Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a teendö ilyen esetben? A...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendö ilyen esetben? A többi lent

Figyelt kérdés
Páromnak és nekem nem ugyanaz a vallásunk,minket ez nem zavar,mivel egyikünk sem tulzottan vallásos,de a szüleim miatt fontos lenne a templomi esküvö és nem tudom,hogy mit lehet tenni ilyenkor.Hogy döntsük el,hogy melyik templomban esküdjün meg??Van lehetöség arra,hogy esetleg mindkettöben??Vagy ilyen esetben az a szokás,hogy valamelyikünk felveszi a másik vallását??segitsetek már,mert tényleg nem tudom,hogy megy ez!!!
2010. dec. 6. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Én voltam olyan esküvőn, ami katolikus templomban volt, de ott volt a református lelkész és először a pap adta össze a párt, aztán a lelkész. (A menyasszony volt katolikus, a vőlegény református.)


Ugyanilyen felállású párt (katolikus-református) az ismerőseim között egy evangélikus lelkész adott össze.

2010. dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk az a felállás,hogy én katolikus vagyok,a párom pravoszláv.Akk.elég,ha mondjuk a katolikus templomba eljön a pravoszláv pap is és ö is összead minket??
2010. dec. 6. 20:33
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Én is voltam ilyen esküvőn. Mivel nem vagytok vallásosak, ezért, el kell dönteni melyikőtök szülei vallásosabbak (ha egyik sem nincs gond, csak válasszatok egyet), ha megvan az, hogy melyik szülőnek fontosabb, akkor abban a templomban esküdjetek. Nem kell felvenni a vallását a másiknak, csupán meg kell beszélni a pappal, hogy mi a helyzet.
2010. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkötő terem, anyakönyvvezetővel.
2010. dec. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Igen, az a legjobb, ha beszéltek pappal, hogy mit vállal, mit nem.


Különben úgy vettem észre, a keresztény papok, elég rugalmasak, ha két keresztény esküvőjéről van szó.

2010. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!:-)
2010. dec. 6. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!