Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen okai lehetnek annak,...

Milyen okai lehetnek annak, ha egy szegénységben élő családhoz családsegítő, gyermekjólétis jár (nem tudom pontosan minek nevezik azt az illetőt, akit kirendelnek hozzájuk)?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 09:54
1 2
 1/18 199303 válasza:

mindketönek szokták nevezni. a mi családunkhoz is járnak ki néha. az okai olyanok lehetnek h megnézék h hogy él a család, esetleg van e valami amiben segiteni kell nekik. mijen körülmények közöt élnek. és ha tudnak valamiben akkor segitenek. meg megnézik h ha vannak gyerekek rendszeresen járnak e iskolába, ha van valami támogatás akkor segitenek hozájutni meg ilyenek. remélem segitetem valamenyit amit tudtam rola most leirtam. aztán lehet más tud majd még neked valamit hozá irni mert lehetséges h van amit nem irtam le neked:)

(egy 17éves lány)

2010. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet.

Ellenőrzik,hogy a gyerekek ellátása,gondozása megfelelő-e? Higiénia,fűtés stb.

De van olyan szolgáltatásuk,amelyik segít a pénz jó beosztásában.

2010. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Higiénia - penész a falakon, vizes falak a gyerekek ágya mellett.

Megfelelő gondozás - egyedülálló anya és pasija úgy beszélnek a gyerekekkel, mintha valami utolsó szär, szemét emberek lennének, persze csak ha az anya ideges, trágár szavakat használ, néha fel is pofozza a gyerekeket piti dolgok miatt (szóval nem bántalmazza).

Rendszeres italozás - de nem alkoholizmus; minden napi a sör vagy bor, alkalmi a tömény szesz.

Nincs minden nap főtt étel az asztalon, és a hűtő is sokszor üres.

Ez az adott szituáció, és rendszeresen látogatja a családot a családsegítős. Több, mint fél éve ismerem a családot, azóta nem látok változást: alkohol mindig van, cigaretta mindig van - de meleg étel nem mindig, a rosszul záródó ablakok 3 év után, idén lettek megcsináltatva, a falakhoz ha hozzáérek, csorog róla a víz, a penész pedig undorító. Ezek a dolgok elhanyagolhatók ezek szerint a családvédelmis szemében?

2010. dec. 3. 10:35
 4/18 199303 válasza:
elsö vagyok ezek nem elhanagyolhatok ezeknek a megoldására szükség van és én a család helyébe vigyáznék mert igy van esély h akár az lesz a vége h a gyerekeket álami gondozásba veszik föleg igy h veri öket meg ilyenek. én ismerek egy családot náluk is volt ilyen és amig nem teremtetek jobb körülményeket a gyerekeknek elveték tölük h jobb életük lehesen
2010. dec. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mikor náluk jár a családvédelmis, minden a legnagyobb rendben, akkor ki van takarítva, akkor van főzve, akkor dugig van a hűtő, akkor anyuka is moderálja magát, nem beszél csúnyán, a piás üvegek el vannak dugva, vagy addigra kidobálják őket. A falat gondolom nem tapogatja meg az illetékes, pedig akkor látná, hogy csorog róla a víz, és egész falhossznyi penész áll a falon, az ágyak mögött.

Én viszont egy ismerős vagyok, miattam nem raknak rendet, miattam nem kell kidobálni az üvegeket, stb, előttem nem viselkednek normálisan, hanem úgy, ahogy szoktak: pl. az anya a szemem láttára pofozta fel valamelyik nap a kisebb fiát, a nagyobbat pedig majdnem leszúrta valami vasdarabbal, mikor valamiért összevesztek.

Nagyon zavar engem ez a helyzet, mert imádom mindegyik gyereket, és szeretnék nekik segíteni. A szép beszéd nem segített, a veszekedés sem, még jogi lépésekhez is mernék folyamodni, csak hogy a gyerekek jobb sorsra jussanak.

2010. dec. 3. 11:03
 6/18 199303 válasza:
Értem. Hát szerintem ez lenne a legjobb megoldás hogy beszélned kéne evvel a gyerek évdelmisel tényleg a gyerekek érdekében mert ez igy nem jo a gyerekeknek én is gyerek vagyok én tudom, hogy mijen ilyen körülmények közöt élni én se lakkok épp a legjobb körülmények közöt. De ha a gyerekeket akarod védeni akkor az ö érdekükben tényleg beszélj evel a családsegitövel hátha lehet valamit csinálni mert gondnolom a gyerekek meg félelemben élnek ez miatt. ami meg szintén nem jo h ha félniük kell föleg a saját családjuktol. És lehet az is jobb lene ha a családsegitö nem szolna elöre hogy mikor megy hanem bejelentés nélkül oda menne egy váratlan családlátogatásra akokr meglátná hogy mijen körülmények közöt élnek. Remélem megoldodik a család helyzete. Bár tudom h ha az lenne a vége h a gyerekeket álamigondozásba kéne venni ami sajnos elég esélyes igy amit igy leirtál. Egy ideig biztos rosz lenne nekik h nem otthon a saját helyükön aludhatnak nem a saját környezetükben lehetnek. De egy idö után rájönek h igy szeretnének/szeretnétek nekik segiteni és megfogjátk érteni remélhetöleg
2010. dec. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy a családsegítő, aki jár hozzájuk, elküldene azzal az indokkal, hogy semmi közöm ahhoz, hogy egy idegen család hogyan él - és ebben igaza is van teljes mértékben. Arra nem hivatkozhatnék, hogy márpedig engem zavar, ahogy viselkednek a gyerekekkel, mert szerintem ez nem normális....... :(
2010. dec. 3. 12:05
 8/18 199303 válasza:
hát normálisnak semi képen nem mondanám én se ezt. viszont eben igazad van h a család segitö meg elküldene téged..:( viszont egy kérdés mijen kapcsolatban vagy te evvel a családal? és föleg a gyerekkel?
2010. dec. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A legidősebb fiú a szerelmem 9 hónapja. A gyerekek (két kicsi) pedig imádnak engem, segítek nekik tanulni, beszélgetnek velem, mesélnek nekem, stb.
2010. dec. 3. 12:28
 10/18 199303 válasza:
Értem. Akor azt tudom neked tanácsolni hogy akor beszéljél a szerelmeddel és akkor ö beszéljen a családsegitövel... Neki mindenképp hinni fog a családsegitös. ö hány éves a legidösebb fiu? elmult 18vagy még nem?
2010. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!