Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak a gyerekek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak a gyerekek apjával? Miért nem èrti meg hogy vagy hagyja békén a gyerekeket vagy normàlisan látogassa őket? Segítene valaki megfogalmazni gyerektartással kapcsolatban egy levelet a bíróságra?

Figyelt kérdés

A volt férjem nem fizeti a gyerektartást.

A válásunkkor a bírósági határozat megvolt,megkeresték a munkahelyét és onnan vonták 2 évig.most otthagyta a munkahelyét.állitása szerint van másik munkahelye,de nem hajlandó fizetni.azt mondja neki csak a barátnője számít és csak ő a lényeg.

Mindenhol ezt hangoztatja.

A fiait szinte sose látogatja,viszont a gyerekek még nem elég nagyok,hogy megértsék miért nem jön.ha meg mégis idejön csokival meg játékkal édesgeti magához a fiukat.összezavarja őket,ígérget aztán a végén a párom és én vagyunk a gyerekek szemében a rosszak.mit csináljak ìgy a gyerekekkel?mit ìrjak a bíròságra,hogy mielobb megkeressék a volt férjem munkaheyét és ha màr nem jon,legalàbb fizessen?segìtene valaki megfogalmazni nagyjàbòl?


2011. jún. 17. 11:33
 1/3 napietus ***** válasza:

Neked semmit nem kell írnod a bíróságra, a volt férjed papírjain szerepel a tartási kötelezettség, ezt a munkaadónak automatikusan vonni kell. mióta nem érkezik pénz, hány hónap maradt ki?


a gyerekkel kapcsolatban mindenképpen meg kll érttetned vele, hogy egy gyereknek a biztonságot többek között a rendszeresség és a kövtkezetesség jelenti, ehhez legyen szíves tartani magát, mert így Ti sem tudjátok szervezni az életeteket.

2011. jún. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelentsd be, hogy nem fizet tartásdíjat, kérd visszamenőleg az államtól 6 hónapra az elmaradtakat (ezt majd az állam APEH jelleggel behajtja az exeden). És ha ezek után sem hajlandó fizetni akkor még mindig kérheted az államot, hogy egy darabig (nem tudom mennyi ideig most) fizesse helyette, amit természetesen adó jelleggel behajtanak rajta.

Ha van esze az exednek fizetni fog, mert az APEH elől nincs menekvés...

2011. jún. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Sőt, ha nem fizet, le is ültethetik érte, hogy megkapd a pénzt.

Az én apukám is ezt csinálta. Ami azt illeti még mindig ígérget fűt, fát és persze egy gyerek még el is hiszi.

Anyukámmal nőttem fel, már egész kiskoromban elváltak (4 voltam) mindig anya volt a rossz, mert ő volt velem, apát nem tudtam hibáztatni, mert olyan messze volt, de mikor náluk voltam ott volt a mostohaanyám, a mai napig, ha elmegyek oda rosszul érzem magam, nem tudok normálisan aludni, megvisel. Érzem, tudom, hogy kevéssé szeretnek.

De amikor össze is zördültünk valami miatt anyával, először persze mérges voltam, de aztán arra gondoltam, hogy rengeteget dolgozott értem és tudom, hogy Ő tényleg szeret. Minél nagyobbak lesznek a fiúk, biztos vagyok benne, hogy velük is így lesz. Persze a kamaszkor nehéz menet lesz. Különösen, ha az apuka nem fogja fel, hogy vagy legyen jelen a gyerekei életében vagy ne.

Igaz én lány vagyok, de azért hasonló a helyzet.

2011. jún. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!