Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosult vagyok-e az exférjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosult vagyok-e az exférjem Kft tulajdonára 21 év házasság után ha a kft egyszemélyes és a kültagok a gyerekek?

Figyelt kérdés

Leginkább ügyvédek válaszát várom. fele tulajdonos vagyok egy családi házban és mellette egy vállalkozás folyik egy 70 négyzetméteres műhelyben. Mindent közösen hoztunk létre. Korábban egyéni vállalkozó volt..de átment kft be és minden szerszámokat gépeket átvitt a kft be. Úgy hallottam hogy csak a műhelyépületére vagyok fele jogosult ..az ingó értékekre nem (szerszámok ipari gépek ,stb).

A következő kérdésem az lenne különvagyoni igényt szeretne benyújtani.21 év házasság után. a szülei bizonyíthatnak hogy segítettek? ugyanúgy engem is segítettek.Köszönöm előre is


2012. jún. 26. 17:55
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Elválni vagyonmegosztás nélkül is lehet, ha nem megy akkor azt külön perben intézik.
2012. jún. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
84%
Amit leírtál abból az tűnik nekem ki, hogy lényegében a házasság alatt kezdte az egészet, tehát elvileg téged illetve üzletrész. Nem pénz, nem szerszámok, hanem tulajdonrész a cégből. De azzal semmire sem fogsz menni, mert egy cég köztudottan annyit ér, amit a mögötte lévő ember. Te tudnád csinálni? Ezt gondold végig. Osztalékot valószínűleg nem fog fizetni, tehát sok hasznod nem lesz belőle csak szivatni tudod. Szerintem jelezd felé, hogy igényt tartasz a cégben a tulajdonrészedre, de hajlandó vagy névértéken lemondani róla. Ezen lehet alkudni, de ha a névérték felét kifizeti, akkor már nyert ügyed van. Mehetsz bíróságra, meg is ítélik neked a tulajdonrészt a cégből, ami egy csomó pénzedbe fog kerülni, majd másnap bedönti és csinál egy másik céget és akkor ugyanúgy nullán vagy. Szóval szerintem próbálj vele alkudni, de előbb tényleg tudd meg, hogy mi ez, mert csak a bt.-ben van kültag, a kft.-ben nincs.
2012. jún. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

# 19


Ez alapján, amit itt leírtál MINDEN ingó és ingatlan vagyonotok 50-50%-ban közös. MINDEGY, hogy ki kereste rá a pénzt. AZ IS MINDEGY, hogy ki mennyit dolgozott érte.


A ház, a bankszámlák, minden.


A cég tulajdonai ugyan nem közösek (tehát ha a cég tulajdona a szerszámkészlet annak nem kérheted a felét), de magának a CÉGNEK A FÉRJED ÁLTAL birtokolt üzletrész FELÉRE igényt tarthatsz - vagy természetesen annak ellenértékére.


A KFT-ben pedig valóban nincs se kül se beltag. Tulajdonos(ok) van(nak).

2012. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!