Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan jár el a bíróság vagyonmegosztásnál, ha az egyik fél semmibe nem akar megegyezni?
Figyelt kérdés
Fehéren-feketén megvan kinek mi jár, de a férjem szerint nem így van. Ez oké, vagyonmegosztás és el lesz döntve. Na de neki semmi nem jó! Én ne fizessem ki őt, mert nem megy el innen, ő nem fizet ki engem, mert nincs pénze, hitelt meg nem vesz fel. Ilyenkor mi van?2012. jún. 3. 16:07
1/7 anonim válasza:
A bíróság hogy döntött? Te ki tudod őt fizetni?
2/7 A kérdező kommentje:
Próbálnék egyezkedni, de nem hajlandó. Így mindenképpen vagyonmegosztási per lesz (tehát még előtte állunk). De az hogy történik? Nem túl bonyolult a dolog, mindennek nyoma van, ki mit tett a házba (enyém a telek, övé 3M ft+2M hitel+1 gyerekre szocpol). Szerintem fel lehet osztani vagyonmegosztáskor egyértelműen. Na de utána mi történik? Ha én azt mondom kifizetem őt, mondhatja, hogy nem? Ha azt mondják fizesse ki a részem, azt mondta akkor sem fogja. Hogy működik ez?
2012. jún. 3. 16:26
3/7 anonim válasza:
Igen, olvastam a múltkori kérdésedet, válaszoltam is. Szóval nem hajlandó semmire? Akkor majd a bíróság, nyugi.
4/7 A kérdező kommentje:
De ott hogy működik? Ezt nem tudnád leírni? Csak hogy mire számítsak! Teszem fel a bíróság dönt, így vagy úgy és ő azután sem hajlandó tenni semmit. Akkor hogyan tovább? Nem szeretném a másik fél életemet is rá áldozni, hogy pereskedjek vele.
2012. jún. 3. 17:03
5/7 anonim válasza:
Ha az egyik fél ki tudja fizetni a másikat, akkor a bíróság ezt messzemenően támogatja. Nem lesz könnyű per, mert valószínű a bíróságon is kavar majd, de én azt tapasztaltam, hogy a bírók a megegyezés felé próbálják terelni a dolgot, és ha az egyik oldalon megvan erre a lehetőség, akkor azt ki is lehet használni.
Amúgy meg olyan nincs, hogy nem megy el onnan, ha ki tudod fizetni. Ha kéred a vagyonközösség megszüntetést, akkor nincs más választása, vagy ő fizet ki téged, vagy pedig megy. Hitelfelvételre nem lehet kényszeríteni, de költözésre igen. Csak ezt végig kell csinálni.
6/7 anonim válasza:
Írtad hogy van gyerek. Ez egy kicsit befolyásolhatja a dolgot. Kérdés, hogy te vagy a nő vagy a férfi és kinél lesz a gyerek. Mert ha férfi vagy és nála lesz a gyerek, akkor nem lesz könnyű dolgod, mert kérhet kizárólagos lakáshasználatot és akkor a gyerek miatt nem tudod kitenni. Ekkor kell kérned lakáshasználat ellenértéket és többlethasználati díjat, amit persze nem fog tud kifizetni. De erre készülj előre és jelezd már a gyerekelhelyezésnél is, nehogy késő legyen, mert nem tudhatod, hogy a hátad mögött mit kavar.
7/7 A kérdező kommentje:
Én az anya vagyok és két gyerekkel. Az egyik még nincs egy éves sem, a nagy 8 éves. Én nem kavarok semmit a háta mögött, békében szeretnék elválni, de sajna neki ez nem tetszik. Én hajlandó vagyok két gyerekkel is elmenni, hogy megmaradjon a háza, na de ami jár nekem, azért jó lenne, ha kifizetné. Kettőnk közül én vagyok az, aki hajlandó lenne gyerekek mellett is kölcsönt felvenni (ígyis-úgyis kell) és kifizetni őt, de hallani sem akar róla. Ő meg nem hajlandó nekem fizetni, mert szerinte minden az övé. Na de nekem is kell valamiből indulnom két gyerekkel!
2012. jún. 4. 08:52
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!