Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogosult vagyok-e az exférjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosult vagyok-e az exférjem Kft tulajdonára 21 év házasság után ha a kft egyszemélyes és a kültagok a gyerekek?

Figyelt kérdés

Leginkább ügyvédek válaszát várom. fele tulajdonos vagyok egy családi házban és mellette egy vállalkozás folyik egy 70 négyzetméteres műhelyben. Mindent közösen hoztunk létre. Korábban egyéni vállalkozó volt..de átment kft be és minden szerszámokat gépeket átvitt a kft be. Úgy hallottam hogy csak a műhelyépületére vagyok fele jogosult ..az ingó értékekre nem (szerszámok ipari gépek ,stb).

A következő kérdésem az lenne különvagyoni igényt szeretne benyújtani.21 év házasság után. a szülei bizonyíthatnak hogy segítettek? ugyanúgy engem is segítettek.Köszönöm előre is


2012. jún. 26. 17:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
7%
Az emberi természet azt diktálja,hogy nyilván azért kérdezősködsz mert kiakarod semmizni.A nők sokszor tényleg ezt teszik a férjükkel akik egy életen át dolgoztak ,hogy mehetnek a híd alá az egy szál alsógatyájukkal.Szerintem itt ne számíts válaszra menj el ügyvédhez aki az apró részletektől meghallgat és elmondja a jogaidat mi jár neked!Itt csak a sötétben tapogatózol.
2012. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
42%

Sok butaságot összehordtak itt neked. A kft-nek van egy ügyvezetője, aki a férjed -ezzel nem mennél sokra-, de van egy tulajdonosa is, aki szintén a férjed, az ő vagyona viszont közös vagyon. Ha a férjed úgy gondolja, eladhatja a kft-t, az ára pedig közös vagyon. Ehhez kell egy szakértő, aki magát a kft-t értékeli fel, ennek a fele jár neked. Akkor bonyolódik egy kicsit, ha már a házasságkötésetek előtt is egyéni vállalkozó volt, akkor valamekkora rész különvagyon, de jár neked a kft-ért is pénz, ez biztos. Ugyanúgy, mint ha lenne egy lakása házasság előttről amit kiad albérletbe, a lakás az övé, de a haszna (bérleti díj) közös. Természetesen levonva a ráfordításokat (festés, parkettázás).

Bírom, mikor írják, hogy a gépek a kft-é, de kérem, és a kft vajon kié? Menj el ügyvédhez aki elmagyarázza neked.

2012. jún. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Kedves fenti válaszoló...sajnos arra hivatkozik h csak ő dolgozott a házon az ő pénze van benne .és ő csinálta ,holott ez nem igaz...mert én nekem 21 évig és most is munkaviszonyom volt és az mellett vezettem a háztartást és neveltem a két gyerekünket.És a végén nekem kellett eljönnöm a családi házból....Mivel a vállalkozása ott van így szóba sem jöhet hogy onnan elmenjen...mivel én ott egy senki vagyok...minden az ő érdeme..az ő szavaival élve.Tehát senki ne Ítélkezzen felettem..mert nem ismeri a történetet.Azért írtam ide mert mindenki összevissza beszél..senki nem tudja .ismeri pontosan a törvényeket...még a jogászok sem...és csak tudni akartam innen is a válaszokat....
2012. jún. 27. 07:17
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

A Kft-ben nincs kültag. Üzletrészek vannak. Kültag a Bt-ben van.

Most akkor a gyerekeknek mijük van? Mennyi idősek? Kiskorúak?


Minden, amit a házasságotok alatt szerzett valamelyik fél, közös vagyonnak számít, ha nem kötöttetek vagyonjogi megállapodást a házasság előtt. Gondolom nektek ilyen nem volt.


A vállalkozásban lévő üzletrész, és a vállalkozásból nyert haszon fele is téged illet, ha a házasság alatt alakult a Kft.


Ha a családi házat/telket a házasságotok alatt vettétek/építettétek, akkor a fele téged illet. A házban lévő ingóságok fele is! Ehhez kellene egy független értékbecslő, hogy felmérje a pontos értéket.


Felmerül a kérdés, hogy Te miért jöttél el abból a házból, aminek a fele a tiéd? Minden jogod megvan ott lakni. A gyerekek kivel, hol laknak?


Adjátok el a házat, és rendezzétek a költségeket.

Elváltatok már, vagy folyamatban van még?

