Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van e esélye az édesapának el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van e esélye az édesapának el perelni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Mivel mi külön váltunk. A gyermek elhelyezés nálam történt közös meg egyezés alapján. 2005 december 17 én el vitte a gyerekeket téli szünetre a nagyobbik fiamat vissza hozta januárban. a középső fiamat az engedélyemmel március 15 ig aztán szóbeli alapján pedig április közepéig. mivel a meg beszélt időpontban nem hozta vissza és még üvöltötte hogy mehetek nyugodtan a bíróságra nem is fogja. én ezt meg is tettem. de mivel Romániába vitte így nemzetközi gyermek kiadatási pert kellett indítani. ami 2009 júniusában végre valahára sikeresen le zárult. és a középső fiam vissza került hozzám.ez idő alatt az apa Magyarországon dolgozott és élt tovább. És a nagymamának passzolta a gyereket. a nagyobbik velem volt végig. gyerektartást nem fizetett. mivel fel világosítottak hogy igen is köteles így be mentem a bíróságra el mondtam a tényeket és a nagyobbik gyerek után vissza menőleg el is indították végrehajtóhoz került

de nem tetszik neki hogy gyerektartást kel fizetnie. el ment egy ügyvédhez. és most gyeremek elhelyezési per megváltoztatásával fenyeget. és azt hazudta az ügyvédnek hogy én 2007 decemberében át adtam a gyermek gondozását neki szóban. mikor én ilyet soha nem tettem és nem mondtam neki.nem iszok nem verem a gyerekeimet. azóta én férjhez mentem és van egy kislányunk aki el múlt egy éves. egyszóval önkényesen szét választotta a testvéreket oda adta a nagymamának nevelni úgy hogy nem is volt egyik gyerekével sem. csak hét végi látogató volt minkét gyerek életében.


2009. júl. 1. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Mindenre mindig van esély.


Tisztázzátok, ki mit akar. A gyerekeknek úgy jó, ha mindkét szülővel vannak. Ha ez nem oldható meg (én is elváltam), akkor törekedni kell, hogy a lehetőségekhez képest egyenlő arányban legyenek nálatok. Fiúk esetében ez nyomatékosan igaz, mert bizonyos korban inkább az apjukkal jobb nekik.

Én úgy látom, te elég sokat tettél az elején azért, hogy a gyerekek legyenek az apjukkal. Majd utána ez elromlott.

Nekem személyesen úgy működött, hogy sokat engedtem. Majd még többet. És egyszer csak visszakaptam a jót.


Nem könnyű ilyenkor jónak lenni, de a gyerekeknek mindkét szülőjéhez van joga. Ez a legfontosabb.

2009. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, nyugodtan fenyegetőzzön (ezt mondd is meg neki...), teljesen esélytelen. Gyakorlatilag elrabolta a te gondozásodban lévő gyereket (nemzetközi kiadatás bizonyítja), gyerektartást nem fizet, szóval semmi gond!

Hogy ő az ügyvédjének mit hazudik, az az ő dolga, hogy a bíróságon mit hazudik, az az ő dolga, egy ilyen hülye bírót se láttam még, aki beveszi, hogy odaadtad a gyereket neki (nem is neki ráadásul, hanem a Romániában élő nagyszülőnek!) és aztán visszaperelted. Ennyi.

2009. júl. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy az ügyvédjének mit mondott. Nem neked kell bizonyítani, hanem neki. És mivel az a beszélgetés meg sem történt, így bizonyítani sem tudja. Ne aggódj, nem veszik el a gyermekeidet.
2009. júl. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
soha nem lettek volna el tiltva az apjuktól sem a nagyszülőktől. nekem eszembe se jutott az meg vég kép nem hogy a testvéreket ily módon szét válasszam. most sincsenek tiltva az apjuktól se senkitől hisz azzal nem nekik ártok hanem a gyerekeknek. de soha többé nem lesz neki meg engedve hogy kénye kedvére döntsön a gyerekek sorsáról. 3 év dühe van bennem nem fogom hagyni hogy a gyerekeket el perelje tőlem. míg én be tartottam a láthatási jogot ö nem biztosította azt én felém.
2009. júl. 3. 23:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon jó esélyeid vannak, légy nyugodt és határozott!

Mindenki azért pereskedik, amiért akar, és azt követel a bíróságon, amit akar - de nem feltétlenül neki lesz igaza, a bíróság nem feltétlenül dönt így.


Ügyvéd voltam.

2009. júl. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én nyugodt vagyok. csak bosszant hogy még neki áll feljebb.

úgy tudom hogy a magyarországi törvények alapján bűncselekményt követett el azzal hogy jogtalanul külföldön tartotta a fiamat. és még ö akar pereskedni.

2009. júl. 6. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!