Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most tényleg nincs rendes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most tényleg nincs rendes párkapcsolat, boldogságban, szeretetben?

Figyelt kérdés
Ez egy elég idióta kérdés, tudom, de én is nemrégiben szakítottam 4 év után és a környezetemben egyre többen és többen ezt teszik. Tegnap beszélgettem barátnőmmel, mondtam neki, hogy van egy párocska a baráti társaságomban, már 8 éve együtt, mindketten 25 évesek, mennyire aranyosak, hogy végre összeköltöztek mert együtt diplomáztak erre csak lazán odatolta nekem, hogy áhh mindegy.. úgyis szétmennek majd. Semmi sem tart örökké. Én még csak 22 éves vagyok, jó lenne nem ebben a hitben élni, hogy hiába próbálkozom, úgysem vezet semmi jóra. Ő 27 éves, elég sokat csalódott és szentül meg van róla győződve, hogy nincs is rendes párkapcsolat. Mondanom sem kell, nem váltott ki belőlem megnyugtató gondolatokat..

2012. jún. 22. 11:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
hát én is elég sok szinglit ismerek, akik csak kínlódnak és sehogy nem tudnak normális párkapcsolatot kialakítani. Én hála az égnek 15 évesen összejöttem a jelenlegi párommal és tegnap volt a 9. évfordulónk.
2012. jún. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
gratulálok nektek :)
2012. jún. 22. 11:59
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal éppen 24 éve élünk együtt, szereteben, boldogan és ma újra kezdenénk. Persze, kisebb.nagyobb bajok voltak ez idö alatt, de egymás mellett mindig kitartottunk hüségesen és becsületesen. Természetesen ehhze kellett, hogy mindketten AKARJUK, hogy ne legyen vége.
2012. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2012. jún. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg egyre többen mennek szét, de ez nem törvényszerű. Házasságban élek én is 10 éve. Voltak problémáink, nyilván, mint minden kapcsolatban. De újabban az a divat, hogy nem megoldják ezeket, hanem könnyebbnek tűnik a másikat okolni és sokszor duzzogva továbbállni.

Másrészt szintén divat lett 1-2 év ismeretség után, és/vagy az egymással élést ki nem próbálva házasodni. A kapkodásnak, felelőtlen döntéshozatalnak sokszor rossz vége van.

A közös problémamegoldás, a komunikáció megléte mellett nem volna annyi különválás.

2012. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a probléma inkább, hogy manapság nem akarnak energiát fektetni az elromlott dolgok megjavításába, mert könnyebb új után nézni. Ez nem a kor átka, csak hülye mentalitás. Aki akar valamit, tesz is érte. Én akarok, teszek és eddig minden problémát megoldottunk a kapcsolatunkban a párommal.
2012. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit mondjak, annak jobban örülök, ha a rossz kapcsolatban élő párok szétmennek, mintha együtt maradnak csak megszokásból vagy félelemből. Minden változik, a párkapcsolatok is, ma már teljesen másként működik egy férfi-nő társulás, mint mondjuk 100 évvel ezelőtt. Megkockáztatom, hogy a mai helyzet jobb, mert a párok ma már nem kényszerítik magukra a boldogtalanságot csak azért, mert szégyen lenne az elválás. Persze, sokan hibáznak a kapcsolatukban, de nincs is olyan aki mindig a helyes döntéseket hozná meg.

Kinek mi a rendes párkapcsolat? Mit vár a kapcsolattól? Mennyit képes beleadni a kapcsolatba? Ezek olyan alapkérdések, amik meghatározzák a kapcsolat hosszát.

A fő probléma az, hogy a kezdeti lángolás olyan, mint a prospektus: csupa jót mutat magából, és a rosszat minden eszközzel elfedi.

A másik ezt a rosszat a saját kárán tapasztalja meg, miközben talán össze sem jön olyan emberrel, akiről már a legelején megtudja az igazat. Hogyan lehetne jó az olyan kapcsolat, ami már eleve hazugságra és elhallgatásra épül?

Saját példám igazolja mindezt: olyan kapcsolatokkal tele volt a padlás, ahol mindketten csak a legjobbat mutattuk a másiknak, és elfedtük a rosszat. Amikor persze kiderültek a turpisságok, a kapcsolat is megromlott és megszűnt. Végül hosszú évek céltalan kapcsolatai után olyan nővel találkoztam, akivel már az elejétől őszinték voltunk egymáshoz, és az elején el tudtuk dönteni, hogy vállaljuk -e a másik hibáit, vagy inkább elsétálunk. Vállaltuk, és ez lett a harmónia alapja, amiben sosem volt helye a füllentésnek vagy elhallgatásnak. Ennyi önmagában nem elég, de alapnak tökéletes.

2012. jún. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak annyi a baj, hogy a mai emberek nagyon önzőek. Nem azért nem hozzák helyre a kapcsolataikat, mert a válás vagy a szakítás a divat, hanem azért, mert sok ember azt várja el, hogy a veszekedések végén a másik neki adjon igazat. Ha nem így van, akkor kidobják a párjukat, mert "nem lehet vele szót érteni"
2012. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Dia90' ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

De nem szabad úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy "egyszer úgy is vége lesz". Meg kell próbálni a lehető legtöbbet kihozni egy kapcsolatból. Egyszer minden véget ér, az életünk is...akkor ne is éljünk, mert egyszer úgy is meghalunk? Nem...élvezni kell, amíg lehet! :)

2012. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nincs, csak ahol nincsenek balhék, azokról a kapcsolatokról ugye nem sok szó esik.

A mi baráti társaságunkban is hallani ezt-azt egyesek kapcsolatáról, de pl. az enyémről semmit.

Nagyon jól megvagyunk, ezért nem is beszélünk magunkról semmit. De ugyanez igaz barátnőmre is. Ők is évek óta együtt vannak a párjával, szépen, csendesen, és irigylésre méltó a kapcsolatuk.

2012. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!