Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi ilyen esetben a teendő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ilyen esetben a teendő?

Figyelt kérdés

Férjemmel 3 éve vagyunk házasok és azóta Ausztriában éltünk. Van egy 20 hónapos gyönyörű kislányunk. Férjem pár hónapja egy veszekedésünk után bejelentette, hogy szeretne külön válni. Ez igen meglepett, mert amúgy jó volt a házasságunk, bár most már úgy gondolom lehet volt valakije mellettem. Lényeg, hogy a lányommal vissza költöztünk Mo-ra a szüleimhez. Férjem azóta anyagilag nem támogat és a lányunkat sem látogatja szinte. A családi pótlék is a férjem számlájára megy. Ha ez így folytatódik beadom a válókeresetet. Az ő lánya is és muszáj támogatnia minket nem?

Miben másabb a helyzetünk, hogy ausztriai lakcímünk van, a férjem ott dolgozik és így a családi pótlékot is onnan kapjuk? Hova forduljak? A válást hol kell beadnom? A magyar lakcímem ideiglenes csak. A családi pótlékot, ha elválunk továbbra is kintről jár a férjem után vagy itthonról? Pénzben sajnos nagyon nem mindegy.

Természetesen fölkeresek majd 1 ügyvédet, de addig is kíváncsi lennék más véleményére.


2009. júl. 10. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
A családi pótlékot kérheted a te nevedre is. Írj egy levelet az ottani hivatalnak, hogy szeretnéd, ha a te számládra utalnák. Elvileg ennyivel meg is van oldva ez a probléma. Szerintem abban az országban add be a válókeresetet, ahol házasodtatok, de nem tudom, hogy pontosan hogy megy ez az egész. Kérdezz meg egy ügyvédet, az biztosat tud mondani.
2009. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne bemenned a Gyámhivatalba és kérni a gyermektartásdíj megelőlegezését.
2009. júl. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Itt több dolog is van, mert 1. ha elváltok utalnia KELL a gyerektartást (úgyis levonják, ha jól értem, van is miből, mert dolgozik), 2. a családit szerintem abból az országból adják, ahol állandó lakhellyel rendelkezel. Ha ez Ausztria, akkor onnan és valóban te is kérheted, nem kell, hogy feltétlen a férjed számlájára menjen. Ne hagyd, hogy a családi neki menjen, mert az a gyereknek jár. Viszont ha Mo-n laksz, ott lesz állandó lakhelyed és akkor majd onnan kell megkérni a családit az Államkincstárnál és szerintem az számít, hogy a gyerek hol lakik, nem az, hogy a szülő. A válást tudtommal abban az országban kell beadni, ahol összeházasodtatok, bár ebben nem vagyok biztos.
2009. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!