Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minek nevezik ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek nevezik ezt?

Figyelt kérdés
Ha az egyik házas fél magától távozik a másik fél házasság előtti ingatlanjából, akkor miként érdemes eljárni, főleg ha lakáshasználati díjat követel a távozó fél. Ha jól tudom erre van törvény is.
2012. júl. 3. 22:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"De a távozó fél a bíróságon ki jelentette, hogy önszántából ment el. Ilyenkor tőle, mert ebben az ingatlanban lakott ha jól tudom lehet kérni ún, bérleti díjat."


Bérleti díjat a volt házastárstól kérni,mert veled élt? Jól vagy? Nem elég,hogy utcára került,még anyagilag is lehúznád?

2012. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A feleség tvozott el, de nem üres zsebbel. Nem az utcára ment ha nem máshová. Engem az aggaszt és érdekes. Ha én , mint férjé az ingatlan amiben leéltünk x évet és erre a feleség elmegy. nem volt rá oka.Másrészt azért tényleg itt élt ez ideig. De a tény, hogy volt már ilyen a tv-ben is, hogy a távozó aki önszántából ment el, majd utólag fizetett is keményen. Szóval lelépési díj, vagy töblethasználati díj , de szerintem jár. Tulajdonképp x vig használta az ingatlan minden javát.
2012. júl. 5. 20:32
 13/18 anonim ***** válasza:
Te beteg vagy. A feleséged volt,aki egy fedél alatt élt veled,nem az albérlőd,hanem a feleséged.Hogy kérhetsz visszamenőleg pénzt azért,mert veled élt?A lakás a tiéd maradt,ez miért nem elég? Ha onnan nézem,akkor ő is követelhetne tőled pénzt.Évekig ingyen szexelt veled,mennyi pénzt megspóroltál így,amit nem kellett k.urvákra költened.
2012. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
ja, de ha én küldeném el a törvény szerint jár neki az ingatlan forgalmi értékének x-ed része.Akkor miről is beszélünk??H aelküldöm , akkor jár neki az enyémből, ha ő megy el akkor mi is van.
2012. júl. 5. 21:37
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi jár neki? A te különvagyonodból semmi.Ha felújítottátok,akkor annak a fele vagy,ha házasság előtt történt,akkor az a rész,amit ő ráköltött.Más nem jár.Akkor mit akarsz te még tőle?Elhagyott,dolgozd fel!
2012. júl. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Most komolyan, azt gondoltad, a lakásoddal egy életen magad mellett tarthatod, mert ha elmegy, akkor fizetnie kell? Én már nem csodálkozom, hogy elhagyott. Amúgy a fogalmazásod is elég érdekes, én például alig tudom kihámozni, mikor, mit akarsz mondani. Nehéz lehet veled.
2012. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Először is tanulj meg helyesen írni és fogalmazni, mert így elég nehéz segíteni.

Másrészt meg fogdd már fel, hogy senkinek nem jár semmi. De ahogy itt írsz, lehet, hogy okkal ment el.

Előre kellett volna közölnöd vele, hogy hiába is a feleséged, ha elmegy, ki kell fizetnie a lakbért, ami x forint, és erről szerződést kellett volna írnotok. Gyanítom, ha akkor ezt mondtad volna neki, akkor hanyatt homlok menekült volna és esze ágában sem lett volna hozzád menni.

De próbáld meg a bíróságon, viszont amit kapsz majd az ötletedért a bírótól/bírónőtől, azt meg fogod emlegetni tutira.

2012. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ő meg követelhet tőled lyukhasználati díjat.
2012. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!