Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás - mi a helyzet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás - mi a helyzet a tulajdonviszonyokkal, ha a lakás a feleség nevén van, de a törlesztőrészleteket a felek közösen fizették?

Figyelt kérdés
22 évvel ezelőtt a feleségemnek lehetősége nyílt önkormányzati lakása megvásárlására. Ekkor kifizetett egyben egy összeget, a fennmaradó rész kifizetését pedig részletekben vállalta. Tehát a szerződés az ő nevére szól és 1/1 tulajdonosként ő van bejegyezve. 2 év múlva, tehát 20 éve összeházasodtunk, a törlesztőket azóta közösen fizetjük, idén fog lejárni és lesz kifizetve az ingatlan teljesen. Most válunk... Úgy gondolom, a fentiek alapján - az első 2 év kifizetéseinek figyelembe vételével a lakás 85-90%-a közös tulajdon, hiszen a házasságunk alatt, közösen fizettük, így ennek a résznek a felére jogosult vagyok. Szerinte nem, szerinte az egész az ő házasság előtt szerzett különvagyona, mivel az adásvételi szerződés 2 évvel az esküvőnk előtt jött létre és az ő nevére szól. Melyikünknek van igaza?

2012. ápr. 12. 22:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Neked. Ha mondjuk nincs hitel és az ő házát felújítjátok a házasság alatt, de csak az ő nevén van, mert házasság előtt szerezte, a felújítás értékének a fele, akkor is a tiéd lenne. Szerintem a hitelfizetős eset is telekkönyvön kívüli tulajdonossá tesz téged.
2012. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

A lakás teljes egészében a nejedé mert jóval az esküvő előtt vette az ő különvagyona neked tulajdonrészed nincs,

de az eddig fizetett hitel felét kérheted de tulajdon részed nem lesz.

2012. ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

A lakás az ö tulajdona, mert a házasságkötés elött vette. Viszont a közös törtesztés és az esetleges felújitás összegének a fele neked jár (közös vagyon, mert a házasság alatt keletkezett), amit ki kell fizetnie feléd.

(Neki csak annyival több a része, amennyit a házasság elött belefektetett)


Tehát vagy van elég pénze, akkor ki kell fizetnie téged, ha nincs, akkor el kell adnia a lakást, és az árából adni oda a részedet.

2012. ápr. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Miért mondjátok, hogy nincs joga a tulajdonra? A válóperrel párhuzamosan kérjen tulajdonjog-megállapítást az ingatlanra. Sőt mielőtt bármi "baj" történnek, kérjen igény- (és ha elindul a per, akkor per)rögzítést a földhivatalban rá...

De bizony megállapítja a bíróság a tulajdonrészét...

2012. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! Némileg ellentmondásosak. Hogy lenne a nejem a kizárólagos tulaj, amikor a vételár még csak most lesz teljes egészében kiegyenlítve és a kifizetés 90%-a a házassági vagyonközösség fennállása alatt történt? Én úgy gondolom, bizonyos arányban telekkönyvön kívüli tulajdonosnak számítok, és úgy tudom, akár kérhetem is a tulajdonjog bejegyzését. Jól sejtem vajon?
2012. ápr. 12. 23:30
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Az, hogy a feleséged a tulajdonos, CSAK annyit jelent, hogy te nem adhatod el a lakást, ö viszont igen. A vételárat viszont abban az esetben is meg kell veled osztania, mégpedig a házasság elött ráköltött összeg az övé, a többi felezödik.
2012. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

A házassági közös vagyon független attól, hogy kinek a nevén van az ingatlan-nyilvántartásban az ingatlan.

Ami számít: milyen vagyonból került az ingatlan megvásárlásra (vagy milyen más módon került a házastársak valamelyikének vagy mindkettőjüknek a tulajdonába), és ebből adódóan különvagyonnak kell-e tekinteni azt?

Ha különvagyon, még akkor is felmerülnek az utóbb eszközölt értéknövelő közös vagyonból történt beruházásoknak az értékei, melyek növelték a teljes ingatlan értékét, ebből adódóan ez a növekmény már akkor is közös vagyonnak számít.

A közösen fizetett hitel is ebbe a körbe vonható, hiszen azt - vélhetően - az ingatlanra, vagy a közös életetekre fordítottátok.


Hogy pontosan mi minek számít, azt a konkrét esetben, minden körülmény megvizsgálásával lehet eldönteni. Végső soron erről egy per folyamán a bíróság határoz.


Első körben mindenképp azt mondanám, hogy neked van igazad, olyat semmiképp nem lehet mondani, hogy neked SEMMI sem járna. Ez butaság. Főleg ennyi év házasság után.

De, hogy ez hány százalék, azt én most így egészen biztosan nem fogom tudni megmondani.

Azt tanácsolom, hogy fordulj ügyvédhez.

2012. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
www.jogiforum.hu Itt tedd fel a kérdésed a megfelelő rovatban, sok ügyvéd is szokott válaszolni.
2012. ápr. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi kommenteket! :-) Úgy érzem, jól gondolom a dolgot. A törlesztés a havi bérünkből történt mindig, nem különvagyonból. Kiegészítésképp még hozzátenném, hogy az ingatlanvásárlás évétől (a szerződéskötéstől) kezdve már együtt éltünk (bár házasságot csak 2 évvel később kötöttük), az együttélésünktől kezdve kb. 5 éven át a nejemnek nem volt munkája, kvázi én tartottam el és álltam az összes költséget. Mindezek után, úgy érzem, igazságtalan a jelenlegi hozzáállása.
2012. ápr. 13. 09:33
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen igazságtalan és szemét is a hozzáállása. Azt hiszem látható, hogy igenis jogod van a rád eső részre, ügyvéddel konzultálj, én nem vagyok jogász, de a válaszokból is leszűrhető, hogy nem szabad annyiban hagyni a dolgot (bár gondolom nem is akarnád). Sok sikert!
2012. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!