Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mi a helyzet akkor, ha nem tudunk megegyezni az ingóságokon?
Közös megegyezés: Már a nevében is benne van,hogy mindenben közösen megegyeztek, vita nélkül megoldjátok a gondot.
Mivel ti ingóságokon vitáztok már szó sincs közös megegyezésről.
Ilyenkor írtok listát az összes ingó vagyonról,mellé írva hogy annak idején mennyiért vettétek.
A listát a bíróságon leadjátok,hogy képtelenek vagytok egyezkedni,így a bíróság segítségét kéritek.
A bíró első menetben arra kér titeket,hogy írjátok össze kinek mire van szüksége.Majd a per alatt egyezkedtek a bíró előtt..
De pár ingó vagyon tényleg megér annyit,hogy hónapokig marakodjatok???
Miért kellene felezni?
Először is írjátok össze hogy milyen ingóságok vannak és ezekből ki mit akar, továbbá honnan van.
Amit valaki a házasságba hozott, az nem közös vagyon, az az illető különvagyonához tartozik. Közös vagyonban az megy át, amit helyette vettetek. Pl. te vittél a házasságba egy tévét. Ha az még megvan, az a tiéd. Ha közben tönkrement és vettetek újat, na az már közös és felezni kell.
Örökölt cuccok szintén különvagyon, azé, aki örökölte.
Ajándékba kapott dolgok szintén azé, aki kapta.
Erre van egy jó módszer, és ha értelmes a párod akkor belemegy, így nem kell bíróságon vitatkozni.
A lényeg, hogy licitáljatok minden tárgyra, hogy kinek mennyit ér és azé, aki többet ad érte. Majd a végén összeadjátok az összegeket és a különbség felét odaadja az kp.-ben a másiknak, akinek több jött ki.
Ez azért jó, mert az a tárgy, ami mindkettőtöknek kell, azé lesz, akinek többet is megér, és így a másik is jól jár, az meg ami nem kell senkinek, azt valaki kettőtök közül fillérekért is megszerezheti. Szerintem ez egy jó módszer, bár az ügyvédek nem favorizálják, mert sokat kell vele dolgozniuk, de ha magatok közt meg tudjátok így oldani, akkor el tudtok válni közös megegyezéssel.
Akkor nem lesz közös megegyezés.
Milyen ingóságokról van szó, ki vitte azt a házasságba? Én írtam, hogy miét kéne felezni - azt nem pocicsapásra van, hanem tényleg így tekinti a jog. A cuccok nem feleződnek automatikusan.
Itt vannak tippek:
"Valaha, amikor katona voltam, és ketten kaptunk egy közös konzervet, mindig úgy osztottuk el, hogy az egyik osztotta szét, és a másik választott. Talán nem kell elmagyaráznom, hogy ez milyen hatékonyan működött. Aztán bíró lettem, ott ilyen pereket kaptam, mindig felhívtam a rosszhiszemű felet, hogy ossza ketté a vagyont. Csináljon két egyforma értékű "halmazt" a vagyontárgyakból, de úgy, hogy aztán majd a másik fél fog választani. Önök is megtehetik. Egyik oszt - a másik választ. Roppant egyszerűen működik! "
"a törvény szerint kit mi illet meg.
A legfontosabb jogi fogalmak és szabályok:
A legfontosabb kérdések egyike, hogy mi számíthat különvagyonnak:
- azok a vagyontárgyak, amik már egyértelműen megvoltak a házasság előtt: ez a felek különvagyona
- az ennek az értékén szerzett vagyon (pl. egyik fél vagyonának értékesítéséből szerzett összegen vásárolt további vagyon), szintén a külön vagyon alapját képzi
- amit a házasság során kapott tárgyak, amit egyértelműen csak az egyik fél kapott, itt elég meghatározó, hogy kitől kapták. Pl.: édesanya vásárolt fiának egy horgászfelszerelést.
- örökölt vagyon, amit csak az egyik fél örökölt
- személyes használati tárgyak. Pl.: férfi borotva
Másik fontos fogalom a szerzeményi vagyon, amit közösen szereztek a házasság alatt.
- Az egyik legnagyobb tévhit, hogy a párok fizetés mértéke szerint szeretnék szétosztani a szerzett vagyont. Itt fontos tudni, hogy bármennyi volt a két fél jövedelme, a közösen szerzett vagyok fele-fele arányban lesz tulajdonukhoz. Itt lehet fontos, hogy a házassági vagyonjogi szerződés megkötésekor, miben térhetünk el a törvénytől.
- Bizonyos ingóságok meghatározott együttélés során közös vagyonná alakulhatnak."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!