2012. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%
Komolyan én nem értem az embereket! Van olyan hozzászoló aki szerint a minimálbéres apuka az áldozat és a nő a szemét, ha még ebből a pénzből gyerektartásra tart igényt. Most meg a kérdező a rib..c, mert 21 éves házasságból nem akar pucér seg..el kiszállni! És még hangoztatják is, hogy a nők csinálják ki szegény, ártatlan férfiket. Hát szerintem az a férfi aki nem akar gyerektartás fizetni illetve aki ki akarja rakni a feleségét az utcára egy szál börönddel, na azokkal a férfiakkal vannak bajok! Hogy a válaszolok nők-e vagy férfiak, hogy mi motiválja őket...hát nem tudom, de borzasztó, kicsinyes, irigy , rosszakaró emberek vannak, és még ők hangoztatják....hogy dögöljön meg a szomszéd lóva....Hát ezt éppen a férj akarja tenni, nem a feleség.
2012. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha a házasságkötésetek napjától egy perc munkaviszonyod sem lenne, akkor is mindennek a fele a tiéd. Hidd el, mondjon bárki bármit, ezt írja a törvény! A házasság ugyanis élet- és vagyonközösség. Ha annyira nem durva a helyzet, hogy az életedet félted, akkor azon nyomban költözz vissza, indítsd el a válást és egyúttal kérd a közös tulajdon megosztását. Az utolsó kilincs is közös, csak azon tudsz veszíteni, ha húzod az időt. Az éveid elszállnak, az idegeid tönkremennek. Igen, a bíróság úgy fog ítélni, hogy a férjed természetben -műhely, gépek- kapja meg a részét, hiszen a munkájához kell, te pedig pénzben kapod meg ami neked jár. Aztán, ha nem fizet (úgy tűnik nem akar), indíthatsz akár végrehajtást is ellene. Ne te szégyenkezz, mert kéred ami a tiéd, szégyenkeznie az ilyen "férfinak" kellene. Az az övé, amit a gatyájában hord, arra úgysem tartasz igényt, a vagyonotok pedig közös. Olyan maszlagon meg, hogy a gyerekek miatt mondj le erről meg arról el se gondolkodj, élt volna úgy apuka, hogy ne akarj tőle 21 év után elválni. Aztán, majd ha úgy viselkednek veled a gyerekek, hogy megérdemlik, akkor támogatod őket a sajátodból, ha nem, meg nem. Felnevelted őket, nem vagy köteles az egész életedet végigszenvedni. Ne hagyd magad!
2012. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm fenti válaszoló ...pontosan erre a válaszra vártam...de sajnos itt sok ember tévhitben él.Nem akarok belemerülni részletekbe...mert senkire nem tartozik...már elváltam az idén... két év hosszú pereskedés után...és mivel hivatalosan lezárult a válás elköltöztem...tehát vissza semmi esetre sem költözöm.Nagyon köszönöm a válaszokat voltam már több ügyvédnél is, és kellőképpen tájékoztatva vagyok...csak kíváncsi voltam hogy itt valaki tudna valami újat mondani...de csalódtam...csupa rosszakaró ,irigy ember van aki ítélkezik anélkül hogy ismerné a történetet. És a másik dolog én csak a vagyonról kérdezősködtem...és egy szóval nem mondtam hogy nem fizet gyerektartást ...és hogy ki akar rakni az utcára ...de már némely ember próbálja összerakni a történetet.Én csak azt kérdeztem amire kíváncsi vagyok pontosan..ami engem érdekel ,és arra vártam a választ amit meg is kaptam egy pár embertől.Annyival előbbre jutottam hogy fogadok egy értékbecslőt és megtudom mennyi az ingatlan értéke..és akkor tovább tudok lépni..Nem akarok hosszú évekig pereskedni...már ismerem a bontópert és költségeit is...csak egy reális összeget szeretnék..ami engem illet....
2012. jún. 27. 14:23
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű a helyzet. Minden attól függ, hogy mikortól egyéni vállalkozó a férjed, amiből a Kft. alakult, illetve hogy ez jogutódlással történt-e.

A kft. apportja, valószínűleg nem képezhették a közös vagyont, különösen, ha azok korábban is megvoltak, de az újak sem, mert az nem a férjedé, hanem a cégé, te maximum a cégből követelhetsz üzletrészt, ha nem jogutódlással jött létre a kft. és volt pénzbeli törzstőke is. De ez bár lehet, hogy találtok rá jogalapot, akkor sem lenne etikus.

Szóval nagyon kevés az infó, igy nem lehet válaszolni.

Tehát:

- Mikortól vállalkozó a férjed?

- Mikor vette a szerszámokat?

- Kinek a nevére vette?

- Jogutódlással alakult-e kft-vé?

- Kinek mekkora üzletrésze van a Kft.ben, azok honnan származnak?

- Mekkora volt a törzstőke, mekkora az apport?

- Melyik tulajdonos milyen arányban vitt be kp-t és apportot?

2012. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Az utolsó kérdezőnek válaszolok...1992 óta házasok...2000 ben lett egyéni vállalkozó onnantól vette a szerszámokat gépeket..pontosan nem tudom 2008 és 2009 között alakult át ...de először úgy emlékeztem bt társasággá alakult...de sajnos nem voltam semmibe beleavatva...keveset tudok...Azt látom most a cégtáblán hogy kft.Az egyéni vállalkozást átmentette a kft be de hogy jogutódlással nem tudom sajnos.De mindent a házasságunk alatt szerzett,nem volt előtte semmi 5 évig albérletbe éltünk.Meg akartam nézni a cégnevét a cégkeresőben és nem találtam..Mi alapján tudom megnézni?

A két gyerekem kültag ezt az ex mondta...csak az ő szavára hagyatkozhatok.

2012. jún. 27. 15:20
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha elváltatok hogy sikerült? Válásnál mindig van vagyonmegosztás. Nem értem, hogy ott nem kérded a felét?


A céget keresheted a pontos neve, adószám, vagy cégjegyzékszám alapján. Ha férjed azt mondta, hogy kültag, akkor biztos kültag. Nem lehet hogy van Bt. és mellette egy Kft. is amiről nem tudsz?

Kérj meg egy ügyvédet, hogy a cégjegyzékben keressen rá a tulajdonosra, biztos megtalálják.

2012. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!