjátok ki egymás felé, hogy szeretitek egymást, mint ahogy amikor Őt megölelitek, megpusziljátok az is olyan! A szeretet megosztható, nem kap ettől Ő kevesebbet az apukájától......az anyja nem tilthatja meg, hogy Ti hogy viselkedhettek a gyerek előtt és ha a hivatalban erre hivatkozik, körberöhögik!!! a telefonos beszélgetéseket fel lehet venni folyamatosan és esetleg elvihetitek egy gyerekpszichológushoz a hanganyagot, hogy értékelje ki, de ez már végső eset, hátha valóban csak átmeneti ez a "zavar"...olvassatok pár olyan oldalt el a neten, ami arról szól, hogy bizonyos élethelyzetet hogyan osszunk meg egy kisgyerekkel úgy, hogy Ő is megértse a saját kis nyelvén...ha pedig jó szóra van szükségetek, akkor ezt a tomon3@gmail.com-on tőlem privátba, egyéb hasznos tanácsokkal együtt megkapjátok :) 3 gyermek anyukájaként a témában otthonosan mozgok :)
2012. szept. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! A telefonbeszélgetések rögzítésére már én is gondoltam, csak a párom vonakodik az ilyenektől. Ő még abban reménykedik, hogy ezt meg lehet oldani normálisan is, anélkül, hogy ilyenekre szükség lenne. Azt meg már kérte anyukától, hogy amikor nem éri el a kislányt, akkor csörgesse meg, amikor elérhető lesz, és visszahívja őket. De természetesen ezt nem tette meg.

A puszilkodással kapcsolatban meg én is mondtam a kislánynak, hogy amikor két felnőtt szereti egymást, akkor azt így fejezik ki. Ill. már apuka is elmagyarázta, hogy attól még, hogy anyukával nincsenek együtt, őt még ugyanúgy szereti. Csak az a baj, hogy a másik részről sztem senki nem magyarázta el neki ezt az egészet, és látom is a kislányon, hogy mintha zavarban lenne, amikor velünk van. Ettől függetlenül eddig jól elvoltunk hármasban, és nem is akar olyankor haza menni. Félek, hogy később miként fog változni a helyzet...

2012. szept. 5. 07:57
 18/29 anonim ***** válasza:
sajnos abba, hogy "odaát" miket magyaráznak neki, se belelátásotok, se beleszólásotok, ez még jó ideig Nektek arról fog szólni, hogy amit odaát elcsesznek, azt Ti helyrehozzátok......hmm, nem tudom, nem úgy néz ki, mintha az anyuka jól próbálna hozzáállni a dolgokhoz, valószínűleg azért is, mert neki még nincs új kapcsolata és gondolom nem könnyű azon nőként túl tennie magát, hogy "bezzeg" apuka már talált új párt és ráadásul még boldog is....ez mindig feszkót gerjeszt egy nőben, mert önbecsülésében sérül és emiatt "bosszút" áll, ahogy tud, apró kis mérgezett nyilakkal, mint például a gyerek tudatos apuka ellen nevelése kis lépésekben.....a hangfelvétel pedig nyugodtan csücsülhet a fiók mélyén, de ha a párod rájönne, hogy felesleges volt várni a "megváltozásra", akkor nem baj ha ezek már megvannak és egy jogi lépést már meg is lehet tenni....megértem, hogy a párod nem akar "mélyre" süllyedni, de felkészülni fel lehet és inkább derüljön ki utólag, hogy "hál isten" felesleges volt, mint hogy mégis bedurvulnak a dolgok , Ő meg ott áll, hogy nincs semmi az anyuka ellen a kezébe....azt mondom jobb félni, mint megijedni......
2012. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Ezt én is úgy gondolom, hogy jobb előre látónak lenni. Idővel talán páromat is rá tudom venni, hogy ilyen dolgokat megtegyen, és tényleg gáz, ha ilyesmire kényszerül valaki, is folyton azt lesni, vajon mikor, mivel próbálnak nekünk keresztbe tenni. Addig már eljutottunk, hogy amikor kiderült ez a külföldre utazásos dolog és a telefonokat sem vették fel, akkor én írtam egy levelet a gyámügyre, hogy legyen nyoma annak, hogy problémák vannak, ne vágják azt a fejünkhöz mondjuk két év múlva, hogy eddig miért nem szóltunk, hogy baj van. Én megértem, ha anyukának ez most rossz érzés, de saját magával is kicseszik, ha nem magával, hanem azzal foglalkozik, nekünk hogyan tegyen keresztbe. Már előre félek, mi lesz, ha elmondjuk a kislánynak, hogy hamarosan kistestvére születik :S
2012. szept. 5. 09:23
 20/29 anonim ***** válasza:

Ne félj ettől egy percig se, állítsd be úgy Neki, hogy nélküle ez nem fog menni,,mert a kistesónak majd segítségre lesz szüksége, meg majd példaképre, akire hasonlíthat, emg sok szeretetre, amit majd csak tőle a "testvérétől" kaphat meg.... a probléma ott fog kezdődni, hogy valószínű anyuci majd kapva kap az alkalmon, és telebeszéli a gyereket, hogy lám, apa már nem szeret, mert új gyereke lesz...erre készüljetek fel, ez ellen tenni sem tudtok semmit, csak annyit, hogy a Ti részetekről azt erősítitek, hogy Ő elengedhetetlen feltétele a "boldog" családnak és apa egyformán szereti a gyerekeit, a szeretet nem fogy hanem nő,minél több igény van rá! :) esetleg majd bevonhatnád olyan dolgokba, hogy segíthet kiválasztani majd a babaruhákat, mert fontos a véleménye, van bekenheti krémmel majd a pocakodat, mikor már akkora lesz,vagy kérd meg hogy készítsen rajzot a kis tesónak és amikor megszületik ez lehet az "első" ajándéka majd a kicsinek...... meg ehhez hasonló dolgok, amivel úgy érzi , kiveheti a részét ebből a babavárásból!Ez mind trükk, de jól bevált :)

Azt nagyon jól tetted, hogy írtál a gyámügynek, mert ez a későbbiekben sokat számít, mert azt mutatja majd, hogy annyira odafigyeltek a gyerek érzelmi életére, hogy amikor észleltétek, hogy baj van, Ti késlekedés nélkül léptetek, mert aggódtatok, tehát gondos szülők vagytok....

2012. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!