Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Minek nevezik ezt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minek nevezik ezt?

Figyelt kérdés
Ha az egyik házas fél magától távozik a másik fél házasság előtti ingatlanjából, akkor miként érdemes eljárni, főleg ha lakáshasználati díjat követel a távozó fél. Ha jól tudom erre van törvény is.
2012. júl. 3. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Házasság előtti ingatlanra nem kérhet lakáshasználati díjat. A különvagyon az különvagyon marad, nem válik közössé sosem. A házasság alatti esetleges ráfordítások értékének fele jár, más nem. Meg persze az életközösség fennállása alatt keletkezett vagyon (autó, nyaraló, stb.) fele, vagy a fél tulajdon értéke pénzben.
2012. júl. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ha őt illeti azért mert ha akár olyat tettem volna ami miatt el ment, akkor kérhet, de mivel nem tettem, akkor engem is illet valami, mert itt lakott és nem tettem semmit sem.
2012. júl. 3. 23:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Vagyonjogi szempontból nem tényező, hogy mi a szakítás oka. Akié a lakás volt, azé marad. Mondjuk, most már nem értem, hogy kié a lakás és ki maradt benn. Te vagy a tulaj és azért akarsz pénzt kérni, mert nálad lakott a házasság alatt? Vagy a tulaj ment el, és ő kér lakáshasználati díjat?
2012. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az első és a harmadik jól mondja.

Nincs jelentősége annak, hogy ki mit csinált, ki miatt romlott meg a házasság. Nagy viták és hazugságok megoldhatatlan tömkelegét zúdítaná a bíróságokra, ha így lenne.

Ami a lényeg, az, hogy mi különvagyon és mi közösvagyon. Ami házasság előtt megvolt, az annak árán vett másik ingatlan vagy ingatlanrésztulajdon, illetve a személyes ajándékként kapott pénz és vagyon, valamint a személyes használatú tárgyak különvagyonnak számítanak, a házasság alatt vett dolgok pedig közösvagyon.

A ti esetetekben elég egyértelmű. Nem követelhet semmit sem a távozó fél, de ha így teszi, ő fizeti majd a perköltséget, mert garantáltan elveszti. Lakáshasználat csak a saját tulajdonára járna, ha kényszerből kell távoznia.

2012. júl. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

én sejtem mit szeretne a kérdező.

A lakáhasználati jog ellenértékére vagy kiváncsi?

igen ez úgy van, hogy van mondjuk egy közös tulajdonú ingatlan. az egyik fél elhagyja a lakást. Ha van indoka(nyilván bizonyítható) pl. agresszió stb. (tehát azért kellett távoznia az egyik félnek mert a másik magatartása minősíthetetlen volt) akkor valóban aki elment a lakásból igényt tarthat úgynevezett lakáshazsnálati jogra.


hisz a tulajdonrészét nem tudja használni, hisz el kellett mennie és más lakhatás után kellett néznie. a maradó fél meg ugye többet használ a lakásból mint ami őt megilleti.


nálunk is így volt. párom és volt felesége között 50-50 % tulajdon volt. Asszony elkezdte odavinni az új barátját a lakásba. Hát gondolhatkátok, hogy párom fogta magát és eljött onnan. páromnak meg is ítélték ezt az összeget. erre van szabály hogyan lehet ezt kiszámolni.


de mondom ehhez valóban az kell, hogy valami komoly, nyomós indokkal jöjjön el az egyik fél.


erre gondolsz kedves kérdező? írj kicsit bővebben.

2012. júl. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Azt írta a kérdező,hogy az egyik fél házasság előtti ingatlanjáról van szó,tehát nem közös tulajdonról.Ebben az esetben,amit leírtál nem valósulhat meg.
2012. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Addig egyértelmű, hogy különvagyon. De a távozó fél a bíróságon ki jelentette, hogy önszántából ment el. Ilyenkor tőle, mert ebben az ingatlanban lakott ha jól tudom lehet kérni ún, bérleti díjat.
2012. júl. 4. 22:21
 8/18 anonim ***** válasza:

Két okból sem jár semmi. Egyrészt mert az ingatlan nem közösvagyon, másrészt meg mert önként ment el.


Attól, hogy a volt házastárs volt olyan kedves, hogy a házasság idejére beengedte a saját lakásába a férjét/feleségét, az még nem jogosítja fel őt semmire, különösen nem arra, hogy később is hogy ott lakhasson, vagy azért pénzt kérjen, mert már nem lakik ott. Ez egyszerűen nonszensz.

Erkölcsi alapon még neki kellene fizetnie, mert a házassága alatt lakhatott a másik tulajdonában lévő ingatlanban.

2012. júl. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok. Elnézést akkor nem figyeltem eléggé :)

Valóban ha az egyik fél különvagyonát képezi az ingatlan akkor valóban semmi nem jár a távozó félnek. Függetlenül attól, hogy önként vagy esetleg ráhatással ment el.


Nem bérleti díjnak hívják amit ír a kérdező hanem többlethasználati díjnak. De mondom ez közös tulajdon esetében valóban jár a távozó félnek. mint írtam a lakásban maradó fél többet használ az ingatlanból mint ami neki járna. benne van a nevében többlethasználati díj. ez esetben megkell nézni hogy a környéken hasonló paraméterű ingatlan mennyiért lehetne kiadni, és annak az összegnek járna minden hónapban x része a távozó félnek. de mondom ez közös tulajdonnál van.


tehát külön vagyonnál nem jár ez sem.


bíróságokon van ingyenes panasznap, ott adnak tájékozatást.

2012. júl. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igazából nekem az a bajom a kérdéssel, hogy írsz itt rébuszokban, általánosságokban. Nem lehet tudni, hogy a tulajdonos távozott-e a saját lakásából, vagy a volt házastárs. Ha van egy közös tulajdonú lakás, akkor a tulajdonrész hányadának megfelelő összegre jogosult a távozó fél. De ha arról van szó, hogy a volt házastárstól az elmúlt évekre visszamenően albérleti díjat akar szedni valaki... Kérdésedre válaszolva én azt emberi hülyeségnek nevezem. Volt albérleti szerződés? Gondolom nem. Ez olyan, mint ha adok valakinek egy almát, aztán mikor megette, kérem tőle az árát.
2012. júl. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!